Colțul vorbărețului

Ce face doamnele? Me happy, primii de la Moșu un Blu Ray Reader (care merge și pentru DVD-uri). Adăugând la asta boxa pe Bluetooth, sală de concert am făcut în sufragerie și mai multe nu. Răsună casa de ”Leonore”, cred că primesc complimente fioroase de la vecini :joy::joy:

Voi, fost-ați cuminți? :thinking:

Recomandare de cadou pentru copii: carioci pentru textile si-un tricou alb de bumbac. Iete ce ne iesi noua:

Minunata ideea! :heart:

Aici sunt haine dragute care se pot colora:https://missh.ro/en/

Am fost să cumpărăm ceasuri noi. Galaxy watches cu eSIM.
Așa arată orașul ăsta, pe care-l iubesc maxim! :heart_eyes::heart:

Incepe zapaceala de Anul Nou. Azi am facut piftie de porc si maine o placinta de iaurt cu bani. Atat. O sa ma ocup de ornamente, ce a mai ramas, ca am inceput de ieri aranjatul prin casa. Aperitive aduc prietenii mei, cica nebunii cu smochine si prosciutto, rulada de somon, shrimpi, calamari, iar vecinii mei polonezi aduc salate si placinta de peste alb, ceva asemanator cu ce au adus anul trecut. Sotul meu o sa presteze porcul, carnatii si legume la cuptor, desertul e cumparat, tort spuma de cioco, inghetata, fructe si chou-uri inmuiate bine in ciocolata calda, caci iarasi dau drumul la fantana :smiley: Sotul meu vad ca e foarte serios in ce priveste muzica, jumatate de zi a mesterit la statie si lumini in basement, a dat si masa de ping pong la o parte, ohoho, are de gand sa ma danseze. :slight_smile: Sa imi treaca si raceala asta nesuferita si o sa fie totul super. Va doresc si voua un An Nou fericit, mai bun ca 2018. Sa fiti iubite! La multi ani!

La mulți ani frumoși, să fiți sănătoase și înțelepte, să aveți liniște și dragoste! Pentru orice altceva, există Mastercard! :credit_card: :rofl::rofl:

La multi Ani buni cu sanatate si voie Buna!

La multi ani cu fericire! Sa fie un an nou mai bun, cu dragoste, liniste si voie buna! :tada::clinking_glasses:

La mulți ani!!! :tada::tada::clinking_glasses::clinking_glasses::clinking_glasses:

La multi ani, sa fiti sanatoase si iubite, petrecere frumoasa!:kissing_heart:

An Nou cu sanatate si numai evenimente placute!
La multi ani!
Petrecere frumoasa!

Eu am prestat un Tiramisu si placinta plina ochi cu ravase.
Sunt cocotata in epicentrul canapelei si ma uit la un film in asteptarea Anului Nou.

La multi ani!!! Sa aveti un an linistit si plin de veselie :slight_smile:

Asa sa fie!
Noi am tras o plimbare zdravana pana la bisericuta din lemn din parc, am aprins o lumanare pt cei vii si adormitii neamului.
Acum am bagat curcanelu’ la cuptor si asteptam sa se rumeneasca in acordurile concertului de An Nou de la Viena :heart:
Ma gandeam acum ca obiceiul acesta cu concertul dateaza in familia parintilor mei de pe vremea cand il prezenta Iosif Sava. Cumva, ma simt iar copil la fiecare inceput de An Nou.

La mulți ani, ladies! Să aveți un 2019 care să vă meargă la suflet :slight_smile:

În altă ordine de idei, țin să mă laud că am intuit cine va fi dirijorul de anul viitor al Concertului de la Viena.
Cre’ că m-am conectat cu caracatița Paul. Cre’ că sigur.

Pe mine cred ca ma va lua dracu de saptamana viitoare. Numai in jur de 9.30 am facut ochi zilele astea.

Ce citesc la prima ora, printre stiri:

@

Haha și eu la fel! Ma gândesc cu groază, la prima zi de muncă! :open_mouth:

Numai la 11 m-am trezit pana azi!:grinning: Dar face sens, Samoa se trezeste la 6 de obicei, eu ma trezesc la 8 de obicei. Trei ore in plus​:grinning:.A fost super sa ma rup de munca. Pe 21 plec la schi!