Colțul vorbărețului

Neata!
Nu asa @Sibipa :slight_smile:
Eu am 3 mese pe zi si fructe intre.
DImineata bag ovaz cu iaurt si pranz si cina incerc sa nu le combin prost.
Si incerc sa mananc mai putin, ca am impresia ca mi s-a marit stomacul. Mi-e foame in continuu…
In alta ordine de idei, nu stiu ce are baby utul ca doarme ca un rahat!! Is obosita franta. Are vreo 2 saptamani de cand draq stie ce viseaza, sau ce il macina, cert este ca eu am cearcanele pana in gura.
Cred ca os a ma retrag in alta camera.

Hai zi buna sa aveti!

Neata!
@albinuza, daca mergi pe jos, stresata nu esti si mananci si dormi corect, nu pot decat sa-ti recomand o vizita la medic.

Doamne, cat am de munca si ma mai tarasc astia si in sedinte inutile. Azi am 3 :tired_face:
Mi-e somn si vreau sarmale, facute in oala de lut, imbatate cu niste vin bun, la cuptor.

Cred ca mi s-a micsorat stomacul ca nu pot sa mananc prea mult, dar de mancat sa stiti ca mananc tot ce am pofta. De exemplu:
Ieri dimineata: un pahar de lapte si vreo doua cafele, la pranz: un sushi roll si un pahar de suc de portocale. Seara am facut orez cu spanac, sos de rosii si pui, am mancat un castron bunicel si la film am rontait seminte. Apa beau, vreo 2 litri cel putin, ca imi place sa beau apa, am mereu o sticla cu mine.
Azi dimineata: am furat de la fii-miu, o muscatura de snitel si un sfert de pancake cu ciocolata, o cafea urmata de un latte. La pranz : 2 felii dintr-o bagheta, un ou ochi, 6-8 masline, un castravete murat, 2 cherry tomatoes si un sfert de avocado, plus un pahar de suc de portocale. Diseara, nu stiu, putina supa, cartofi prajiti cu branza rasa si o salata, si o felie de sunca … LE: Daca mi se face foame intre, mananc un mar. Deci mananc, dar portiile sunt mici si nu mai poftesc dulce si ciocolata. De mers pe jos, cred ca 2 ore pe zi cel putin.

Nu ti s-a micsorat nimic. Un sushi nu e taman “mananc ce poftesc”. Lasand la o parte ca nu e nici sanatos, asta e oricum chestie temporara si cand vei depasi faza asta vei pune totul la loc, ceea ce banuiesc ca nu vrei.

Daca imi revine pofta poate o sa mananc mai mult, cred, ca eu nu pot sa ma abtin cand imi e pofta de ceva :joy:. Dar pana atunci sunt ok asa, am foarte multa energie, ba am inceput si niste Pilates, si culmea nu m-a mai necajit fierea, am dus la sfarsit exercitiile. I want my Pilates body back! Sper sa reusesc, ca ma ingrasasem prea tare.

E seara de librarie, asta mic are o lista de carti pentru Craciun, dar am zis sa nu astepte copilul atat de mult, sa ii mai cumpar intre timp, oricum venim aici regulat, e locul nostru preferat iarna,la o ciocolata si o carte :slight_smile:

Neata! La multi ani sarbatoritelor de Sf Andrei! :kissing_heart::champagne::clinking_glasses::clinking_glasses::clinking_glasses:

Io nu inteleg imic din poxa aia. De ce-i in ceata?

Asta e

Ne-am luat preș, la ușă :joy::joy::joy:

Accesoriile mele de sezon.
Să vedeți ce mișto e când mă rățoiesc la careva, în timp ce port cercei cu Rudolf :joy::joy::joy::joy:

Ăia cu globuri, îmi plac cel mai mult!! :heart: :heart_eyes:

Fix ăia s-au bucurat de cel mai mare succes, anul trecut :)))
(cred că de prin 2014 îmi iau periodic câte o pereche-două, când apar).

Am fost sa vad Bohemian Raps. Ne e o capodopera, dar m-a impresionat. Bine, cu asa coloana sonora si asa subiect (desi distorsionat pe ici pe colo) era si greu sa nu te impresioneze.

Eh cu ocazia asta mi-a incoltit in minte o intrebare. Observ asa un trend intre parintii astia cu aere hipsteresti de a-si duce plozii de 5-10 ani la filmul asta. De ce ai face asta??? La naiba, nu e film pt copii de varsta aia dintr-o mie de motive. Adica pe bune, te crezi asa cool daca ii explici la 5 ani de ce se saruta doi barbati??? Mie mi se pare ca esti doar tont/toanta cu aer de parinte emancipat, dar ma rog…e plodu lor la urma urmei, le poate baga si niste XXX-uri in pauza de pranz din partea mea :roll_eyes:

Reina, eu nu am văzut copii in sală. Dacă or fi fost, bănuiesc ca nu au avut cu cine să îi lase acasă, eu pe nepotu-meu de 5 ani nu l-as fi luat nu pt ca ar fi vazut doi bărbați sărutandu-se ci pentru ca pur si simplu s-ar fi plictisit. Dacă sunt părinți care fac deliberat treaba asta, eu cred ca scurtează copilăria dandu-le prea multă informație copiilor si prea devreme. Acu’ mi-am amintit ca primul film pe care fiu-meu l-a vazut la cinema cu noi a fost Terminator 3. Erau mai putine optiuni pe vremea aia, i-am pus mana la ochi la scenele violente

Rectific, Terminator 2, mamă ce bătrână sunt

Eu am vazut un copil si stiu cel putin 3 persoane care si-au dus copil in intervalul 5-10 ani la filmul asta. Copilul vazut a facut sa imi amintesc asta, pt ca nu, nu am zis ca era sala plina de copii.
Dupa mine ii poate duce si la 50 shades, chiar nu imi pasa :joy: Doar cugetam asa cat de cool se cred unii ca parinti cu niste argumente de doare capul.

Nici eu nu cred că e un film pentru copii. Fiecare vârstă cu ale ei… zic.

Eu n-am văzut filmul, aici e doar dublat, ceea ce mi se pare o blasfemie.

Aștepți până are premiera… Pe un site pirat, în apropierea ta! :joy::joy:

A aparut deja pe siteuri, cel puțin, aici, in România. Mare porcărie cu dublarea filmelor, sper să nu ajungă moda asta si la noi.