Bon appetit!

Eu nu! Mai ales nu din alea cu macarons si alte chestii la care sunt sensibila :grin:

Sau nah, poate @Mother_Abigail o avea de gand sa imi faca o surpriza ceva si sa imi aduca cateva bucati :roll_eyes:

Cu gandul la dvs :grin:

Treburile alea cu fistic sunt dezgustatoareeeeeee!!!

Zici ca aduci cu tine? :dizzy_face:

Queen, iti dai seama cata sala trebuie sa bagi daca iti aduce? Esti sigura ca vrei?

No na, ca v-o dat acuma, sa zaceti! :joy: :joy: :joy:

@Queen

Ceva usor, de seara…

Ete, un sincron in seara asta, ca avuram sushi si dumplings, portie dubla, ca suntem nehaliti :smile:

Hai pa, ca ai intrecut masura! :sob:

Maine comand la japonezi. Pana maine ma zbat in chinuri!

Cina mea de-aseara

S-a racit bine aici, am dat-o pe mancaruri cu sos.
Butter chicken

Azi Pancakes din numai faina de naut si iaurt

Eu am facut coaste barbeque, le aveam de ceva vreme in congelator, iar azi le-a fost scris sa fie mancate.
Poze n-am apucat sa fac, au disparut subito.
Au mers de minune cu un Crepuscul de Liliac.

Niste coaste bune sunt intotdeauna binevenite :heart_eyes: , miam.
Eu am facut aseara un dal fry. Azi va fi o varza cu carne.

Destul de satisfacuta :grin:

:joy::joy::joy:
:heart_eyes: In poza a doua ce este?
Arata bine.
Eu nu ma dau in vant dupa macarons, dar imi place sa le admir culorile pastelate.
Prefer migdalele intregi, sau fulgi. Sau in pricomigdale.
Azi am copt vinete. Intaiasi data in Buh in varianta clasica (pe flacara, nu la cuptor).
Miroase a toamna :heart:

In a doua poza este un smoothie de mango, capsuni si portocale. Bestial a fost!

Mah depinde de macarons. Acum sa nu credeti ca mananc orice se cheama macarons. Pofta imi fac toate :grin: dar de mancat nu mananc chiar orice. De ex alea de la Paul nu sunt chiar preferatele mele si mananc relativ rar. Nu imi plac cele f dulci, consistente si f cremoase ci cele aromate, fara a fi excesiv de dulci si de cremoase. Astea de la Chocolat au fost cum trebuie. De ex cele negre erau cu trufe si intr-adevar aveau o aroma discreta de trufe, dar daca ar fi fost fff dulci si cu o crema densa ar fi fost pur si simplu gretoase.

Am incercat macarons de la Ladurée, Namur si Oberweis Luxembourg, degeaba.
Nu sunt genul de desert pt aurolacul din mine.
Sunt aurolac de ciocolata :joy:.
Asta da, imi provoaca senzatii nebanuite, savurata doucement, precum nitroglicerina lasata sub limba :joy:

Si ciocolata imi place :grin:

De fapt am doar 3 chestii:

1. Ciocolata
  2. Macarons
  3. Bezele

In rest nu ma deranjeaza nici daca nu ar mai exista alte dulciuri. Dar si cu ciocolata am pretentii:

• nu imi plac dulciuri cu aroma de ciocolata sau cu ciocolata (gen inghetata, prajituri etc)
  • urasc ciocoata amaruie si mai ales pe aia care e si amaruie si cu menta, gen after eight.
  • urasc ciocolata cu umpluturi cremoase

Imi place ciocolata cu lapte, care poate avea cateva chestii prin ea, dar selecte si cu masura, nu gen o bucata de ciocolata plina pana la refuz cu alune sau cu biscuiti sau cu alte minuni.

Deci sunt greu de multumit :joy:

După zilele astea, cu atâtea mâncăruri multe și grele și bune, în prima zi de beșniț total, am produs o zamă de fasole. Fără carne.
Simt cum mă purific.

Please translate :pray: :thinking: