Colțul vorbărețului

La noi s-au pus camere in spatiile de productie. Ok, la birouri, laboaratoare si alte alea…nu, dar in spatiile se productie da. Este clar semnalizata existenta lor. Si este legal. Nu s-a vaitat niciunul ca DREPTURI, ca INTIMITATE. In caz ca, atunci i se prezinta diferite formulare pt demisie in vederea recapatarii intimitatii.

La noi se fură laptopuri. Nu avem camere. Nu avem voie. Pentru că drepturi. Să mă piș cu jet, pe stângismul vestic, că ne ducem dracului, de multă grijă, ce avem de lepre și neadaptați!!
Îmi place tipul ăsta, de mor! Cred că i-am văzut toate interviurile. E foarte incomod, deși e canadian. Vă invit să urmăriți tot interviul. E delicios, de ambele părți!!

Noi am angajat o femeie de serviciu acum vreo doua luni, dupa mare bataie de cap de gasit femeie. Si in prima zi face femeia luna, trece si la zona pietonala din fata biroului sa mature, desi nu i-a zis nimeni sa faca asta. Noi stateam si ne minunam de harnicia ei. Pe la sapte seara eram doar eu si un coleg. Vine femeia si ne spune, eu am terminat treaba, pot sa plec acasa? Colegul: “Sigur, o seara frumoasa.” Ea: “ Si pe mine cine ma cauta in geanta inainte de a pleca?” Colegul, dupa o tacere de cateva secunde: “ Nimeni, mergeti in pace.” Pleaca femeia si incepem amandoi sa radem in hohote. Cine stie prin ce traume a trecut femeia de voia sa o cautam in geanta. Dupa vreo saptamana, imi spune femeia: “ Auziti, nu vreti sa va fac poale in brau, la serviciu, sau sa va calc ceva, ca eu credeam ca e mai mult de treaba aici”. :grinning::grinning::grinning:. Si nu e chiar putin de treaba ca avem trei etaje, bucatarii si bai multe.

Aha, deci și voi, credeam că doar nemții sunt razna cu DREPTURILE (pe care, de asemenea, mă…).

Frumos :slight_smile: să aveți grijă de ea, mai rar asemenea oameni.

Aici e leagănul stângismului, social democrația în cea mai pură și împuțită formă.
Don’t get me started! :face_with_symbols_over_mouth:

Am uitat sa specific ca am gasit-o pe Olx. Fara recomandari!

Sa nu discutam de drepturi in Canada CA va bat de departe :))))))))))))

Deocamdata am ascultat inceputul, dar am sa.l urmaresc clar. Ma mir CA nu a fost ars pe rug pana acum.

LE
Tocmai am vorbit cu copilul. E profesor la facultate la el. Si a cam fost ars pe rug de fapt

LLE
Nu mai pot sa pun pauza la interviu. E un deliciu

Mah, cand mai injurati companiile low cost, io zic sa incepeti sa va ganditi de doua ori. La fel si cand injurati taromul.

Voi zbura la londra, cu british, fara bagaj de cala (ca daca il simt necesar tre sa platesc separat) si fara servicii la bord (daca mi se face sete tre sa imi cumpar apa din avion) la modestul pret de 270 de euro/bilet.

Stiam ca incep sa tinda si companiile de linie catre varianta asta cu bagajul de cala optional si pe bani, dar credeam ca o fac pt reducerea costurilor (ale pasagerilor, nu ale companiei aeriene) pt a castiga teren in fata low costurilor, dar sa renunte si la serviciul la bord mi se pare ceva…

Daca incepeau aia de la tarom cu asta cred ca ii spurca toata natia romana. Dar iaca taromul inca are bagajul de cala inlcus si servicii la bord (culmea, pe unele zboruri, in functie de distanta, dau chiar mancare ok, nu clasicul sandwich degerat, pe care oricum nu il mai primesti la unii ca british)

Buna dimineata!
Ca veni vorba de zboruri, ne-am duce nitel in Gran Canaria, undeva prin ianuarie (sfarsit)- februarie. Scump halatul! Noi avem nevoie doar de biletele de avion, cazare avem gratis, in apartamentul fratelui Gagicului, chiar in Playa del Ingles, langa Tropical shopping centre, daca cunoasteti zona.
Ei, un bilet, costa intre 500 si 800 € De persoana!!! :crazy_face:
Si ma intreb, de ce? Ma cara cineva in spate, de banii aia?
Vorbim de TUI si Norwegian, nu de Qatar Airlines.
Asadar, mai asteptam, poate mai scad, poate gasim ceva last minute…
Si pana atunci, sa muncim ceva, desi nu prea avem ce.
S-aveti un inceput de saptamana, lin!

Buna dimineata, lume!

Pe mine nu m-a prins ff tare personajul pt ca mi se pare ca inventeaza apa calda. Pe de alta parte, a disparut bunul simt si atunci trebuie sa o luam iar de la Ana si Caiafa sa explicam evidentul.
Mai nasol ca avem ruguri pentru common sense.

Si da, aceeasi poveste este si in UK - ce zici tu, ce zice @Samoa. Este o imbecilitate generalizata.
Problema este ca nu prea pricep ce vina au oamenii seriosi si muncitori de trebuie sa tina in carca paraziti doar pt ca ne e frica sa nu ofensam.
De parca eu daca te injur ca esti prost, te injur pt ca mi se pare ca ai nuanta pielii mai deschisa sau mai inchisa decat mine.
Daca te dau afara de la job, parca te dau afara ca esti femeie si nu pt ca ai fi proasta.

Nu, nu inventeaza nimic. Din contra, are curajul sa spuna lucruri care nu s-au mai spus de la inceputurile apei calde.
Numai pentu asta, omul are punctaj maxim, din partea mea!

Asta ma irita. Ca mai nou trebuie curaj pentru discutat evidentul.

Si pe mine. Si il apreciez, cu atat mai mult, cu cat si-a riscat cariera si prestigiul, in momentul in care si-a permis aroganta de-a spune lucrurilor pe nume.
Cata vreme, omul a ales sa rada de imparatul gol (cu un back-up impresionant de statistici si date) si umple sali, inseamna ca exista totusi o speranta, ca oamenii sa invete sa fie buni, unii cu altii, fara sa se poarte cu manusi de dantela.

BBC-ul a reusit sa distruga Dr Who de tot. Au pus femeie in rolul Dr Who. Ok, asta nu-i mare chestie. Dar nu s-au rezumat doar la asta: tot ce e personaj mai important - femeie. Fiecare episod are diverse teme de reeducare. Ultimul episod a fost cu un barbat insarcinat. Nu tu actiune misto, nu tu scenariu sa iti puna mintea la contributie. Tot episodul a fost bagat in fata barbatul cu burta plus alte asemenea aberatii.
Si pe urma, stai sa dezbati cu dementii ceilalti (extrema - dreapta) ca statiii asaaa, nu e cazul sa dam foc la tot pentru cativa prosti.

Eu cred ca o iau incet, dar sigur, razna. Numai la vacanta aia lunga de Craciun visez :))))))

N-am vazut, dar am citit opinii ale publicului. In proportie de 85%, oamenii sunt fie dezamagiti, fie furiosi. Nu cred c-o sa-l vad…

Hahahah, serios? Nu citisem vreo parere. Dar da, n-ai pierdut nimic si nici nu ti-as recomanda sa mai pierzi vremea cu noul sezon.

pe dr who noul nu am ajuns sa-l vad inca
dar mor sigur la walking dead
nu-mi mai doresc altceva decat o victorie totala a zombilor ca sa se termine odata cu serialul asta :))))))

si din pacate asa stau lucrurile in ziua de azi
nu mai poti sa spui nimic
zilele trecute a fost aici unul din cei care l=a ajutat pe trump sa ajunga unde a ajuns
a avut o dezbatere cu nu stiu cine pe tema politicilor populiste etc
si au iesit unii in strada sa protesteze ca de ce a fost primit, ca trebuia interzisa dezbaterea etc
mda, libertatea de exprimare s-a cam dus pe apa garlei
din ce in ce mai mult imi vine sa ma retrag in pustietate
am fost in weekendul trecut la un cottage la mai bine de 3 ore de oras
pentru ca nu mai era sezon deloc cele de pe langa noi erau goale
asa ca am avut parte de o liniste de nedescris, stateam afara si vorbeam in soapta sa nu tulburam linistea
am planuri mari pt la pensie :))))

Pai lasa, sa insiste in continuare in stilul asta. Nu e de ajuns ca ne-au adus pe cap cretini gen Trump, kkturi gen Brexit, tupeu tot mai mare la extrema dreapta. Nu par sa fi invatat absolut nimic din tot ce s-a intamplat in ultimii ani.