Cu ce ne mai incaltam?

Asta chiar suna fain rau de tot :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

Interesant :slight_smile:
@Samoa, apelez la sfatul tău, având în vedere mini boutique-ul personal de imbracaminte & încălțăminte sport :smile:: ce cipici recomanzi pt zbantuiala (zumba, step, pilates, yoga) la sala?

Păi depinde de eventuale probleme, sau predispoziții pentru accidente. Eu mi-am bulit un călcâi, acum niște ani, de la o săritură prost executată, prin urmare, e musai să am cu super suspensii. Dacă totul e în regulă și nu ai accidentări, la activ, uite aici încălțăminte bună de sală, cu preturi ok (primele 10-15 perechi)

https://www.sportamore.se/produkter/skor/traningsskor/?gender=3&sort=price_asc

In sfarsit am reusit sa ma mobilizez sa dau comanda de pantofi

http://seducebyconstantin.ro/balerini-rosii-1?filter_name=balerini rosii

si pe astia

Noroc ca am deschis mailul de confirmare sa mai arunc un ochi. Cu ocazia asta am remarcat ca din greseala am comandat nr-ul 35 in loc de 36 :rage:
Asta se intampla cand faci cumparaturi fara prea multa cafea la bord. Le-am dat mail repede, sper sa aiba ochi sa vada!

Pantofii mi se par foarte misto :heart_eyes:
La balerini nu-mi place botul rotund :rolling_eyes:

Mie imi plac balerinii cu bot rotund. Aia cu varful ascutit imi zgarie ochiul, nu stiu de ce.
Ce ti-e si cu gustul asta :smile:

Vorbeam acu cu prietena cea mai buna…zic vezi ca o sa inceapa sa vina curierii la usa :smile: Zice staiii asa, ca am descoperit cu mama un site misto. Aoleu, da-l incoace :smile:
Asa ca am luat si niste espadrile pentru parc si mers la iarba verde. Cica sunt ff comode si misto.

https://oldcom.ro/femei/espadrile-femei/espadrile-din-in-bej-pentru-dame.html

Nu neaparat cu varf ascutit, dar parca nici chiar atat de rotund, ci ceva de genul

Mi-am comandat ieri Birkenstocks noi, e cam jale cu ei aici momentan. I-au descoperit americanii si aproape toata productia merge intr-acolo, magazinele de aici nu-si primesc comenzile sau numai partial din cauza asta, preturile au crescut. Am fost in cateva magazine mari, traditionale de pantofi, bucatile Birkenstockului goale, frate, asa ceva n-am mai pomenit vreodata.

Uhh, ce frumusei sunt :heart_eyes:
Am inteles acum la ce te referi. Varianta pusa de tine e perfecta si pentru ochiul meu. Insa cum peste tot este full numai de modele cu botul ff ascutit sau facuti din mase plastice, am zis “merci” ca am gasit unii decenti, rotunzi si cu asta basta. Prea multa rabdare sa stau sa puric tot netul pentru o pereche de balerini, nu am nici platita in aur. Sa vedem cum sunt astia in realitate, inca nu i-am primit.
Mi-a facut prietena cea mai buna o poza la ei. In realitate sunt mult mai putini rotunzi decat par in poza, ceea ce este ok. Problema este ca mi se pare ca sunt mult mai lati decat pareau in poza.
Zicea @Zambareata ca sunt prea subtiri si descopera degetele. Ei bine in poza de la prietena arata de parca sunt gata sa acopere jumatate de laba a piciorului. Asta chiar m-ar irita extrem de tare.
Dar…vom vedea.

wtf?! Fac astia cu Birkenstocks-urile cum faceau ai nostri cu Guban-ul…de se ducea totul la export :smile:
Adevarul este ca e o incaltaminte buna si comoda pentru multe ocazii. Lasa-i sa ia moda asta si sa termine cu crocksii :smile:

Vai, cât de faini sunt! De unde-mi iau și eu?

Nu vrei sa-ti iei, @Samoa, m-am uitat acum la model si-i totul plastic si oleaca de panza :anguished:
Eu am cautat numai poza cu exemplu de bot cum ziceam.
@Daria, tin pumnii sa-ti vina bine!

Multam mult @Travelerista
Ehh, nu se face gaura in pamant nici daca nu o fi cine stie ce de capul lor. La cat am eu aici vreme ok pentru balerini …mai mult se pune praful in dulap :smile:
I-am luat mai mult si mai mult pentru ca am vrut sa testez minunea de Seduce by Constantin.
Pentru ca o sa am nevoie de niste incaltaminte speciala, mai de ocazie pe care as vrea sa mi-o fac la comanda cu pielea si materialul meu…si pentru asta am nevoie de cizmar bun.
Asa ca tartacuta s-a gandit “ia testeaza tu niste balerini si vezi daca asta va fi inceputul unei prietenii de durata” ;))

Raportez:

Balerinii de la Seduce by Constantin sunt mai mult decat mediocri. In primul rand bucata din fata acopera mult prea mult piciorul. Chestia asta ii face sa arate fix ca niste opinci latarete pe picior. Bunica probabil ca i-ar fi purtat cu placere.
Da, nici cu toate degetele la vedere, dar nici asa butucanosi. Si macar daca respectau poza pe care tot ei si-au pus-o pe site.
In al doilea rand materialele folosite sunt mult prea rigide pentru balerini. Talpa este f tare si f lucioasa alunecoasa.
In al treilea rand ma asteptam la niste finisaje de bun simt. Insa si la capitolul finisat stam ff prost. Captuseala taiata stramb, pe alocuri iese un picut in afara.
In concluzie, nu stiu daca am fost eu exceptia, dar pentru pret si brand ma asteptam la ceva peste medie. Din pacate calitatea la acesti balerini este sub media cizmarilor si marochinerilor din Romania.

In schimb pantofii de la Marycom sunt ff frumos si cu grija lucrati. Iar materialul fff bun, subtirel si flexibil. Vine pantoful manusa si ff confortabil pe picior…desi este un model mai stramt care in mod normal deranjeaza si jeneaza un pic, la inceputul purtarii.

Bun! Așadar m-ai lecuit de Constantin și o să-mi iau încălțăminte de la noi. Scump halatul, dar măcar știu pe ce dau banii!

Mai nu stiu, poate chiar a fost un simplu rateu cu perechea mea de balerini. Nefiind lucrate in fabrica se mai intampla si boroboate.
Asa cum Regina noastra a avut noroc de calitate ff buna…am avut si eu ghinion.
Adica oamenii au fost ff draguti si ok…nu as vrea sa le fac anti-reclama. Pe de alta parte…sunt niste balerini, nu ceva ff complex.
Trebuie sa faci un pic de CTC inainte sa ii trimiti la client. Nu e ok sa imi sara in ochi de cand i-am scos din cutie, lipiciul pe pielea rosie (si la “piele” am niste dubii) si captuseala din interior care era taiata stramb.

pai si nu poti sa-i returnezi???

Mai mare daraua decat ocaua sa ii mai trimit inapoi in tara.

eu le-as face poze si le-as trimite email. Ar trebui sa iti zica sa ii trimiti napoi pe cheltuiala lor sau sa ii poti returna cand mergi in tara

Da, e si asta o idee :kissing_heart:

Am avut eu niste balerini de la Zara cu asa o talpa, era subtire, pielea lustruita. I-am iubit si purtat pana nu s-a mai putut. Si mi-am luat si in doua culori. Deci asta nu mi se pare un motiv de plangere :grin:

Da, pai de asta nu m-am agitat sa le dau vreun mail. Ca unele chestii sunt fix subiective.
Cum e asta cu talpa. Si la fel poate fi subiectiva si infatisarea…ca in poza pareau un model si in realitate sunt cat casa :smile:
Eh, noi sa fim sanatosi.