Colțul vorbărețului

incearca cu niste gandaci. despre aia tot parerea asta o are? :grin:

Crezi ca vreau sa stiu raspunsul si la intrebarea asta?! Pe bune, cand spun ca nimic nu ma mai poate lasa cu gura casca, zdraaanggg mai vine cate una.

Auzi tu, “just a mouse”. Deci jur ca daca am “placerea” sa dau peste Mickey Mouse in casa, fix in papuci de casa aterizez jos la “concierge” :rage: Mai nasol va fi ca voi dori sa ma mut in secunda doi…Si acolo va incepe durerea aia nasoala in corazon pentru ca voi realiza ca schimb un rahat cu alt rahat.

Ahhhh, si discutia a mai continuat vreo jumatate de ora in care isi dadeau cu parerea despre care capcana e mai buna. Cica alea de plastic nu prea ii omoara si ii chinuie. Cele mai eficiente sunt cele old school care le rupe gatul din prima :roll_eyes::roll_eyes:
Fratilor, bag de seama ca sunteti experti bine de tot!! :zipper_mouth_face::zipper_mouth_face::zipper_mouth_face:

:nauseated_face: :face_vomiting:
Ce scarbos!

Fratilor, mai am aprox 1 ora si deja ma catar pe pereti!
Cum ajung acasa, trag niste haine de antrenament si ies la o plimbareala, ca imi iau campii, daca nu ma misc putin.
Dupa aia, imi fac o varza calita, sa moara vecinii de ciuda!

acu’ 2 ierni am avut vreo 2 soricei mici si draguti in casa :smiley:
nu ne-am prins pe unde au intrat, dar I-au prins pisicile
nu le-au facut nimic, doar se jucau cu ei asa ca I-am recuperat si I-am eliberat in natura :))))
mi-a fost mila de ei, erau pui cred sau vreun tip de soarece de padure de pe aci
:))
vara e o placer cu miriapozii, cicade, furnici si alte balarii, mereu ne trezim cu cate una prin casa
avantajele casei mijlocul naturii :))))

Buna dimineata!

Bine ca e vineri! Azi dimineata, pe drumul meu obisnuit, un sobolan mare, in mijlocul aleii. Am luat-o pe alta parte si ma gandesc serios, sa ocolesc parculetul ala, ca nu e prima data cand vad ditamai jivina, servind micul dejun, fara nicio apasare, ca trece lume, catei, ale-alea. Eeeewww!

Neataaaa!!! 12 grade de dimineata. Mi-a cam fost frig cu geaca de piele.

https://www.reddit.com/r/Romania/comments/9droac/afiș_la_metrou_pentru_un_site_care_unește_sugar/

Neata!
Noi profitam de vremea de plaja. E taman bine la mare.
Azi o lalaim a la longue precum un meduz si o meduza pe plaja sub umbrela, iar de la 6 pm suntem invitati la un party de Sf Maria.

Ultima prada pe 2018. Parca si scoicile stiu ca vine toamna. In vara erau predominant albe sau negre. Acum sunt ruginii

Buna dimineata!
Ploua maruntel si-mi place de mor. Ghinionul e, ca sunt foarte obosita, m-am trezit la 2:32 si de-atunci, adio somn. Sa vedem cum ma tin treaza, pentru restul zilei.
Si cu asta, va doresc o zi vioaie si o saptamana faina!

Tare mi-e drag de oamenii de la DOR (decatorevista). A aparut ultimul numar si am intrat in panica pentru ca nu mai stiam cand imi expira abonamentul. Le-am dat mail sa intreb. In secunda doi mi-au si raspuns si m-au lamurit. :heart_eyes:
Ahh, si chiar nu pricep cum de revista lor imi apare in cutia postala la doar cateva zile de la aparitie :slight_smile: Buna treaba mai fac oamenii.

Acestea fiind spuse, astept sa ma uschesc de la birou. Nu prea am venit cu mare chef pentru ca nici eu nu am dormit prea bine azi-noapte.

Buna dimineata!
Nu am poze inca si aparent nu ne-a facut nimeni nici o poza. :smiley:
Am racit ca un rahat. Daca nu racesc eu la 30 de grade atunci cine sa raceasca?
Acum raceste si baby utul. Si a racit si un coleg. Io tusesc pana vomit. Mai plastic de atat nu pot sa prezint situatia :smiley:

Am vrea si noi sa mergem pe final de luna la un munte ceva. Da vedem cum ne invartim.
Atat. Nu am nici un fel de idee la ora asta…
Zi faina sa aveti!

1st world problems :smile:

Ploo. Bine ca ploo, ma simt acasa :smiley:
Avem catei de terapie, la una din clase, m-am jucat cu ei o gramada.
Acum o sa muncesc ceva, putin, sa nu obosesc rau, ca am antrenament, peste 3 ore.
Hai ca mai avem nitel!

awwwww :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Vreau si eu!!! As da colegii si clientii pe o trupa de catelandri si pisici! :smiley:

Șed în pat, înfofolită și beteagă.
Urmează câteva zile de filme/ seriale, ceai și pastile.
Ghinion!

Multa sanatate si seriale bune! @Samoa
Nici mie nu mi-a fost bine ieri, dar am dus pe picioare raul. Seara m-a apucat foamea, m-am dus sa mananc si am baut si un rachiu pe post de medicament. Stateam singura la masa, cu rachiul in fata-mi, ca o alcoolica :smile: Si la 9 eram in pat. Cred ca m-a ajutat, azi sunt aproape bine de tot.

Mulțumesc frumos!
Am dormit, a mai trecut din starea de rău, dar gâtul e vraiște, ca și cum am înghițit sticlă pisată.
Start-up pe Amazon Prime. Și La catedral del Mar pe Netflix. Sunt acoperită.

Sanatate multa @Samoa

Eu m-am trezit pe la 5 si ceva cu o durere crunta de cap. Am venit la birou cu noaptea-n cap pentru ca oricum aveam un call o data cu gainile. La 4 si ceva rup usa din balamale.

L-ati vazut? :heart_eyes:

OMG!!! Mie imi trebuie ghivece din astea :smile: Daca se mai uda si singure…ce bine ar fi :smile: :smile:
Am reusit sa cresc mari si frumoase doua ghivece cu aloe. Domne si ce le mai admiram, si ce le mai laudam. Numai ca a venit ploaia brusc si am uitat de ele pe balcon. Le-am bagat in casa acum, insa vreo cateva frunze sunt pleostite rauuuu de tot. A trebuit sa si rup doua din ele. Chiar sper sa isi revina si sa nu se fi inecat doamne fereste.