Australian Open 2018

Eu sunt curioasa ce mai face ala micu’, sud-corean, de a fost surpriza turneului :smiley:

aaahh, domnul Cetin. Mi s-a luat de personaj de mult timp. Capacul mi l-a pus cand promova cu drag si spor vacanta in Grecia cu conserve si baxuri de apa aduse de acasa. Ala a fost momentul in care am realizat ca mahhhh, oi avea tu un oaresce talent si amuzament la scris, dar din pacate tii mortis sa ramai inchis intr-o patratica provinciala.
Si nu, nu pentru ca nu as intelege ce inseamna vacanta cu buget limitat. Dar o branza feta si o rosie sanatoasa, cred ca costa mai putin in Grecia decat conserva de pateu Ardeal.

Și mie mi s-a făcut silă de el când l-am citit explicând cu aplomb cum Festivalul Enescu e pentru snobi și închipuiți. Am și încercat să-i explic că la concertele de la Enescu n-ar trebui să te duci fără o minimă ”pregătire”, fără să ai câtuși de puțin idee despre ce urmează să asculți și că basically nu e muzică ”de consum”, ci pentru oameni oarecum familiarizați cu fenomenul. La care-a trântit un ”whateva” scârbit.
Ducă-se…
Adică nu e deloc musai să-ți placă, dar dacă tot te duci, nu te duci ca la un film cu Bruce Willis, așteptând să ”have fun”.

Btw, cea mai recentă perlă a tipului e că s-a dus la Madrid și, ajuns acolo, întreba dacă pe acolo e ”ceva de văzut”, că el s-ar duce la mall :joy::joy::joy::joy:

dupa ce ca am 4 ore de somn, m-a iritat o impertinenta de cum am ajuns si continua in nesimtirea ei…

nu bag in seama nici un hater si nici nu citesc aberatiile unora care inteleg 10 % din tenis si din sport in general.

Trebuie sa ma confesez ca, de necrezut, dar o parte din mine parca ar vrea sa castige Chung :laughing:

Erezie! :joy::joy:

@Zambareata si daca esti si ca mine (daca sunt nedormita chiar ca sunt antipatica rauuuu) cred te-a enervat aia si mai spor. :smile:
Zi-i vreo doua si trimite-o la plimbare.

Sincer, si eu acum tin cu el. Serios, e un fenomen. Si la asta, JOS PALARIA!!!

Pai de la un om care isi sfatuieste cititorii sa plece cu baxul de apa si cu conserve de pateu in Grecia, ce sa te astepti?! Normal ca mall-ul e baza in orice vacanta.
Maiiii e GRECIA!!! In Greciaaaaaa nu gasesti o rosie ieftina si-o branza buna??? Sa mai pui si tu gura pe ceva natural si bun…te duci si acolo cu conserva?!
Hai ca iar mi-am adus aminte si iar au inceput ochii sa mi se dea peste cap :smile: :smile:

Scuze că deturnai topicu :smiley: Să ne întoarcem la băieți și la Simona noastră. Citindu-te pe tine, mi-au trecut și nervii :))))

Aha, deci grohaie pe orice tema, habar n-are dar tre’ sa zica! am citit ce a scris. 3 randuri de nimic. S-a umplut tara de halepologi.

Vorbim ce vrem aici :)) Eu deturnez mereu topicul cand o barfesc pe MIrka :))

Asta e legitimă apărare, nu se pune! :smiley:

Tre sa fii prostul prostilor. Exact, cand grecia e plina de atatea delicii, tu pleci cu pateul de acasa. Ma, cred ca omul era platit de vreo fabrica de conserve :))

Da mai, ia terminati cu “scuze pentru deturnat topicul”. :smile: :smile:
Ca doar nu avem vreun KPI de respectat si nici slugi la stapani nu suntem :smile: Trancanim cum vrea inimioara noastra. :smile: :smile:

Las’ ca te stiu eu pe tine cu Federeluuu. Si o mai ai si pe Daria care face mosmondele in secret.
Si io tin cu coreanul! :smiley:

Și io care mă rușinam :smiley: Când oi scăpa caii popii, apăi să nu te miri :smile:

Dar cand joaca Federelul cu pustiul?

Vad ca apare la 8.30 ora mea…deci tu trebuie sa fii cu ochii-n paispe pe la 10.30. Daca nu e vreo urgenta la birou, comentam :smiley:

Eu nu știu ce-o să fac sâmbătă. Dacă mă uit, mor de inimă. Dacă nu mă uit, o să umblu prin casă ca o găină fără cap, închide-deschide televizorul.

Cred că iau un somnifer și dorm!

Doamne, cât îmi doresc să câștige copila asta…

Ca să fie clar, momentan urmăresc secvențe din ultimele game-uri și aplaud de una singură. Am luat-o razna? Poate, dar ce mișto eeee!

Acolosa, in templul tenisului de performanta, sunt multi antrenori buni dar Darren este si va ramane acel suflet predestinat sa slefuiasca toate muchiile taioase ale Simonei si sa scoata la suprafata agresivitatea buna. Au aceleasi valori in familie, radacini, etica muncii si el a inteles exact cum sa ajunga adanc de tot in inima ei. Sunt oameni calzi si onesti amandoi si relatia lor depaseste cu mult standardul.
In acest AO, vad de la un meci la altul schimbarea, invatamintele si sfaturile lui Darren. din ce in ce mai ofensiva, in meciul cu Kerber a avut 50 winners. nu era stilul ei de joc asta, semn excelent. Chiar daca s-a pierdut cu firea sau s-a speriat la 5-0 cat de bine ii merge, nu s-a lasat.
La un moment dat Darren i-a aratat sa stea focus si sa taca din gura, nu stiu daca ati vazut momentul. I-a zis zipp it! atunci am stiut ca va castiga.
Indiferent ce va aduce 2018, personal consider ca Simona nu ar fi ajuns niciodata la acest nivel fara Darren. Si ea stie asta si vrea sa il faca mandru de ea ca si pe un tata.
Mie mi-e imens de drag sa vad ca in ziua de azi intr-un sport egoist prin natura lui, unde partea de business primeaza, exista 2 suflete curate hotarate sa cucereasca intregul univers.