Ce m-a facut sa zambesc azi!

Ah daaaaaaa. multam @Samoa :-:kissing_heart:

Am inceput si eu sa citesc cartea lui Meik Wiking.
Culmea e ca danezii mei (actualul sef + viitorul sef) ne spun ca nu stim cat de binecuvantati suntem ca traim in Buh, Copenhaga si Danemarca, in general, fiind in opinia lor unele din cele mai plictisitoare si deprimante locuri :joy:.
Ca sa vezi.
Vorba aceea, frumusetea este in ochii celui care priveste.
Dar e adevarat, au alta conceptie despre viata si atitudine fata de semeni.
Nu i-am vazut nervosi, sunt tot timpul calmi si extrem de respectuosi.

Pai de ce crezi ca au conceptul asta de care tin cu dintii? Pentru ca per total nu e prea placut sa nu te bucuri de lumina si de soare. De nevoie au invatat ca doar ei cu manuta lor isi pot face viata cat mai frumoasa si mai confortabila.

Si da, suntem extrem de norocosi ca avem clima pe care o avem. Nici nu avem habar cat de norocosi.

Nici nu mai stiu cum este sa pleci pe soare de acasa iar cand pleci de la munca sa fie la fel de senin.

Nici eu nu sunt fan al tarilor nordice, mie si Hamburgul mi-e prea la nord si prea racoros :smiley: Cu tot cu hygge-ul lor, ii gasesc asa cum zice si @ChickyG, plictisitori, in parte si deprimant. Exista si destui fani ai tarilor astora, cred ca balanta e in echilbru din punctul asta de vedere.

Sefa mea (australianca) a fost in Norvegia de cateva ori si planuieste sa se mute acolo. Imi zice ca ii place mult de tot.
Eu ma uit cash la ea :smile: si tot argumentez: cum poate sa iti placa? Cum te poti vedea mutata acolo, tu, crescuta la plaja? :smile:
Dar daca nu a avut parte de zapada, i se pare fascinant. Astept impresiile la cald, dupa ce s-o muta acolo :smile:

A făcut treabă și e mândru de sine :smiley:

:heart::heart::heart::heart:
Vai ce drag mi-e de el, ce l-aș mai fi flocăit, de ciudă ca a stricat acolo, manțocăria, ce-o fi stricat el :rofl::rofl:

Eu am dat play de vreo 40-50 de ori, cred :))) Ce moacă poate să aibă, dragul de el :joy::joy: