Colțul vorbărețului

Absolut imposibil sa facem asa ceva. Unde planificati vacanta?
Dar da, din pacate fara planificare cu cel putin juma’ de an inainte, remarci ca ar trebui sa platesti cam 800 de lire doar avionul, de persoana, pana in Creta.

:smile: Dar si aia, sa suni sa intrebi asa pur si simplu?! Cati oameni nu ar fi zis: ba daaaaa, sigur ca ai mei sunt :smile:

Deci am fost in w-e la nunta cu party-ul de dupa in club, pentru care intrebam despre tinuta

M-am distrat maxim, tinuta fu admirata si eu am facut basici in talpi de la zbantuiala. Parca nu v-am zis – mireasa avu 43 de ani si mirele 21. Can you beat that? Si daca tot m-am distrat senzational, mi-am dat seama ca vreau si eu un party. Cel mai bun pretext ar fi la primavara, party de sweet-patruzeci.
Acu’ strang idei de loc, ma gadesc la vreun 50 de invitati si-as vrea sa inchiriez ceva in intregime, ca sa pot sa pun muzica de-mi place mie, nu doar hiturile de clubbing in ziua aia. Asa ca daca aveti vreo idee de vreun loc misto (cafenea, club, bar) si care sa nu fie nici 3 mese nici hangarul Romexpo, astept recomandari.

La asta m-am gandit si eu, dar iaca, au dat peste mine :grin:

La insulele Moluce vrem si sa vedem pe unde ne mai oprim in rest.

Sa-ti fie de bine @Mother_Abigail :dancer::dancing_women:

Domenii Plaza? :wink:

Ofera spatiu suficient de mare, dar si destul de private. Au si o terasa draguta sus, pt fumatori sau socializare la aer liber, deci nu e nevoie sa se stea pe trotuar in fata bodegii la fumat :grimacing:

Whoaaaaaa, foarte frumos, sa va distrati misto!

Pe mine ma arde de Noua Zeelanda, vreau si Annapurna si tare scump halatul! In ritmul in care fac eu cumparaturi, o sa ma duc acolo, cu degetul pe harta si cam atat!

@Mother_Abigail, 50 de oameni? Atatia a avut frate-meu la nunta! :rofl:
Huo, burghezo!

Buna dimineata!

Inceput de zi in forta: doar cateva ore de somn la bord, oboseala acumulata de vreo doua saptamani. Ajung la uzina si tot biroul “buntzi-buntzi-buntzi-buntzi”. La 8 dimineata!!! Pentru numele lui Belzebut, ce aveti nene cu neuronul meu?!
Imi vede individul petrecaret privirile ucigase (nu, nici putere sa deschid gura sa comentez nu aveam): “alex te deranjeaza?” Nuuu, nu ca ma deranjeaza, MA DOARE!!

S-a facut liniste. Liniste care a durat vreo 10 minute pt ca brusc au inceput sa bubuie emailurile. Io atat am de spus sper ca google sa moara in chinuri!! chinuri din alea mariiii de tot.

Sa avem un sfarsit de saptamana cat mai bun, linistit si ZEN! :smile:

Buna dimineata!
@Daria, I feel you! Din perioade trecute, ca acum e foarte liniste la mine, o placere sa vin la munca.
Mi-e foarte, foarte foame si mai am juma de ora pana merg la masa. Mi se lungesc urechile!
Sta sa ploua, deci ma ia si somnul, vreau acasa!

Ca tot bag la Spiderman cu doua maini :smile:

Tocmai in zilele in care nu ai asteptari, se intampla lucruri faine.
O profa a venit sa ma intrebe daca vreau sa am un foot care session, in clinica scolii. Of corz! :grin:
Marti dupa masa, ma duc sa-mi faca labute faine, desi, va rog sa ma credeti, am o grija deosebita de ele. Dar un masaj si nitica dragoste, nu le strica niciodata!
Iar maine, e posibil sa vie Flocea, in vizita, pentru weekend. No, tot am ceva, la care sa ma gandesc cu placere!

Când mama a decis să ne ia și pe noi în Spania, s-a rupt ceva în mine. Iubeam handbalul, mă gândeam că viitorul meu e legat de acest sport, acasă, și m-am trezit, dintr-odată, într-o lume total străină, lăsând în urmă prieteni și mediul pe care îl găseam familiar.

Cumva, tot sportul m-a salvat. Cel mai apropiat club de handbal era în Lleida, la 50 de minute de mers cu mașina de Albalate. M-am prezentat, le-am spus că vreau să joc, să le arăt ce pot.

Am luat proba, iar ei mi-au oferit un contract și un apartament. La doar 15 ani.

Cu Molucele n-avem noroc, trebuie sa renuntam la ele, vom merge numai pe Flores/Komodo si pe doua dintre Gili, pe astea am mai fost si ma intorc cu placere.
Maine incepe Oktoberfestul :sunglasses::beer: Trebuie sa-mi scot portul popular de la naftalina.

Bune si alea!

La noi e furtuna! Pentru prima data, sunt bine pregatita, cu pantaloni si geaca de ploaie si incaltari GTX.
No, sa-i dea cu ploi acum!

Zicea BBC-ul de dimineata ca vine nu stiu ce front de aer rece de la Arctic peste Europa. Si la noi incepe vijelia. Batea un vant groaznic de dimineata. Acum s-a lasat o bezna din aia de il astepti pe Voldermort :))))

La mine e sfarsit de trimestru…mai departe nu mai e cazul sa povestesc. Daca plec cu viata diseara acasa, e bine :smile:

Am pus la downloadat audiobookul lui Galbraith. M-am gandit ca ma relaxez cat imi iau pranzul. Aham…si marmotaaaaaaa

Si aici, dupa o zi de vara, s-a pus pe-o vantoasa si pe ploaie si s-a racit :pensive:
Sa va fie de bine excursia @Ziggy, sunt de milioane peisajele :heart_eyes:
Ce tare suna nunta la club @Mother_Abigail
Noi iar am schimbat insulele, cine stie pe unde ajungem pana la urma :smile:

In RO :grin:
Daca ai noroc de-o rupere de nori in Buh, e plin de insule virgine in garla de pe bulevarde :joy:
E o dimineata superba de septembrie, cerul e senin, beau cafelutza desteptatoare pe terasa, apoi cred ca purced la pregatit terasele pt toamna.
Ieri seara am fost la concertul lui Gheorghe Zamfir. Impresionant! Poate sunt eu mai sensibiloasa, dar ce sunete pot iesi dintr-un nai…mi-au dat lacrimile de emotie de cateva ori.
Maine seara vreau sa-l acompaniez live pe Rod Stewart :joy::heart_eyes: De abia astept sa-l aud! Unde mai pui ca omul asta e mai sexy acum decat la tinerete. Parerea mea.

Pe Rod l-am vazut intr-un concert “clasic” in Vegas. Sunt f dezamagita de faptul ca va presta la Bucuresti. Estimez un mare esec pe bani muuuulti. Pt ca numai asa imi pot explica ca a acceptat o asemenea kitchosheala.

?! Reina, fii mai explicită, te rog. Pt mine Rod Stewart e din categoria fosile, dar chiar nu pricep de ce un concert in Romania ar fi mai rau decât prin alte părți. Au mai concertat si alte fosile pe la noi si atmosfera a fost excelentă. Scuzați cinismul, si eu sunt fosilă de felul meu, dar sunt mai interesată de viitorul concert Ed Sheeran decat de Rod Stewart.

Singura fosilă pe care am iubit-o till the end of love (or life) a fost Leonard Cohen, si asta pt ca a fost creativ până la capăt, a compus continuu si a îmbătrânit cu demnitate

Da, e din categoria fosile. Iar Vegas, unde l-am si vazut, este un fel de cimitir al elefantilor, daca vrei sa zici asa. DAR, asta nu inseamna ca Rod e mai putin interesant. Este chestie de gust daca iti place sau nu. Insa Rod nu este o fosila care se vinde ieftin pe oriunde. Nu este unul disperat dupa bani, de acord sa zdrangane la orice paranghelie locala sau la orice nunta de bastani. Iar zilele Bucurestiului cam asta sunt.

Pt un artist de talia lui mi se pare dubios sa lase Vegasul unde are concertele asigurate, pt un show in trista Romanie si in deplorabilul Bucuresti, fara ca macar sa fie intr-un turneu european si fara a calatori cum calatoresc ei, ca niste artisti care inca se respecta, cu scenele lor, cu convoaie intregi. Si nu, nu este atat de fosila sau atat de fomist incat abia asteapta o invitate din Somalia sa ia banul modest pt o cantarica, pe orice scena improvizata si la orice microfon.

Nu mai vorbesc de irosirea in sine a showului. Sa fim seriosi, Rod nu este neica nimeni pe care s-a pus praful. Doar ca se vor vantura pe acolo toti neavenitii, unii dintre ei fara a avea idee probabil cine canta pe scena, iar showul in sine va fi practic irosit.

Eh si daca a acceptat kitchosenia asta, atunci precis a facut-o pe bani grei, dar grei… cu care in mod sigur terminata aia de Firea putea face chestii mai utile decat a irosi timpul si showul lui Rod Stewart.

Queen, în Romania la concertul lui vor merge nostalgicii care vor cânta împreună cu el, există această categorie. Așa s-a intamplat si la concertele altor artiști bătrâni, sincer eu ma mir ca încă are succes in Vegas. Va avea mai mult succes aici, nostalgicii sunt cu el. I am saailiing…