Australian Open 2019

www.tennistonic.com/tennis-news/54206/the-incredible-tribute-from-the-tennis-world-to-andy-murray/

Moșii mei din fan club Andy au avut treaba zilele astea :heart_eyes::heart:

Știam eu ca zgubiliticul e un tip special.

When I played Roger [Federer], when I played Rafa [Nadal], I wasn’t as scared of those guys as I was of Andy.

I always tell him: ‘Dude, you’re so much better than Djokovic, you should have a way better career.’ I give him shit about it all the time. I’m always telling him that, you’re a tough player to play against.

Ar fi superb să-l antreneze Andy pe zgubi.

M-am grăbit să-l boscorodesc pe Nole ca nu a postat pe nicăieri nicio reacție, dar apoi am aflat ca a fost martor direct la chinul lui Andy în meciul lor de antrenament.

Haha, ce tare, gând la gând :joy:

https://uk.sports.yahoo.com/news/tennis-podcast-nick-kyrgios-murray-121034848.html?soc_src=hl-viewer&soc_trk=fb

O sa transform in curând topicul asta în Andy Murray’s thread dar trebuie sa ma suportați, pt ca efectiv nu aveți ce face :rofl:
L-o fi lăsat soldul, dar nu și simțul umorului :grin:

Ostapeanka out! A scos-o grecoaica Sakkari :grin:

Am văzut :smiley: Brusc, ziua de luni pare mai mișto, acum când știu că Prostapenko se cară.

Incredibil, câtă dreptate a avut CTP în ce-o privește. A zis, după RG 2017, cam așa - ”fetița asta n-o să mai facă nimic notabil. Ea nu joacă, ea trăsnește mingea. A ajuns până aici pentru că toate din circuit au fost surprinse - ăsta nu e joc, ăsta e dat cu ghioaga și lumea nu cunoștea asta, până la ea. Dar de acum, e ușor de citit și aici s-a oprit cu trofeele”.

Pe aceeași linie e și Sabalenka și sper sa o vad și pe aia afara cât mai repede!!

In scurt timp începe probabil ultimul meci al lui Andy :sleepy::sob:

@Ziggy Bine ca m-am jucat putin cu setarile forumului zilele trecute :smile:
Al dracu misel, dupa ultimele update-uri, m-am trezit ca nu mai voia sa ma lase sa postez pana nu dadea reply altcineva :smile:
Anyway, acum nu ar mai trebui sa ne certe nimeni ca vorbim prea mult de unele singure pe diverse topicuri.
Daca mai remarci porcaria asta, trage-ma de maneca.

Cand joaca Simona?

Nu știu, sunt cu ochii încă pe Andy. A câștigat setul 3 la tie break! Lupta pana la final, Braveheart!!!

Este incredibil, lupta pana la capăt cu durerea și un adversar care tocmai l-a bătut pe Nole într-o finala. 5-5 în set 4

Haiiiiiii Andy!!!

Bai ce ma pot oftic ca nu sunt acasa sa bag si eu un ochi la meciuri :unamused:

TB in set 4. Nu respir

Who need 2 hips when u have a big heart and the brains!!! Daaaaa 2-2 la seturi!!!

a avut ghinion Andy , luptat ca un erou.

Eu zic ca o sa joace Wimbledon

Sper!!
Sloane, ce frumos :heart_eyes::heart_eyes:

Mikiduta are 5-1 in tiebreak-ul primului set cu Venus! Hai Miki!