Colțul vorbărețului

Sa ne intelegem. Vorbim totusi de unul dintre cei mai scumpi artisti, de unul dintre cei care canta pt scoruri fabuloase, nu de amorul artei pt orice adunatura de saracii. Oricat de fosila ar vrea cineva sa il considere, Rod nu este o fosila ieftina pt paranghelii PSD-iste.

You have no idea! Dupa cum ti-am zis, ai o perceptie gresita despre el, doar pt ca nu este in topul preferintelor tale. Si nu, Rod nu este doar ceva pt alte fosile nostalgice. Iar in Vegas nu canta pt fosile nostalgice.

In Vegas are asigurata sala plina pt N concerte pe care le sustine, din care castiga colosal cu efort minim. Te asigur ca nu ardea sa isi faca reclama pe seama lu’ Gabitza Firea zicand mersi pt vreo cateva sutici de mii de euro pe care in Vegas le fluiera.

Daca a acceptat sa vina e pt ca terminata aia a bagat mana adaaaanc in buzunarele capitalei.

Ok, o sa fie bine, va fi incantat de concertul din Romania. Care artist nu a fost?! Publicul român este surprinzător de cultivat si de cald. Surprinzător pentru mine, darămite pt artiști

Da-mi voie sa cred ca Bitman doar speculeaza ca ar primi 250 de mii Rod, ceea ce pt el si Holograf ar reprezenta o suma colosala. Astea sunt mondenitati de 2 lei. Tembela aia de Firea a scos din buzunar cel putin 1 milion pt treaba asta.

Cat despre Bitman, care mie imi place ca figura a rockului romanesc, este o tzatza absoluta. Mi se pare ridicol sa dea astfel de explicatii pt a se scuza ca a primit nu stiu cate mii de euro pt un concert, la fel cum mi se pare ridicol trendul asta al cetatenilor model de a se kk pe ei ca vai ce nenorociti sunt aia de pa Holograf ca au acceptat sa isi bage in buzunar banii primariei cand lumea are probleme. Ba, ma lasi? Adica trebuie sa va ceara voua acordul pe sumele incasate pt concerte? Ok, a cerut nu stiu cate mii si a primit. Care e faza? Chiar asa penibili ati ajuns incat sa va imaginati ca toata lumea e obligata sa isi boicoteze propria activitate in numele rezist? Si eu as baga in buzunar fara remuscari banii primariei daca mi se ofera suma pe care o cer pe un anumit serviciu prestat, chiar daca de serviciul ala s-ar putea lipsi lumea si plata incasata de mine pagubeste bugetul primariei. Ati cerut, v-am oferit, ati acceptat pretul, hai pa!

Hai mah, la așa ceva am ajuns? ”Mi se par niște sume mult mai mici decât ce primește X?”. Dar serios, tu te compari cu X, în cazul de față Rod Stewart? Ăsta e un artist desăvârșit, de renume mondial, poți să compari muzica lui cu manele gen ”Ți-am dat un ineeeeheeel”?

Și evident că e tot din bani publici, toate concertele astea sunt așa, d’ohhhh. Din buget. Nu că o apăr pe sinistra primăreasă a capitalei, dar lăsând la o parte porcăriile ei - ce-l tufe grija pe Bittman de cât primește celălalt? El nu a fost criticat pentru onorariul primit, ci pentru că s-a vândut, ca o lichea ce e. Or, Stewart nu vine decât ca să cânte, nu pentru șușanele.

Bittman ăsta, de câte ori deschide gura, mai slobozește un rahat. Nu că l-aș fi crezut vreodată vreun inteligent extra, dar nici atât de nătărău și lingău nu mi l-aș fi imaginat.

Cu asta sunt de acord. Frate inteleg de ce ai luat banii. Asta iti e tariful, nu conteaza ca vai te ridici sau nu la nivelul lui x. Nu vad de ce trebuie sa te scuzi, sa intinzi rahatul pe toti peretii, sa incepi ca donezi banii. Bun, e ok ideea in sine ca ii donezi, dar nu mai e la fel de ok cand faci un circ din asta.

Cat despre muzica lor, eu nu ii consiser nici manelisti si nici fosile pe vreunul dintre ei. Imi place Rod si imi place Holograf, cum imi plac si Iris si Compact si Cargo. Ce nu imi place este circul asta de kkt.

Ah, da, și circul de pe Facebook. Vai, ce-a putut face acolo, ce mitocănii, ce jigniri, inclusiv la adresa diasporei… Ecce homo, ca să zicem așa. Ăsta e adevăratul Bittman.

Nu stiu care este motivul pentru care folosesti termenul kitch-oseala si la ce anume, mai exact, se refera vis a vis de manifestarile artistice organizate de Primaria Capitalei zilele acestea.
Am mers la un spectacol dedicat Zilelor Bucurestiului pentru prima data vineri seara si am fost placut surprinsa si de organizare, si de sonorizarea din Piata Constitutiei.
Totul a fost pregatit profi si am apreciat calitatea spectacolului.
Motiv pt care am ramas 4 hrs la spectacol.
Am avut noroc de spectatori de calitate in jurul nostru. N-au vorbit, n-au comentat marlaneste desi, da, la un spectacol cu intrare libera pt toata lumea, poti avea “fericirea” sa stai alaturi de fiinte care sunt prezente acolo exclusiv ca sa se afiseze pe FB si sa vorbeasca in gura mare la tel cu toti cunoscutii.
Cred ca un artist care se respecta si isi respecta publicul, va oferi muzica de calitate.
Nu l-am vazut pana acum pe Rod Stewart live in concert, dar merg in seara aceasta la show-ul lui fara idei preconcepute si cu drag de a-l asculta live.
Sper sa nu ma dezamageasca.
Iar cand am mers la spectacolul de vineri, sub nicio forma nu m-am gandit la incarcatura politica/ electorala a acestui eveniment.
Una e una si alta e alta.
Cand si daca va participa la alegerile urmatoare, Gabitza Primaritza va fi penalizata corespunzator.
Pana atunci, voi aprecia evenimentele de calitate oferite de Primarie.

Vreau și eu!!!
If you want my body, and you think I’m sexy, come on sugar let me know!! Asta era cântecul meu de hipo grațios în prima sarcina :smile:

M-as duce si eu la orice concert sau as alerga 20 km, numai sa nu mai vad perdele in fata ochilor. Am fost la cumparat perdele si am facut o criza de nervi. Pe langa faptul ca a trebuit sa decid culori, marimi, am masurat in trei feluri, tot peretele, 10 cm distanta de geam, 20 cm, am ajuns in magazine si am vazut ce scoruri sunt. Bai frate, 2000 lei pentru o perdea si o draperie doar intr-o camera? Dar nu mai bine ma duc eu in Bari sa ma relaxez si sa ma distrez? Daca nu eram apartamentul la parter, mai stateam vreo doua saptamani sa ma gandesc cum sa le fac. Ieri am stat 7 ore in Ikea si Kika, azi am stat 5 ore in Ikea. S-a dus weekendul fara sa alerg in parc.

Fratilor, atat va zic: Sir Rod Stewart e un artist adevarat si nu e deloc fosila.
A cantat cu placere, iar publicul l-a primit cu drag.
Mi-a placut si concertul Vunk.
Un eveniment artistic de nota 10.
Sunt rupta de picioare!

Buna dimineata!
Sunt 6 grade :scream: vor fi 14, peste vreo doua ceasuri, dar e frig, va zic! Top, pullover subtire si pullover de casmir, plus geaca. Si ghete!
Cu asta, pare ca am intrat oficial in toamna, bine ca macar e soare!
Concediul meu, Assassin’s Creed, s-a amanat cu o saptamana, asadar mai am trei saptamani de ocna, pana la aia de huzur.
Hai s-aveti o saptamana faina si linisita!

Neata!
Si aici 4 grade in dimineata asta.
Statia de autobuz era inchisa pe motiv de lucrari de amenajare si eu nu stiam. Numai bine, ca am favut putina miscare mergand pe jos.

Avantajul de a pleca cu noaptea-n cap de acasa:

La noi 8 grade, dar la 9 dimineata.
Cerul ala zici ca-i pictat @Hortensie :heart_eyes:
Sa-ti fie de bine concertete @ChickyG :raised_hands:
Eu am fost aseara la teatru romanesc, Idila estivala s-a numit piesa, m-am asteptat la ceva usor, dar subiectul a fost serios bine. Felicitari regizorului, i-a reusit un spectacol bun si frumos, a integrat umor si i-a pus si aripi. Binenteles ca si actorii, numai 3 la numar (plus unul care-a pus si strans o masa), au jucat excelent.

La noi este f f cald și bate tare un vânt… fierbinte :astonished:
Dar de mâine gata, ne ducem în jos cu cel puțin 10 grade. 29 azi zice telefonul

Sunt la cosmetică, aștept în fotoliul cu masaj. Nu mai plec de-aici. Aici vreau să dorm!
Nimic, voiam doar să mă laud!

Sa-ti fie de bine cosmeticareala @Samoa
Valeu, zici ca aici da sa vina iarna: soare cu dinti, dar frig, maica, nu gluma. Zilele viitoare se mai incalzeste ceva, dar gata cu vara, ciao cacao! :disappointed_relieved:

Imi trebuie si mie un pic de rasfat la cosmetica si masaj, nu am mai fost de cateva luni. Ia sa bag eu o programare.

M-am deci sa ma vopsesc brunet. Am mai fost asa pe la vreo 20 de ani. Cred ca o sa sochez colegii la birou cand voi veni cu parup negru.

Fix ce am făcut eu după 3 ani de șaten și alte variațiuni, mi s-a făcut brusc dor de culoarea mea de baza și de 3 zile sunt neagra ca un corb!