Achizitii

De unde va cumparati online, carti in Romania?

Stiu de elefant, libris…hmmm si cam atat. Vreau sa comand mai multe carti si as mai studia si alte site-uri, ceva mai bine puse la punct.
Daca mai stiti vreo sursa de “buchiseala” faina, va rog mult, dati cu stirea in mine :slight_smile:

Mai este si https://www.cartepedia.ro/. Cred c-am comandat ceva, candva, nu mai stiu sa-ti spun ce carte. In orice caz au oferte de la multe edituri si pentru toate gusturile. Eu prefer insa elefantul, pentru ca are punct de livrare la Tineretului si mi-e mai comod sa ridic comanda in drum spre casa.

Multumesc frumos @doarunom :kissing_heart:

Foarte interesant:

Trecem peste faptul că mi se pare ușor imoral să ceri banii pe niște ebook-uri netraduse pe care le găsești liber în aceeași formă (aproximativ aceeași formă, alea de pe Project Gutenberg nu au DRM). Mai urât e că, din punctul meu de vedere, încalcă licențierea Creative Commons unde este specificat destul de clar “non-commercial, share alike”.

Mai nou, fac comenzi pe emag. Au showroom exact la ieșirea metrou Titan.

Incredibil ce s-a extins elefantul.
M-am apucat sa dau o comanda babana de carti romanesti. Ca nah, nu am cum sa ma intorc inapoi din Bucuresti cu trollerul gol.
Nu doar ca e gata de ridicat comanda MAINE :stuck_out_tongue_winking_eye: dar mai au si punct de ridicat comenzile la Lizeanu :smile: :smile:

Asa da!! :smiley:

Bun asa. Ce carti ai comandat?

@ChickyG am luat exclusiv scriitori romani. Restul le cumpar de aici si le citesc in engleza.

Fotograful curtii regale o am si eu, n-am citit-o inca, i-am dat-o lui taica-meu s-o studieze prima data.
Astept recenzii.

:smile:
Inocenții o păstram sa ti-o fac cadou :smile:
N-a fost sa fie.
Lectura plăcută!

Ahhhhhhhhh, topisi inima :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

Lasa ca mai apar carti pe care sa ni le facem cadou de suflet :kissing_heart: :kissing_heart:

Nu se putea sa ma intorc din tara fara stoc de scriitori romani. Radea tata de mine “auzi, dar tu iei carti dintr-o parte, le cari pana la mama naibii si apoi le faci colet si le trimiti din nou in tara?”
EXACT! Ai vazut ca te-ai prins :smile: :smile:

Inca nu m-am apucat de nici una, ca mai am de terminat una-alta. Ma enerveaza ca am avut o perioada f aglomerata si mi-a dat peste cap timpul de citit.

Asta asa e.
Lectura placuta si data viitoare cand vii in vacanta in tara, sa ai grija te rog sa-ti priasca. Sa nu mai pierzi timpul cu doftoriceala :wink:

Multam @ChickyG. Am, am…nu mai plec nemancata si obosita fleashca la drum lung pentru nimic in lume. Macar mi-am revenit repede ca au avut grija ai mei de mine ca de-un plod :smile:

Mi-am dat peste degete aseara pentru ca iar citisem niste recenzii faine la vreo doua carti. Sa zic ca era cat pe ce sa dau iar cu cardul??? Buba la cap.
Hai, un pic de stapanire de sine ca ai vreo 20 de carti necitite in casa :smile:

Daca sunt de la o editura din RO, macar recomanda-le, te rog.

Nuu, erau de la niste edituri din America. Citisem recenziile in The Atlantic.
Ambele non-fiction. Una era despre anxietate si cealalta despre capitalism/consumerism.
Nu am revista la mine si nu mai stiu cum se numeau.

Reduceri f bune pe bookdepository la paperbacks.

https://www.bookdepository.com/bestselling-paperbacks

O editura tanara si ff simpatica din Romania ofera 30% reducere:

http://blackbutton.ro/product-list

Humanitas a lansat aplicatie, cu o biblioteca bunicica de ebook-uri si audiobook-uri. O instalez sa arunc un ochi.

@Ziggy Multam :kissing_heart: Am si luat aplicatia. Imi place :wink:

O alta descoperire de unde ne-am mai cumparat tot felul de carti: