Bon appetit!

Konjak pasta. Ați mâncat? Eu nu. Aș încerca, dar aș dori păreri. Sunt grețoase? Combinații optime?

Am încercat si nu mi-au placut, shirataki noodles însă îmi plac si tot konjak e la baza.

Pentru mine shirataki = konjac pasta. Au un miros de peste nu tocmai proaspat, trece la spalat bine aproape tot. In rest, n-au niciun gust si au o consistenta mucilaginoasa. Eu ma lipsesc de ei, glass noodles sunt baza si temeiul meu.

:nauseated_face:
Și eu mă lipsesc!

Aseara, am porcit cate o pizza, fiecare! :flushed: :crazy_face:
Eu am mancat si salata de varza, el n-a servit.

Da ca fie de bine!
Eu am facut aseara orez de conopida cu bacon, ou si cascaval.

In seara asta,m-a lovit o pofta teribila de ciorba de fasole, fara carne. Zis si facut, halit doua ligheane.

Orez cu lapte. M-am simtit copil :smile:

In seara asta, mancam scandinav.

Cred ca au calorii, cat un purcel de lapte, dar nu conteaza, ne antrenam mai mult :rofl:

Fix ciorba cheala (fara carne) de fasole voi mesteri in seara aceasta.
Dimineata am facut mazare cu pulpe de pui.

Fidea cu lapte. Doua mega-castroane au disparut deja :joy:, astea mititele sunt ale noastre. Termitele junioare au fugit cu ale lor, nu conta ca-s fierbinti.

Sa nu radeti, mie-mi place scortisoara. Pun o lingurita cu varf la 2 portii.

Sa va fie de bine!
Eu ma delectez cu tot soiul de chestii sarbesti. Au astia de la hotel niste cofetari la nivel inalt, de ma fac sa le gust zilnic creatiile.

Și mie-mi place scorțișoara, mult tare. Aș mânca-o cu lingura, numai că nu se poate :grin:

Ai facut scortisoara cu fidea, nu fidea cu scortisoara :grin: .

Salată orientală. Băi frate, ce rupe gagicu la salată de crumpene și ce-o mai laudă, de zici că cine știe ce mănâncă. Bâțâie în scaun, ca prichindeii, până e gata! E bun, băietul. Ieftin și bun! :grin::grin:

Hihihi, stie el ce-i bun @Samoa
Eu am mancat aseara mozzarella (traveleristu’ a schimbat niste avioane la Roma si a adus hrana) cu rosioare (un fel a fost acceptabil, restul de plastic) si ceapa rosie sarbeasca (adica de-aia dulce si buna). Si destul de mult ulei de masline de-ala bun si sare.
Pentru seara asta n-am niciun plan si ar trebui sa-mi fac unul, ca trebuie de mers si la cumparaturi.

Cred ca fac o varza anatolica, n-am mai facut de nu stiu cand si-i buna pe vremea asta. Deci trebuie sa ma duc la taran si la macelar. Taranul inchide la 6 jumate, deci nu pot sa stau foarte mult la birou :grin:

Am cerut si eu, la pachetul de sarbatori, ceapa rosie de apa. Aham, s-au batut turcii la gura mea :smile:

La o gustare cu distinsa @Nancy

Olalalalalalalal!!!
Cineva isi face de cap bine de tot :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Pofta buna si palavrageala placuta! :kissing_heart:

LE: Sau sa va fie de bine daca deja le-ati dat gata :smile:

Mi-am cumpărat orez. Am făcut risotto cu ciuperci și pui

Și orez cu lapte :grin: o tonă, am făcut. Cu vanilie și puțină coajă de portocală și multă scorțișoară!

Mâine trag la fiare, să-mi iasă pe ochi :rofl: