BNP PARIBAS OPEN - Indian Wells 2018

A avut 20 si ceva break points!!! Din care a reusit doar 3 :no_mouth:
I s-a rupt filmul in primul set, la un game pe serv adversarei si a ratat primele BP… S-a enervat si gata, s-a terminat.

Nadal a luat-o iar de la Federe, iar Nole a luat-o si el de la Kyrgios… din nou :joy:

Aha, si Mugu a furat-o de la Pliskova :laughing:

Da, deja are foarte mult timp de cand tot pe stilul asta e. Pacat, mare pacat.
Cred ca ii trebuie ori un soc ff mare, sa pice in cur ca Bouchard si sa o ia apoi de la zero, ori sa se retraga in munti o perioada foarte lunga.

Am vazut ca au fost suprize multeee. Keber out, Radwanska out :smiley: :smiley: De Mugu nu mai zic nimic ca aia nu mi s-a parut niciodata ff constanta.

De Kerber si Radwanska nu stiam! Wow! Sa ne asteptam sa castige Pliskova?? :fearful:

Sincer, la asta ma gandeam de dimineata cand citisem stirile. Da, s-ar putea sa ia cehoaica trofeul.

Carismatica Pliskova ca un stalp de telegraf.
Sper sa nu. Poate face Caro treaba buna, ar merita saraca dupa picaj.

Nole a pierdut 900 de puncte. Dealtfel nici Andy nu a facut mare branza pana acum. Doar ca el nu a avut mai nimic de aparat. Fiecare a castigat cate un turneu pe al arabi. Vremuri grele pt amandoi in perioada urmatoare. Ah, abia astept sa se mute in Europa turneele.

daaaa, sa mai vada si ochiul nostru un schimb de mingi. La orele astea dubioase nu am mai putut sa stau nicicum.

A plecat si Venus Williams acasa. A rapus-o Vesnina ;)))

Arrgg, a plecat si Wozniacki acasa.

Am vazut aseara, a mers bine pana la 5-1 in primul set iar apoi, pe serviciul ei, nu a reusit sa inchida. L-a castigat pana la urma cu 6-3, iar apoi a pierdut meciul. Au ramas Vesnina, Mladenovic, Pliskova si Kuznetsova. Se pare ca Pliskova are cale libera.
In seara asta la 21:00 ora Ro Federer-Kyrgios. L-a scos nebunul pe Nole, o fi in stare si pe Federer?

S-a retras Kyrgios. Cred ca ia Federer turneul.

Hai ca Sveta a scos-o pe Pliskova :smiling_imp:
Finala Sveta-Vesnina :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Finala rusească la fete și elvețiană la băieți :wink:
Vezi ca Andy s-a retras de la Miami ca-l doare-n cot. La propriu

@Zambareata asta ma apucasem si eu sa scriu aseara :laughing:
Am auzit ieri de Andy. Se pare ca nici Nole, ziceau ieri comentatorii. Nasol pt Nole, pierde multe puncte pe banda rulanta. Andy nu are puncte aici, parca anul trecut l-a scos Dimitrov in primul meci. Daaar, ce sa mai zicem de Federer, a gasit izvorul tineretii :grin: Abia astept finala.

Mama ce batalie la fete! A castigat Vesnina!
Imi pare rau ca ratez meciul baietilor, dar nu am incotro, maine e o zi incarcata rau.

Ce ma enerveaza ca nu am apucat ieri sa arunc un ochi pe finala. Am inteles ca a fost meci tare intre rusoaice.
Si luuunggggg :slight_smile:

Zic sa continuam aici, ca nu o sa fie pe ore prea comode sa putem diseca meciurile.
Prima veste proasta, Rafa s-a retras.

Buna treaba :kissing_heart: Uitasem complet de turneu.

Inca nu a inceput, a ramas sus in topic de anul trecut treaba cu incepe azi.