Colțul vorbărețului

Multă sănătate și sa treceți cu bine de hopul ăsta!

Sanatate multa mamei tale si sa treceti cu bine peste toate astea!

Multa sanatate mamei tale si sa treaca toate cu bine!

Multa sanatate mamei tale, @Daria! Va tin pumnii, sa mearga totul, ceas!

Sa fie bine! @Daria

Sa stii ca, desi in putine spitale, se intampla si sa nu fie nevoie sa scoti spaga. Acum eu am mai zis. Nu am nicio problema cu cei care accepta. Traim in Romania frate. Mi se pare normal sa accepte. Da, stiu, se vehiculeaza ca i-a umplut psd de bani. Sa fim seriosi…

Mi se pare grotesc sa te oripilezi ca ala nu te alearga cu plicul sau nu fuge mancand pamantul. In schimb am o fffff mare problema cu cei ce isi conditioneaza actul medical, umanitatea sau buna vointa de plicul primit. Pe astia da, i-as executa.

Sănătate mamei, Daria! La Colentina sunt chirurgi foarte buni, daca i se scoate fierea banuiesc ca va fi operatie laparoscopica, se va recupera rapid.

Sanatate si sa auzim de bine, @Daria!

Noi suntem la Bordeaux, imi place maxim!!!

Multumesc mult, doamne dragi.

Laparoscopica trebuia sa fie. Au ajuns si la cutit pentru ca: infectie, complicatii, sangerare mare. Am albit si am imbatranit 20 de ani, in alea 4 ore cat a stat in operatie.
Cand a iesit chirurgul si a zis ca e cu show, mi-am cam dorit sa ma intind pe jos.
Anyway, e la terapie intensiva. Cica au reusit sa curate tot si sa opreasca sangerarea. O tin pana maine la reanimare, urmatoarele ore sunt critice
Am reusit sa intru la ea si era vorbareata. Nu m-au lasat decat cateva minute. Fair enough, nu ai ce cauta acolo.

Multam inca o data pt gandurile bune.

:ok_hand: :+1:
Sa fie bine!

@Daria, tin pumnii!
@ChickyG Distractie placuta, de-abia astept sa povestesti!

Am fost la Bucuresti, tare mult mi-a placut :heart_eyes::heart:

@Travelerista ai plecat deja din Bucuresti?

Ar fi fost fain daca ne prindeam :blush:

Astept, astept, rod unghii si beau la tutun.

Daria, o sa fie bine. Am uitat sa iti spun, dar banuiesc ca ai aflat pana acum ca la Colentina poti parca masina in curtea spitalului contra unei taxe de 5 lei

Multa sanatate mamei tale, @Daria.

Tare mult va multumesc pt gandurile bune.

@Kim multam de pont. O sa luam masina cand o scoatem din spital. Momentan nu am avut nevoie pt ca stau la maxim 10 min de mers pe jos de spital. Asta a fost un avantaj major.
Momentan toate sunt oarecum ok. Vedem in noaptea asta.

Daria, tin pumnii stransi sa fie bine

Te îmbrățișez din tot sufletul, Daria. Toate gândurile mele se îndreaptă spre tine.

Îmi fac griji pentru tine, @Daria. Sper că a decurs totul bine și mama ta se reface… Dă un semn când poți.

Salutare natiune!

Back in London cu un mare bolovan care s-a rostogolit de pe inima.
Multam tare mult pentru gandurile bune! Ajutara, ajutara :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:
All good, slava cerului. Povestesc zilele astea, mai pe larg, diversele impresii si frustrari.
Azi am program administrativ cu de toate pt ca de maine trebuie recuperat smotrul la birou.

Buna dimineata!!
Daria sper ca e bine mama ta! Multa sanatate!
Eu am terminat nuntile pe anul asta. Thank god!
Baby ul a fost internat de miercuri pana vineri pentru o galma de grasime pe gat.
La Universitar. ORL. I-au facut de-a analize de ziceai ca are o tumora pe creier. Inclusiv tomograf.
Am fost impresionata de cat de curat era pe sectie, de cat de dragute au fost asistentele. Pe de-a moca. Nu am dat nici un ban nimanui. E adevarat ca se poate numi cu greu operatie. Este o incizie. Dar pentru care i-au facut anestezie generala.
A fost de vis!

La serviciu bagam ca migu. O gramada de proiecte. Ne mai pleaca un om care lucreaza pe acelasi tip de raft ca mine. O sa cer o canapea la birou…
Da e bine ca trece timpul :slight_smile:

Zi faina ladies!