BNP PARIBAS OPEN - Indian Wells 2018

kasatkina a zdrobit-o pe Kerbelina 6-0, 6-2
sa vedem poate ne face si Carlita o bucurie sa treaca de Venus

Aoleu! Jale cu Kasatkina. A jucat Kerber atat de prost?

nu am putut vedea…
deseara am sa ma uit sigurat la Federer Chung

What?!?!?! :hushed::hushed::hushed: Olalalala.

Sper sa inceapa devreme meciul lui Jalapeno pentru ca nu o sa pot sta pana tarziu in noapte. Maine dimineata trebuie sa fiu la 7.30 in oras. Ma duc sa invat diverse prin bucatariile La Cordon Bleu. Tineti pumnii sa nu fie iar o poveste gen hainele imparatului si sa fii aruncat banii pe geam.
Asa ca imi propun ca la maxim 9 sa fiu in pat. Deci te roggggg io multttt de tot Simona, bate-o pe aia repede :smile: :smile:

osaka e pe val, o sa opuna rezistenta dar sper ca Simonica sa aibe un plan bun si sa-l execute!
Federel a facut spectacol; a inceput greut desi cu 3-0 a facut multe greseli si era repezit. asa ca Chung a egalat. Apoi s-a descatusat GOATul si a atacat mingea atat de repede ca abia apuca sa sara din pamant… zici ca era tenis viteza, o noua proba olimpica…
Next este cu dragutelul croat Coric, alt star in ascensiune. foarte tare generatie se arata

Carlita nu a reusit sa fie constanta in meciul cu Venus, nici o sansa…

Bine ca macar la baieti se arata o noua generatie intereseanta, la fete nu-mi place. Mai toate cu gabarit si lovituri cu ghioaga.

io-s asa:

:grin: ma duc sa caut ceva de haleala

si mai am o intrebare: cat de tare ii uram pe cei care pun sedinte lungi vinerea de la 2.30??? :roll_eyes::sweat::frowning_face::confounded:

Mai putin decat pe cei care pun sedinte la 5pm :smiley:

A castigat Osaka la IW. Viitorul suna sumbru, in cativa ani ma las de WTA.
Bine macar ca la baieti sunt cativa tinerei care promit sa nu ucida tenisul.

Finala la baieti superba si ma bucur tare pt Delpo, a meritat sa castige.

Nu am rezistat si la decisiv, dar se anunta intens. Bravo Delpo!!

De ce e viitorul sumbru? Am vazut meciul si nu mi s-a parut ca a facut Osaka ceva iesit din comun. Mai degraba Simona nu a fost deloc concentrata.

Nu ma refeream la meciul Simonei, nici nu l-am vazut, ci la tendinta asta a tinerelor, de a ucide tenisul frumos cu lovituri cu ghioaga, sa inchida punctul din cat mai putine lovituri. Mie una nu-mi place, n-am ce sa vad la ele.
Meciul dintre Federica si Delpo a fost superb, puncte dupa puncte frumos construite. Azi am vazut si setul 3.

Mah, la urma urmei nu e balet si ideea nu e sa faca spectacol ci sa castige puncte, pozitii in clasament si nu in cele din urma bani si faima. Simona pare o exceptie pt ca nu e dotata fizic, dar daca esti dotata fizic cum e osaka asta, de ce te-ai intrebuinta mai mult decat e cazul si te-ai obosi inutil, de dragul spectacolului, cand poti sa ai acelasi rezultat cu efortul dozat. Cu siguranta si Halep ar face asta, dar nu o tin curelele in fata lor si de obicei scot astea untul din ea.

Cat despre meci, nah…un meci prost din cate am vazut si nu prea se justifica calitatea jocului. Dar nu cred ca isi face mari probleme :smile: S-a ofticat, i-a trecut, buzunarele sunt doldora, inca e pe locul 1, are in continuare publicul care o felicita chiar si pt infrangeri, asa ca oricum poate trai cu siguranta si fara admiratia mea :grin:

Bine, eu nu am nimic cu ea, nu sunt intre cei care o bestelesc de cate ori au ocazia. Mi se pare admirabila vointa ei si efortul depus, dar este o jucatoare mediocra, plus ca nici nu o ajuta fizicul si daca tot vin din urma Serene din astea cum e si Osaka, o sa inceapa sa coboare destul de repede in clasament si cred ca nu doar pe locul 2.

Lasa ca nici astea nu fac purici prea mul»õi, vezi ostapeanka. A rupt ea gura t√Ęrgului un turneu, apoi greu greu mai trece de primele tururi. Nu doar Simona joaca frumos, mai sunt multe, dar incep sa iasa din schema ca na, au o varsta. Radwanska, Caro, Kerber, Kvitova, Simona sunt jucatoare de tenis, nu brainless ball bashers ca Ostapeanka si alte tinerele. Astea prind un turneu bun‚Ķ apoi dau prin balarii.
Da Federelul cum e pe primul loc baletand? :grin:

O ‚Äúsportiva mediocra‚ÄĚ intrata in top 10 in 27 ianuarie 2014 si inca bine merci acolo‚Ķ daca a fi intre primele 10 din lume este mediocritate, sign me up!!!

Hear, hear! Total de acord. Da, nu o fi killerita, sclipitoare si vanjoasa ca Serena Williams, dar e totusi departe de a fi mediocra. Chinezoaicele care apar o data pe an la cate un turneu de top pot fi numite mediocre.

ihi, astea de fac valva la cate un turneu si apoi ceata! :))))
Ce chestie, am ratat partea cu mediocra, mi-a functionat sistemul anti trolling :)))
Simonei i se citeste in stele inca din 2015 iesirea din top 10, ea nu si nu, sta cocotata acolo in top, pff…

Eu nu am avut timp nici sa mor, ma tot tin de doua zile sa deschid un amarat de topic sa avem unde sa barfim turneul de la Miami, si ma trezesc ca vine seara si nici cu furca nu ma mai lipesti de vreun laptop. :smile:
Asa ca am ratat la mustata ca iar vrea sa ma enerveze @Queen :smile:

Acum la modul serios, chiar nu pot sa o consider pe Halep mediocra. Pe bune, cred ca noi chiar nu luam in calcul ce munca, ce bani, ce sacrificii, ce determinare si ce ambitie iti trebuie sa ramai in top 10 mondial. In orice sport, nu doar tenis.
Si sincer, cred ca nici eu nu as fi inteles prea bine asta (mai ales ca nu sunt un om sportiv) daca nu l-as fi avut pe tata care sa imi povesteasca cum e cu sportul de performanta, si…daca nu as fi citit Open-ul lui Andre Agassi.
E greu, e fff greu sa te sustii in top. Cred ca uneori este mai greu sa te mentii decat sa ajungi sus.