Australian Open 2018

Am văzut momentul ulterior, dar de ce să tacă? Vorbea de una singură sau ce anume era?

@Zambareata ce frumos ai rezumat :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
De aceasi parere sunt si eu :slight_smile: N-am vazut faza cu zip it :smile: :smile:

Da, a ajutat-o enorm de mult. Si se vede. Cel putin in turneul asta a aratat niste schimbari majore.
De asta, desi imi doresc de mor sa castige turneul, nu o sa ma oftic chiar atat de tare daca nu se va putea. Pentru ca va fi inca un meci, inca o finala. Dar pana la meciul si la finala asta a aratat ca lupta din nou si din nou si din nou.

@Nancy haidiiii maiiiii, cum sa nu te uiti la finala??!?!? roadem la unghii impreuna.
Si in plus, trecuram prin ceva finale de grand slam pierdute :smile: Avem experienta la emotii si injurat si blestemat ghinionul si, mai ales, dracii din curul ei :smile:

Pai daca poate se apucase iar sa se apostrofeze de una singura si sa faca ca toate alea. Iti dai seama cat a frecat-o asta la cap: treci peste moment!! Nu iti mai face atatea procese de constiinta si nu te mai panica.
Si probabil a fost un moment de genul: iar incepi? SHHHHTTT, si vezi de treaba acolo :smile:

@Daria, eu după finala pierdută în fața iepei ăleia obraznice (citiți Ostapenko) am plâns pe bune, toată ziua am fost praf și mă pomeneam oftând cu glas tare ”of, Simona, of…”. Nu știu dacă mă mai ține.

Hahahahaha, iapa obraznica :joy::joy::joy::joy:
Adevarul este ca e atat de antipatica si impertinenta Ostapenko…ceva de speriat.

Pai daca pe noi nu ne tine sa ne uitam, de ea saraca ce sa mai zicem?! Haiii, curaj gaina ca te tai :smile: :smile:

Eu am meciul pe reluare acum, in bucatarie, si tot am emotii :smiley:

Ce frumos ai scris, imi dau lacrimile. Il iubesc pe Darren de nu mai pot. L-am vazut inainte de inceperea sezonului intr-un interviu mai lung facut de digi, m-am topit.
Sper sa castige finala, m-as bucura enorm pentru ea, dar pentru Darren si mai mult!

Păi da. O tupeistă răzgâiată care-și închipuie că WTA-ul a fost inventat pentru ea sau ceva.

Tocmai urmăream o secvență în care a bruftuluit-o pe maică-sa la Shenzhen, altă secvență din 2016 în care a aruncat cu racheta într-un copil de mingi… (însă nu s-a putut stabili intenția ”beyond any reasonable doubts”, deși se vedea clar pe filmare - așa a scăpat de suspendarea din meci și de sancțiuni).

Ce să zic, îi doresc o poziție cu 3 cifre în clasament :smiley:

Ce ma satisface enorm la acest turneu pana acum, in afara de performanta Simonei, este faptul ca s-a dovedit ca tenisul se mai joaca cu creierul inca, nu doar cu forta, cum incearca sa impuna generatia bine dospita, cu lovituri din fundul curtii la f*tu-i ma-sa. Au incercat cateva sa o ia tare, si-au luat-o pe cocoasa.
Va fi greu cu Caro, mie imi place mult de ea, e pe locul 2 in topul preferintelor mele. Dar sambata nici n-o cunosc :))

Cum sa nu-l iubesti :slight_smile: amandoi au o inima cat ei de mare!!!

@Nancy @Ziggy Unde va uitati la meci in reluare?
S-ar uita si sufletelul meu la setul al treilea in liniste si pace!

A fost pe eurosport 1, gata.

Găsisem Setul 3, plus secvențe cu highlights.

Kiki si Timea Babos au castigat titlul la dublu, le-au batut pe rusoaice in 2 seturi!! Cand macaroana si vesninoasa erau favorite :joy::joy::joy:

Go Chung! Pacat ca trebuie sa plec in jumatate de ora si o sa pierd o ora jumate din meci.

A inceput emotionat pustiul, si-a pierdut primul serviciu, dar da semne sa isi revina.
2-1 cu break pt Federel

Hai ca avem 4 finalisti veterani nu aparitii meteorice :wink:
Am sa ma trezesc la 3.30am sa ma expun la palpitatii

N-am prins faza cu coreanul, a patit ceva de s-a retras?

era carne vie pe talpa…nu se putea misca