Australian Open 2018

Sa găsească servă aia prima acum

Sa o țină pe forehand

boul asta de comentator, la 30-30 a zis ca woz e la doua punte de victorie. Boul dracului, de ce nu doua puncte de 5-5, bou care esti

La naiba

Ce meci!!! Pe bune, ce meci!!

a luptat. astea ult game-uri… nu mai pot.

A dat tot ce a avut

a avut al 7-lea fuckin’ game. l-a avut. Al naibilor mto.

Oboseala si-a spus cuvantul.

Si chiar ma bucur si pentru Wozniaki!

da-o-n spanac. nici sa nu o mai vad. gata, s-a lins pe bot de mine.

Cat de dezamagita e fetita noastra, ochii ei…

voi stiti ceva de dubai si doha, daca joaca Simona? tampitii astia pe aici au inceut cu titluri bombastice ca se retraga de la sankt petersburg si ca pierde puncte… vai ce tragic, niste 100 de puncte. Dar n-am auzit nimic de ddoha si dubai, unde caro cam are de aparat iar Simo numa de adunat. calcule…calcule…
Oh shit. greu de digerat asta,. Mai greu decat celelalte, cu toate ca a facut un turneu exceptional. MTO-ul ala ma obsedeaza, cu 3 game-uri la rand apoi pt woz.

Trebuie sa înceapă cu pauza de recuperare

Pai clar ca nu are ce cauta la Sankt petersburg, ziceam doar de dat cu fundul de pamant fara sens pe aici si titluri bombastice.
ma gandeam ca totusi isi revine pana la Doha, pe 12 febr.

Sa speram. Sa vedem. Locul 1 il recupereaza pana la zgura. Caro are un lung sir de finale de aparat iar diferenta dintre ele este mica. dar nici asta nu ma consoleaza in momentul asta. Of, si-a scos inima din ea.

auzisem pe la nu stiu ce post de radio ca la doha merge.

Federelul a bagat in buzunar GS #20.

Superba analiza!

ai vazut cum era pe patul de spital dupa meci? :frowning:

image
mi-a placut articolul de pe wta, vezi la sfarsit

Foarte faine ambele articole. Anul acesta fetele au salvat AO. la baieti a fost plictiseala mare, dar la fete…in special la meciurile Simonei, si asta fara sa fiu subiectiva, a fost toata actiunea!
Bravo Simo, bravo Caro!
Acum o chestie care-mi bantuie gandurile rau.
L-am “luat” pe Andy din afara top 10, fara sa am prea multe cunostinte despre realizarile lui de pana atunci, urmate de operatie. L-am “dus” pe primul loc.
La fel si cu Rafa, dar la el stiam ce realizase, insa parea la apusul carierei, se chinuia rau in turnee.
In afara de Simona, care a ajuns si ea nr.1 mondial, cu o singura jucatoare am mai tinut tare, chiar mai tare decat cu restul romancelor, cu Caro! Cum a revenit fata asta, este ceva fantastic. va avea un an greu si ea, dar l-a inceput in forta.
Intelegeti ce am facut?!?!? Am remuscari acum, ma gandesc ca e numai vina mea :joy::joy: