Australian Open 2018

si Sorana a castigat aseara

doar de Petra imi pare rau. Bravo Ana :smiley: Kiki acum se poate concentra sa ii faca galerie lui Domi :grin:

Bencic out, o scoasă o thailandeza kumkhum sau cum necum :slight_smile:irina pierdu primul set

Konta out, Muguroasa out

Am vazut ca a plecat Muguroasa :smile: F bine ca au plecat amandoua acasa :smile:

Halep a castigat primul set. In sfarsit m-am putut conecta si eu. Ba facea netul in birou figuri, ba apoi laptop-ul s-a hotarat sa mi se tot blocheze.
Joaca bine Halep - 4-2 in setul al doilea.

Bravoooo Simo!!!
Din cat am apucat sa vad din al doilea set - ff putin - mi s-a parut f energica si agresiva. Hai ca daca o tine tot asa poate, poateeeeeā€¦pleaca cu trofeul acasa.

O aud acum la interviul de dupa meci. A inceput sa isi dea drumul bine de tot la engleza. S-a mai si relaxat un picut. Imi place :slight_smile:

am citit inainte sa incepa Simo dar nu am vrut sa comentez de frica :joy::joy:
Suuper! Bravo Simo, fara stres cu Bouchard!

Wawrinka si-o fura. Am ramas cu castile in urechi pe meciul lui :smile:

Am uitat de Ana Bogdan. Felicitari si ei!!

Halep-Boushita mi l-am lasat la inregistrat ca era la 3 amā€¦ vazut, bine i-a facut :slight_smile: Bravo si Ana, keep going fetelor!

Kontaveit i-a luat primul set lui Ostapenko. Hai ca poate pleaca acasa si obraznicatura mica :smiley:

Nu te mai baga cu alintul ca uite ce face, are 5-0 in setul 2!

Da mah!!! A inceput iar cu strategia ei enervanta de a daaaa cu forta, indiferent unde cumā€¦Si ies punctele. :rage:

Ma bucurasem prematur.

Hai sa vedem ca incepe si Woza. Tin eu cu ea in general, dar poate acum pleaca :smiling_imp:

Heheheheh, nah ca a fost mai buna Kontaveit!! :smiley: :smiley: Yesss!!

Am prins ultimul set dintre Tsonga si Kyrgios, mama ce meci a fost, as vrea sa prind reluarea . 4 seturi, dintre care 3 seturi la tie break, toate castigate de nebun!
cee? a scos-o?? yeeey!

a cam furat-o arbitrul pe Caro, dar intr-un final a invins. ā€œgloantzaā€ impertinenta a plecat acasa, nu plange nimeni :slight_smile:

La dublu Horica sta bine si Irina cu Monica au castigat ieri.

Ana si Simona joaca la aceeasi ora deseara sa vedem cum stau cu ochii pe ele.

Oooo uitai sa zic ca Angi trebuie sa zdrobeasca Urlatoarea!

Care va sa zica, Simona joaca la 0200 GMT+2 :grin:
@Zambareata cred ca bifeaza, ca la ea e ora decenta, eu beau cafeaua acum, dar presimt ca @Daria o sa doarmaā€™n front :grin:

Astept cu nerabdare, are toate sansele, in doua seturi chiar. Atat e de trambitata revenirea siberiencei desi nu a aratat mai nimic. Kerbelina si-a revenit, a scapat de presiune, cred ca nu vor fi probleme. Doar sa isi pastreze sangele rece si sa scoata jocul ei f bun.

am gasit asta pe site-ul wta:

A clash of former champions will take place between No.21 seed Angelique Kerber, the 2016 winner, and Maria Sharapova, who lifted the trophy in 2008. The pairā€™s only previous meeting here was also in the third round, in 2012, when No.4 seed Sharapova beat No.30 seed Kerber 6-1, 6-2. The Russian leads their overall head-to-head 4-3, including 2-0 on outdoor hard courts - but has not beaten the German since 2013, with Kerber taking their two most recent encounters at Wimbledon 2014 and StĆ¼ttgart 2015.

Go Simo! Go Angie!

Hai Simona! Bine ca nu este f cald, ziceau comentatorii ca sunt 24 grade. Incepe acum.