Australian Open 2019

Daa, muguroasa și koanța au stat pana la 3 și ceva dimineața pe teren :sweat_smile:
Știam sigur ca una o sa plângă la final :joy:
Ia sa vedem și divele astea acum, mai ales ca nu se suporta, una mai diva decât cealaltă. Prefer urlatoarea ca nu duce apoi mai mult, iar woza sa ramana cat mai jos în top 10. Calcule, calcule :grin:

3-3 in decisiv.

Haha, woza out, cu mari șanse sa iasă și din top 10 pana la final. Nu-i bai cu urlatoarea, o sa se ocupe Barty de ea.

Woz avea titlul de apărat. No, ce să zic. După lipsa de fair play din finala cu Simona de anul trecut, nu pot decât să-i doresc să ia cu apă.

Sabalenka vuvuzenka out! A scos-o una de 17 ani :joy:

Gata, a trecut și Rafa de turul 3. Berdych next.

Anisimova de 17 ani a anihilat vuvuzela ceva de vis. Frumos de frumos, are mare viitor.
Svitolina s- a cuplat cu Monfills

Hai ca Simo are primul set cu mătușica, in 2 sunt cap la cap deocamdată, urmează Simona la serv. Făcuse break în primul game dar a pierdut avantajul imediat.
Hai Simo, nu are cum sa te bata tuși Venus!

3-3. Hai cu break acum!

Și daaa, break! 4-3 și servește. Hai Simoooo!

2 mingi de meci!! Hai acum ca poți!!

Da da daaaa!!! Am auzit eu bine sau Serena next? :crazy_face:

Hopa, mouratoglou în studio, sa auzim ce zice.

Mi-e rău :))))) Încep să apară vocile (românești, cum altfel) că ”Venus a jucat suspect de prost” =))))))))

Doamne, ce adunătură de ranchiunoși, invidioși pe succesul altuia și cârpe-n cur!

Haha, data trecuta a bătut-o mai rău. Nu ma mai uit la comentariile prostești pe Facebook, ma uit doar pe Twitter. Acolo sunt reacții din toată lumea.

Mda, acum urmează Serena. O cam îmbulinăm.

Băi, suntem de groază :joy::joy::joy:

Nu cred. Serena a avut bafta numa de nimeni plus o Bouchard varza. Am încredere.

Am urmărit acum niște secvențe Sharapova - Woz. Băi, n-o plac deloc, deloc, de o sută de ori deloc pe Urlătoare, dar în meciul ăsta a dat - și a scos - niște mingi ca de pe altă lume. Ce-i al ei, e al ei, în moașă-sa de antipatică lipsită de fair play. E bună, aia e.

Boo!
Mai are câte o sclipire din asta, am mai văzut anul trecut. Bine ca o tine doar pana la următorul meci. Barty o va bate.