BNP PARIBAS OPEN - Indian Wells 2018

Pai de ce sa mearga pe blat? Venus nu-si doreste si ea sa castige? :smile:

Ei lasaaati, daca ar fi avut sanse Serena sa castige turneul, se dadea sor’sa din calea ei. Hai, pe bune, am vazut teatru plictisitor in finala AO acum 2 ani.
Nasul meu a detectat ceva iz de fan Williams pe aici? :laughing:

Cu Williams ce mai avem?

Nic deosebit dar nici fan :joy: uitasi cum le racneste aia mica? :hear_no_evil:

Nu racneste mai tare decat Sharapova sau mai nou, decat Niculeasca :wink:

Acum sincer, da, imi place Williams. Are un fair play, un bun simt si un echilibru rar-intalnit. Pe langa ea, in functie de context, chef sau turneu imi mai pot placea si alte jucatoare de tenis :smiley:

Hai fata, termina cu asta za ne relaxam si noi! 3-1 set 2, l-a luat pe primul cu 7-5.

Gata, cu ceva emoții în primul set, strict pe greselile ei. Bravo!

Ce bine ca am deschis tv-ul aseara fix la sfarsitul meciului :smile: :smile:

Caro e out in caz ca nu ati vazut, a batut-o Kasatkina in 2 seturi

Daaa, vazusem dar nu am mai comentat pentru ca iar ma bombane @Ziggy ca sunt fana altora decat a lui Halep :stuck_out_tongue_winking_eye:
Mi-a parut rau de ea. Eu tot imi doresc o noua finala intre ele, in care sa o cocoseze Halep. Asa de revansa :smile:

ha ha nu mi-a parut rau de ea, de la tzatzismele aratate cu Niculescu mi s-a aplecat

De asta vreau o finala in care sa o vad data de toti peretii :smile: :smile:
Simt ca Halep a noastra e pe valul absolut acum :smile: Asa ca da, imi pare rau ca a plecat atat de repede acasa :smile:
Dar lasa ca poate se mai intalnesc in vreo finala Grand Slam.

Haha, de aia nu ai zis nic, de carcotelile mele? :)))) pai poate asta-i farmecul :))
Drum bun, Caro, nu doar de la faza cu Monica, a mai facut si altele, inclusiv MTO -ul din finala.
Asadar Kasatkina a caftit-o iar! Daaa!!! Bravo!
Scriu pe nerasuflate, alerg ca un cal de curse si is si plina de nervi. si mi-e foameee!

Dar nu va abtineti, va rog comentati, asa mai stiu si eu ce se intampla, pana acum am vazut doar reluari din meciuri, sa imi fie rusine :frowning:

Joaca acum sfertul de finala. Doar ca eu capitulez.

Am vazut putin din ultimul set cu Petra Martic, foarte fain, Simona e in mare forma, mai mare dragul sa o privesti. Tot inainte, Simonica! :love_you_gesture:

Eu n-am capitulat, am vazut tot meciul. Insa acum imi vine sa plang de somn!
Le-a jucat, le-a jucat bine de tot. A avut momente in care s-a enervat rau si in care nu prea mai mergeau lucrurile bine. Insa a avut ambitie si a mers pana la capat.

La mine a inceput la 10:30 seara. In mod normal nu as fi avut probleme sa stau, insa ieri am avut o zi grea si dupa 3-4 game-uri am dat stigerea. M-am mai trezit doar la final, l-am auzit pe mr. comentand singur, el a stat.
Osaka next, nu ar trebui sa fie probleme.