Australian Open 2019

Incep ziua cu sedinta…brrrrr

Acum am dat drumul.

Am fost sa iau copiii de la școală, au ce păcat de toate șansele alea de BP ratate și apoi game pierdut după. I se întâmplă des după game prelungit cu BP multe ratate. Oh fir-ar, hold neapărat!

Eu chiar nu mi-am putut forma o parere. Ma uit doar printre picaturi sa vad cat e scorul.

A făcut un serv excelent acum, la zero. Păcat de efortul ala la 3-2 ca nu a reușit break. Serena servește la 5-4. Nevoie de break ca de aer, dar servește bestia aia din toți rarunchii

Hai ca poate!!

Ohh, well :unamused:

Păcat, tare păcat, daca reușea break-ul ala acolo altfel era treaba. A destabilizat-o pe serv în următorul game, deși în rest a mers excelent la serv. Păcat, chiar se putea

Oricum, din ce am reusit sa trag cu ochiul, imi pare ff echilibrata. A facut meci bun.

A făcut un meci excelent din setul 2, tocmai de aia ma oftic mai tare. Dacă mergea la fel ca în primul, nu cred ca ma supăram, măcar știam o treaba, nu a întrat în meci și pace. Am avut atâtea emoții pe drum cu game-ul ala. Uf. Una peste alta, a ajuns mai departe decât au prezis mulți. Tot pe primul loc e, și după 1060 de puncte pierdute. Dar nu se știe pana la Sf turneului, au mai rămas câteva în cursa. Măcar sa facă huiduma o treaba clara și să-l câștige, mai bine o vad pe aia prima decât vreo piți svitolina sau plictisitoare de pleasca.

Mie chiar nu mi se pare corect in tenis, trebuie sa se faca o diferentiere intre categoria taur si pana, ca in box frate.
Of, asta e!
Dupa eliminarea Simonei Halep, cu cine tinem?

Ne facem frate cu taurul, măcar sa știm o treaba (și ceva calcule la mijloc :joy::smiling_imp:)

Eu tin cu Naomi Osaka. Si da, mi-ar placea o finala cu Williams :wink: Nu de alta, dar ar merita si ea sa se bucure mai cu spor de un nou trofeu :wink:

Eu pe vaca aia de Williams, n-o mai vreau pe nicăieri!
Am așa o problemă, cu oamenii care cred că toate păsările, din curul lor zboară… :angry:
Ajunge, să mai lase și pe altele, să fie femei puternice, valea!

Cred ca cel mai tare m-as bucura pt Petra sa câștige.

Petra ar fi singura care ar merita să-i ia locul Simonei. Mulți ani în top 10, 2 slamuri in tolba, revenire spectaculoasa după atacul ingrozitor, fata bună cu f f mult bun simț și prietena Simonei. Corect, Petra sa câștige, chiar merita! M-am lăsat puțin furata de calcule dar m-aș bucura sa o vad pe Petra câștigând și chiar trecând pe primul loc, unde nu a fost niciodată.

Tot vorbeati de Kvitova :slight_smile: Si mie mi-e draga de nu mai pot.

Yeeees Serena pleaca acasa!
Ce meci! A avut 5-1 in setul 3, a călcat strâmb si Pleasca a revenit si câștigat ! Nu mai trebuie sa vedem verde

Asta e atitudine de campion, frate. Să fii condus cu 5-1 în decisiv, să câștigi 6 game-uri consecutiv, să salvezi 4 mingi de meci… mda, nu știu câte din WTA ar fi în stare de așa ceva, psihic în primul rând.

Sper să ia trofeul. Îl merită cu vârf și îndesat.

Bai cat de tare m-am bucurat pentru Pliskova. Nu te pui nene cu cehoaicele zen :smile:
Sa revii tu, zen, de la 5-1 now that’s a fucking champion!!! Pfuuu, ce mi-ar fi placut sa vad meciul.

De la 5-1 plus 4 mingi de meci ale Serenei la 5-4! :crazy_face: