Articole cu si despre mancare

:joy::joy::joy::joy: Ff tare!!! Desi nu prea e de ras!! Arata inca o data cum e cu hainele imparatului.

:crazy_face::grin::grin:

Hahaha prea tare!

De sezon :smile:

Sunt total de acord. Am remarcat chestia asta aici. Sunt extrem de multe restaurante - cu preturi peste medie si cu pretentii mari - unde te simti fix, dar fix ca la McDonalds.
Ultima oara m-au intrebat cat stau la tigara pentru ca musai trebuie sa imi aduca friptura in 5 minute.

Cred ca asta te-ar fi intrebat si Hadean :smile: Ca atunci cand e gata mancarea, oaspetele trebuie sa fie la masa, exact in secunda aia. Eu il inteleg pe de o parte, dar pe de alta parte daca toata lumea ar celebra mancatul la resturant asa cum zice 'mnealui, atunci ar avea restaurantele max. juma din clientii pe care-i au acum.

Sunt total de acord ca trebuie sa fie omul la masa. Si mi se pare corect sa intrebe. Ce nu imi place este cand chiar imi dai timp fix “ok, you have 5 minutes”. O fortam un pic. Poate ma duceam la baie sa aranjez machiajul si stateam 10 minute.
Trebuie o cale de mijloc. Am vazut prea multe bodegi cu pretentii pe aici, unde se comporta fix de parca ai fi la fast food. Restaurantul este de multe ori o experienta si cred ca un client ajunge sa consume si mai mult daca e lasat un pic sa respire, daca i se creaza o anumita atmofera.

Dar evident ca e nevoie si de locuri unde treaba sa mearga mai pe repede inainte. Ca vorba ta, juma de clienti ar fi pa din start :smile:

Recunosc cinstit, imi place cand cineva ne impunge cu degetul, in pieptul bombat, de mandrie nationala :smile:
Foarte fain si edificator (daca era nevoie), articolul: