Colțul vorbărețului

Neata! Ieri eram rupta de somn si, din cauza intunericului de la 7 am, aveam impresia ca e 4-5 dimineata. Azi e mai bine. Plus ca-i aproape weekend. Asa-mi place saptamana de lucru.
Am primit o propunere de vacanta in mai la Marsilia, Provence, Aix-en-Provence. Cuget adanc, ce sa fac?

Si eu ma trezesc in unele zile la 9-9.30, dar doar daca m-am culcat la 1-2 noaptea. In rest ma trezesc oricum natural pe la 7-7.30. Imi imaginez ca nu o sa am mari probleme cu trezitul la 6.30 de luni incolo.

Nu înțeleg ce ai atat de cugetat. Mai bine cugeta ce pui în bagaj.

Exact cum zice @Ziggy :grinning:

Pai eram in asteptarea excursiei in Normandia, Moint Saint Michel, Rouen, Caen si, in schimb, a iesit asta in sud.

Acu’ eu zic la sud in mai, sa fie mai cald, cum ii place serpisorului. :joy:

Am ieșit la o cafea și o brioșă, pe stânci, la ocean. Fain tare! :heart:

Am mers la schi la Snow Valley, nu departe de noi, a fost fain, numai in schi lift nu prea, s-a tot oprit cand picau copiii la coborarea din scaun, mi-a fost asa de rece de-am crezut ca imi pica schiurile cu tot cu picioare.

Va trimit niste soare si nisip, cui ii place

Multam fain, de soare, @Travelerista! Sa te bucuri de el, sa te incarci de energie!

Prima zi de ocna! :roll_eyes:
Am dormit foarte prost, in concluzie, voi incepe sa muncesc de la 10, pana la 16, apoi o tai la sala, ma duc acasa si mai muncesc ceva. Daca nu reusesc sa revin la normal, trebuie sa intru in medical, e imposibil sa ma mentin pe linie, cu munca, antrenamente, viata sociala/ personala, daca nu dorm cum trebuie.
Dar, anul asta avem in plan sa ne prajim nitel, in Gran Canaria, alergam Trail Varvet si apoi, in muntii Norvegiei, concert Zimmer si speech Brian Cox. Si mai vedem, ce se mai iveste, pe parcurs.
Peste doua saptamani, alergam Gore-TEX Winter run.
Va doresc o saptamana usoara si sefi buni, cum e sefa mea!

Nah, de aia te infidiez eu ca ai timp de antrenamente sau ca sunt mai constante decat sunt la mine. La mine alea sunt chestia pe care trebuie sa o strecor in program. Daca se poate, daca nu…pas. Deja saptamana asta ziua de joi iese din discutie si posibil si cea de miercuri, ca nah obligatii de inceput de an, asa ca planul sa merg de luni pana vineri se duse :joy: Sambata si duminica mi-am propus oricum sa evit mersul la sala. Poate ocazional sa mai ajung uneori sambata, dar totusi, tre’ sa imi fac program de weekend si cu dl Queen.

Nu e meritul meu, ci al organizatiei, care pune foarte mult accent, pe activitatea fizica/ sanatea angajatilor. Daca eu vreau sa muncesc 5 ore, apoi sa ma antrenez si apoi sa mai muncesc, asa se face, pentru ca un angajat fericit= un angajat eficient. Genul asta de libertati, ma fac sa stau sau sa dispar de la un loc de munca.

Noi avem norocul, sa avem acelasi interes pentru sport, avem card de membru la acelasi lant de sali, in weekend, ne ducem impreuna, chiar daca ne antrenam diferit. Apoi alergam, sau bagam un hiking, impreuna, pentru ca tot de interes comun e vorba.
Dupa aia ne jucam, ca si acolo avem gusturi comne :smile:
Match made in heaven, iti spun eu! :rofl:

Si el este interesat de sport. El a fost mereu o fire sportiva, spre deosebire de mine care am fugit in directia opusa sportului pana la 36 de ani. Nu este interesat de sportul impreuna cu mine :smile: Chestie care nu ma deranjeaza prea tare, ca singura data cand am alergat impreuna, ca voia el sa participe la un maraton, am sfarsit prin a ne certa :grin: Asa ca nu doresc sa amestec sportul cu viata de cuplu :joy:

Salutare natiune. Am ajuns la birou la 7.30…inca nu am dat gata emailurile necitite.

Ohh well, hai sa avem o saptamana buna si usoara :kissing_heart:

Nici noi nu ne antrenam impreuna, insa mergem impreuna, adica ne antrenam in acelasi timp, doar ca el se antreneaza singur, eu ma duc la clase.
Asta inseamna ca, eventualele activitati recreative, sunt mai usor de planificat, intrucat suntem disponibili, in acelasi timp.
La alergat, el e muuuuult peste nivelul meu, in plus, nu are accidentari. Are insa tendinta de-a alerga prea iute si prea mult, deci, alergand cu mine, o data pe saptamana, pe mine ma motiveaza sa castig ceva viteza, lui ii reaminteste, s-o ia mai usurel. Win-win.

Am supravietuit, pana la pranz ,de-acum inainte, nu mai stiu cum fac sa ma tin treaza!
@Daria, eu trec prin ele, toate, citesc in diagonala. Ce e urgent, rezolv, ce nu, pun stegulet si poa sa mai astepte. Sunt foarte zen!

Prima (mea) zi de muncă pe anul ăsta, treburi gârlă (lunea e de obicei ff mult de lucru, aspect cunoscut la nivel general).

Colega mea a sunat să anunțe că e bolnavă și restul săptămânii stă acasă. Săptămâna viitoare are concediu.

La 11:45, șefa mea și-a luat boscârțele și m-a anunțat în trecere: ”eu am plecat, pa!”.

Și iote-mă-s singură cu tot balamucul (până la ora 18).

A zis cineva ceva de nemți harnici? Triple facepalm!!! :face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth:

Am venit la birou, la 9. Alta viata! Sunt mega zen :smile:
Nu doar atat, dar sunt deosebit de draguta cu toata lumea, care cere, ba una, ba alta!
Maine-i miercuri, gata juma de saptamana, vine weekedul si mintenas e primavara. Ma rog, asa ma motivez eu, ca sa nu ma deprim, ca ploua miiiic si bate vantul, intra si la maduva! :nauseated_face:

Azi iar am plecat cu noaptea-n cap de acasa pentru ca: multa treaba si dorinta de a pleca rpd seara de la birou.
Pe dracu ghem :smile: Am ajuns la birou in jur de 9 pentru ca a trebuit sa fac o plimbare pe jos de la prima ora. S-a stricat nu stiu ce dracu pe sine si au oprit dlr-ul la o alta statie. Asa ca am facut pe turistul cu noaptea-n cap.

zona Tower Hill

Dar e frumos, sa nu-ti para rau!

Da, pai sa stii ca pana la urma mi-au trecut dracii pentru ca iesise soarele :smile: Asa ca macar am tras o plimbare, dimineata pe racoare, cu un cer senin deasupra capului.

Dar nu stii cum e omul :wink: Se obisnuieste oriunde ar fi: nu prea le mai vede nici pe alea ff bune dar nici pe alea mai nasoale :smile: In prima faza m-au luat nervii rau de tot pentru ca nu prea aveam chef de plimbari lungi cu noaptea-n cap :smile: