Colțul vorbărețului

Si ceehhheee daaacaaaaaaaa …io vreau prima :sob:

Daca te consoleaza cu ceva, eu sunt prima :grin:

e concurs, ceva? :sweat_smile: vineri 14 am liber sa ma groomuiesc si impachetez si in 15 fac baie in mare

Esti obraznica ca ne dai peste nas, dar meriti concediul @Zambareata :smile:
Si eu am concediu de pe 20, pe 21 dis de dimineata imi iau zborul inspre caldurica. Si ma intorc pe 14. Ole!

Si-am uitat sa zic: lunea asta este de cacat cu mot in varf: ajung dimineata la serviciu, imi dau seama ca mi-am uitat laptopul acasa (ca ieri am bagat tare cateva ore), du-te inapoi, in ritm stop-and-go. La pranz am avut cica un date, numai ca n-a venit omul. Treaba am de nu stiu pe ce sa pun mana mai intai, si nu-i numai treaba multa, ci rezolvare de escalatii, un proces nou nu functioneaza cum trebuie, oameni de care am nevoie sunt plecati si nu pot rezolva nimic fara ei. Si uite asa imi stau nu stiu cate pietroaie pe linistea mea sufleteasca… :sweat: N-o sa le pot rezolva pe toate pana la concediu, sa se spele cumva pe cap!

eh voi sunteti mai castigate over all ca eu doar o saptamana am putut evada… sa vad cum mai lipesc niste zile in ianuarie…

La arabi mereti, nu?

Fuck you too! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maine si poimaine lucrez de-acasa.
Ma ia groaza, am tone de munca, dar macar nu le mai vad fetele astora!
Si in felul ala, cand ma satur de monitoare, ies la alergat. Macar atat!
Acum plec, ma duc acasa, ca am de spalat si trebuie sa muncesc ceva, ca tare mi-e dor!
NOT!

Sa aveti vacante placute, gagici! Le meritati!

Ahh, daca e vorba de concurs: eu ma laud ca mi-am comandat deja bradul :smile: Mi-l aduc baietii din cartier pe 22 :smile:
Insa de impodobit, vom presta in Ajun.

Eu l-am impodobit pe 1 decembrie :rofl:

La mine e traditie de cand ma stiu cu Ajunul. In plus, cred ca m-as fi deprimat rauuuuu de tot sa am bradul in sufragerie si eu sa plec dimineata la munca :smile:
Bradul impodobit inseamna vacanta pentru mine :smile:

:joy::joy::joy: frumos iti sade

Da, noi la arabi, stam 2 zile in Kuwait la dus. Acum stau si ma intreb de ce mi-a trebuit si asta :thinking:
Si ne adunam acolo si cu Mila (ei stau 2 saptamani), iar copilul vine pentru o saptamana.
Tu un’ te duci?

Sunt o lady, WTF! :smile:

Eu l.am gatat cu o saptamana inainte de 1 decembrie. Si.i natural. Stiu…sunt dusa :)))

Obosita fleasca.

Pe ultima suta de metri este tot mai mult haos la munca. Pe langa munca, agitatie si pe alte planuri.

Una peste alta, ieri mi-au venit muraturile si slana de la Bucuresti :smile: Maine pun si eu coletele pentru perechile de parinti. Am bagat o tura sanatoasa de shopping la Boots.

Eu lucrez acasa si tare e bine. Mi-am facut chipsuri de parmezan, imi canta Nat King Cole si am avut un spor nebun. Am si alergat 5 km si peste o ora, ma duc la Bodypump.

M-am retras prin cladire cu laptopul ca nu mai rezistam in birou. Am zis ca macar nu mai aud tot felul de kkturi si nu ma mai distrage cate un tampit la 3 minute.
Taman cand rasuflam usurata ca e liniste…apare langa mine o pustoaica romanca care lucreaza in cladire. “pleci acasa de Craciun?” - raspuns sec: NU
“pai de ce nu pleci?” “pentru ca vreau concediu de odihna, iar acasa de sarbatori nu e chip de odihna”.
“auzi, dar iti faci mortgage aici?” “Nu”
“dar de ce nu vrei mortgage? ce, vrei sa platesti chirie o viata?” “Da”
“serios?” “da, vreau sa platesc chiria o viata”
Si uite cam asa…norocul meu ca intr-o final a chemat-o sef-sa la munca :rofl::rofl::rofl:

:rage:
Si eu vreau sa platesc chirie o viata! Nu stiu de ce nu pricepe lumea, ca e de preferat, unui credit pe 33 de ani, ca sa ce? Ca sa aiba neamurile, pe ce se bate? Aici stai in chirie, o viata, in acelasi loc, nu te da nimeni afara.
Daca reusim sa gasim de inchiriat, inainte sa ne hotaram pentru vreun apartament, eu renunt la credit in no time!

Bai nene, discutam de o pustoaica de 26 de ani care munceste de dimineata de la 9 pana seara la 11. De ce?
Pentru ca i-a spus ta-su de la Iasi ca e batrana si trebuie sa isi ia casa.
Dar nu mai bine i-ai spune fiicei tale sa incerce sa invete ceva nou?! Nu de alta dar poate gaseste si alt job in afara de curatenie?!?! Si, mai stii, poate in felul asta poate chiar exista sanse sa isi cumpere casa fara rate la banci.

Eeee??? Cam cum ar fi?!