Aparatura pentru bucatarie

Iaca tocatorul de usturoi

Si-mi place ca bucatica cu gaurele se scoate, garantie ca-i usor de spalat

Mișto! Ăsta cu sita detașabilă, da! Alta viață. Sa-l folosiți cu plăcere!

Ce simpatic este :slight_smile: Sa il folosesti cu placere :slight_smile:
Eu am unul de la Ikea, tot cu sita detasabila. Il folosesc de ani de zile si vad ca inca nu am ce sa ii reprosez. Dar da, e practic pentru ca se spala mai usor asa.

Cumpărat cuțitul chef-ului și cel pt pâine din colecția Vivo de la Mega Image.
Mă pregătesc pt satar și foarfecă.

Sa le folosesti cu placere! Tare misto arata :slight_smile:

Mulțumesc!
Chiar arata bine. Nu le-am testat încă, aștept sărbătorile.

Mi s-a innoit bucataria cu o noua tigaie. Biata tigaie de la Ikea e la datorie de ani de zile, simteam nevoia de ceva nou :smiley:
De la astia am si wok-ul si am fost f multumita de el.

https://www.procook.co.uk/product/procook-professional-anodised-frying-pan-28cm

Sa o folosești cu plăcere!
Prazul e la pachet, sau doar “sugestie de prezentare”? :wink:
Îmi aduce aminte de cumpărături în Lux. Mă plimbam studioasa la raionul de băuturi (era targul de vin la Auchan LU) cu prazu’ în coșul de cumpărături și m-a întrebat Dnul care aranja sticlele pe rafturi "căutați un vin potrivit la prazul din coș? " :joy:

Hahahahah :))) Am cautat pe net poza cu tigaia ca sa v-o arat. Prazul facea parte din decor :smiley: Desi ar merge o mancare de praz cu masline daca stau bine sa ma gandesc :smiley:

Si, nu l-ai intrebat ce iti recomanda? :smiley: Cine stie ce noutate iti recomanda omul :smiley:

:smile:
Ei, luxemburghezii vorbitori de franceza sunt pe stilul francezilor, palavragii și pontosi. Păcat ca nu stapaneam franceza la nivel de conversație la momentul acela. M-am distrat doar.

Da, niste zaibăr! :sweat_smile:

Am comis-o de Black Friday :slight_smile:

Plus patru sortimente de Lavazza. Sa curgă cafeaua valuri, valuri.

Sa il folosesti cu placere @ChickyG Si sa nu ai probleme cu el!!
Ff smecher :smiley: Deci faci cinste cu o cafea :smiley:

Mulțumesc! Cum sa nu?
:slight_smile:
Acum nu mai am răbdare pana apare.
DeLonghi Magnifica avem și la office, dar alt model.
Facem cca 50 de cafele pe zi, zi de zi de mai bine de un an, poate chiar doi. Merge brici.
Pare sa fie un brand bun.
Ieri intre 1745 - 1845 am făcut cumpărături online. Fix intre Otopeni și Aviatorilor. Un drum de 10-15’ a durat o oră. Nu știu ce s-a întâmplat ieri seară, tot Bucurestiul era o mare de mașini blocate în trafic.
Pt shopping a fost taman bine :smile:

Ma bate gandul sa iau un slow cooker.
Aveti? Faceti treaba cu el, sau a devenit piesa de mobilier, pe drum spre fundul unei debarale?

Eu nu-s prietena cu slow cookerul, am un pitic pe creier si mi se pare ca mancarea la slow cooker are un iz ciudat.
adica nu te lua dupa mine :slight_smile:

Ok, 1 contra.
Altcineva? :grin:

Eu nu am fost tentata sa cumpar o gaselnita din asta pentru ca nu prea cred in mancare pusa de-a valma si care sa aiba si gust fantastic dupa ce a fost inchisa intr-o cutie electrica ore in sir.
Imi place mancarea slow cooked si de cele mai multe ori fix asa gatesc…de asta in timpul saptamanii nu prea gatesc decat f rar sau ma bag doar la chestii usoare. Pentru ca imi place sa amestec, sa pun condimente, sa se faca usurel, sa vad sosul cum se leaga, sa adaug vinul rosu, sa leg sosul cu unt rece etc.
Pe cand la aparatul ala din cate am inteles e pe sistemul de pui totul acolo si peste cateva ore ai mancarea. Imi suna prea automatizat ;))

Daarrr, nu te lua dupa mine ca eu sunt mai old school in privinta mancarii. Am citit lucruri bune si pareri ff entuziasmate :wink:

Uite aici pentru inspiratie. Astia sunt baieti destepti :wink:

Pai bre, tot de-aia sunt si eu, care sta si descanta tocanita si-i inchina osanale fripturii, ciorba isi ia juma de vecie ca sa fiarba, fara sa sara morcovii din ea si fix pe ideea asta mergeam cu slow cooker-ul.
Imi vine totusi, greu sa cred ca face rahatul bici si ala pocneste, de-aia cer opinii experimentate, de la oameni in care am incredere.
Din ce-am citit pe net, aveau usor iz de reclama :confused:

Hahahahah, esti de-a mea! :)) Da, sunt pe stilul ca anumite mancaruri trebuiesc facute cu timp si rabdare multa.
Ma grabesc si sunt eficienta cand e cazul pentru ca nu imi place sa dorm pe mine. Dar depinde de mancare. Insa zau ca nu as paria ca un slow cooker din asta poate sa scoata mancarea mea de vita cu vin rosu la nivelul de proficiency la care a ajuns sa imi iasa :joy:. Ce-i drept nu o iau de pe focul mic cateva ore bune.

Ah da, e cam cu iz de publicitate articolul. Am cautat repede, nu am stat sa il puric cu atentie. Astia pe site-ul asta chiar au chestii ff misto si am invatat multe despre haleala buchisand pe acolo.