Australian Open 2019

Bravo Simo, nu am putut sta treaza de data asta…

A răzbit Barty și a scos urlatoarea! Și Petra i-a arătat la Anisimova ca mai are de crescut așa ca o sa joace cu Barty.

Angi out, rău de tot a furat-o. S-a frustrat tare…

Oha! Sashenka a jucat deja?

Haha, eram sigura ca o s-o ia urlatoarea de la Barty :grin: @Nancy, told ya :grin:
In condiții normale mi-ar părea rău de Angi, dar nu acum, când era și ea în bătălia pt no 1 :smiling_imp:.
Haha, urlatoarea credea ca rupe fașul. No way :joy:

Frumos, frumos :smiley: am înțeles că Urlătoarea a apelat la toate trucurile cunoscute - a luat avertisment pentru time violation, a stat o grămadă la baie între seturile 2 și 3, doar-doar o destabiliza-o pe cealaltă.

O mare vacă, asta e. Dar nu i-a mers, muahaha.

Vezi ca joaca federica cu țițirel și ii face tânărul viata amara . 1 la 1 la seturi, ambele la tie break

Țițirel are 2-1 la seturi! Mouratoglou e acolo sa îl susțină!!

Bine țițirel, nu degeaba am pus eu ochii pe tine! Copilul asta are tot sa devina no 1 in viitor!!

A stat mult la vestiar și au booit-o la întoarcere, apoi a început sa screme din ce in ce mai tare doar, doar o intimidează pe Ash…noroc ca deja toată lumea ii știe tacticile și asta mică a stat cool, a ajutat mult ca a fost acasă și tribunele fierbeau pt ea.

Văd ca Sloane este in trouble…

Bine ca l-am înregistrat sa ma uit in curând :slight_smile:

Pfiu, vorba lui Mircea Meșter (pe care-l recomand, apropo), aglomerație mare în avionul de SUA, acum că și Miss Stephens…

Sper să prindă și Serena rata :smiley:

O sa fii incantata de puști. Și-a păstrat cumpătul. Federer nu a reușit niciun break deși a avut vreo 12 BP.

Federer is out? Nu-mi vine sa cred.

Am citit cronica zilei pe blogul lui, am ras cu lacrimi.

Da, a dat de țițirel curajos și cu tenis superb.

Cred ca toți grecii din lume s-au imbatat după meciul asta :))
A știut ‘ouglu de ce-l ia sub aripa lui

Uită-te la meci să-i vezi, stăteau ciorchine și pe afara.

L-a facut pe Roger sa joace ca si cu el însuși … același plan si execuție. Bravo lui si celor ce l-au îndrumat strategic!

Deci ți-a plăcut? :stuck_out_tongue_winking_eye: