Australian Open 2019

Primul set luat de Kanepi.

Yes!!!

Iuhuuu, ce m-am bucurat pentru ea :slight_smile: Și câți îi cântau ”prohodul” carierei… n-am văzut nicăieri un pronostic nu că optimist, dar măcar echilibrat. Toți conjugau cu voluptate verbul ”o s-o bată Kanepi, nu are antrenor, nu mai e motivată, n-a jucat de 3 luni” și taca-taca-taca.

Indiferent ce urmează, asta a fost în primul rând o victorie de moral pentru Simona. A arătat că încă e acolo.

Oricum, ai noștri ca brazii nici că se dezmint :))) ”pfff, a câștigat chinuit”, citeam pe un Gică-Sculeanu. Apăi oare ce mai scria dacă pierdea chinuit? :))))

Lasă-te de citit inepții pe tema ei pe Facebook, mai bine Twitter. Azi a bubuit cu laude și nu, nu e plin de români.
Sculeanu ala, dacă ii apărea Kanepi in fata ochilor, fugea urlând din toți rărunchii.

Gata acum. Am ras, am glumit, sa trecem la treaba! Venus next și hai sa intram în a doua săptămână.

Serena strikes again! :grimacing:

Băbăiatule!!! :flushed:
Nu am nimic contra supraponderalilor, dar aș aprecia ceva mai multă acoperire, ca să zic așa…
Eu nu vad nimic atletic, în apariția asta!

Sau măcar o rochiță, de tenis… cum ar veni. Nu pricep absolut deloc insistenta asta să-și arate formele de după nastere. Nu ca înainte ar fi fost vreo silfida, dar măcar era mai tonifiata.

Mda, exact ce bănuiam. Vrea sa arate ca e fit mommy. Din păcate pt noi, ne arata cam multe.

‘I wanted to be fit. I came back. Nike always wants to make an incredibly strong, powerful statement for mums that are trying to get back and get fit. That was basically it for me.’

Doaaaamne, cât mă plictisește aberația asta, cu strong, fit, bullshit, woman!
Dacă te știi puternică, nu simți nevoia s-o guiți zi lumină!
Ești puternică și de-acolo vine un soi de pace, cu propria-ți persoană, lătratul ăsta constant, mă trimite cu gândul la jigodiile alea mici și lătrăcioase, chihuahua și alte rase la fel de impunătoare!

Faza e ca mai sunt mămici printre ele, nu e singura. Dar sa mor dacă am auzit-o vreodată pe Azarenka sa facă atâta gură. Și aia chiar e fit, practic o scândură. Și ea a fost no1 și are slamuri in tolba. Plus o grămadă de probleme în viata personala, cu un proces pt custodie care nu i-a permis sa scoată copilul din statul american în care locuiesc, și din cauza asta nu s-a putut deplasa la f multe turnee. Dar nu o vedem dându-se cu fundul de pământ, precum piți asta. Auuu rasism, vai mamicenie, olala sexism. Penibil.
r245576_291x437_2-3

Iesi mah, cu spielhosenii tai, arati a femeie care nu vrea sa creasca, vrea sa fie o fetita, cu nadragutii ei nereusiti!

Sa știi ca m-am gândit ca i-a venit ideea de la romperșii lu’ fii-sa :rofl:

[quote=“Ziggy, post:51, topic:594”] Nike
wants to make an incredibly strong, powerful statement for mums that are trying to get back and get fit
[/quote]

E Nike PR buls**t, Serena vinde bine pentru ei, mamicile care au luat putin in greutate musca momeala.
Eu cumpar Nike, nu pentru reclama, pentru calitate, hainele lor se aseaza bine pe mine, nu stiu cum reusesc sa stea asa de urat pe Serena, cu o alta croiala si alta culoare puteam sa ma uit fara teama la ea. Serios, n-as avea curaj sa fiu in teren in fata unei asa namile de femeie.
Mi s-a strans stomacul cand am auzit ca Simona s-a accidentat usor. Of! Ii tinem pumnii sa fie in forma. Simona, draga Simona.

Sa știi ca intimidarea adversarelor face parte din arsenalul ei. Răcnete de fiara rănită, privirile fioroase, loviturile din fundul curții. Nici măcar nu-mi dau seama ce stil are, deși ma uit la tenis de ceva ani, și mi-am format păreri despre mulți jucători. Dar la Serena nu remarc nimic wow, sa ma încânte, nu vad nimic peste tenisul agresiv din fundul curții. Probabil de asta nici nu îmi amintesc sa o fi văzut vreodată la lovitura zilei, turneului, lunii, anului, cel mai tare meci etc.

Serena îmi amintește de-o pirandă de-aia ”hai să-ț arăt hoperația, mânca-ț-aș”.
Iar dacă-mi aduc aminte de circul absolut grotesc din finala US Open, realizez că dintre ea și pirandă, piranda măcar își asumă cu adevărat ce e.

Da, nene… am înțeles. Ai avut probleme, ai fost operată de mai multe ori, ești mamă (toată lumea să se prosterneze! Pe locuri, fiți gata, prosternarea!”), da’… gata.

Ia d’acilea sa te crucești. Fii-sa are Twitter. Nu are zile de naștere, brad de crăciun, Easter bunny, dar are Twitter.
Vezi Olympia Ohanian (@OlympiaOhanian): https://twitter.com/OlympiaOhanian?s=09

Tălică, ce meciuri tari bagă muieretul :))) Muguruza a avut ditamai maratonul.
Și acuma, urlătoarea sau Woz? Nu mă pot decide… nu se poate să piardă amândouă? :roll_eyes::joy: