Deciem

Ii fac poza diseara, ca sa iti faci o idee cum arata si practic, pus la treaba.

De cand m-am apucat sa investighez si sa actionez mai serios pe teme de “mutra”, s-a umplut baia. Pe langa faptul ca mi-era tot mai greu sa sterg si sa curat, ma mai enerva si faptul ca nu mai aveai loc sa arunci un pai. Brusc arata baia de parca se mutase un hoarder la noi in casa.
Capacul a fost pus cand era sa dau pe jos sticla de NIOD proaspat cumparata :rage:

Cam asa ceva :joy:, photoshop-ate de-a dreptu’.
Ehh, sa zicem ca am o vaga impresie ca tenul pare mai luminos, nu mai e tern.
Dar s-ar putea sa fie autosugestia.
De cand ma “unguentez” cu toate cele, studiez intens tenul tuturor femeilor intalnite in metrou si ma gandesc “ea e mai tanara, dar ce ten pamantiu are, ea e cam de varsta mea, dar e ofilita rau, ea are ten misto, poa’ sa-si puna verde de Paris pe fata, tot asa de bine va atata”.
Devine obsesie, fir-ar!
Pe voi va enerveaza descrierea recipientilor, pe mine ma enerveaza crunt reclamele la creme antirid avand drept manechin o tipa de 25-30 de ani, care oricum nu are nevoie de produse antirid.

Am retinut, multumesc!

Ohhh, daaa!!!

cea mai nesimtit de tupeista e aia cu Nicole Kidman!

hai ca am gasit-o:

Traiasca photoshop-ul :smiley: :smile:

Daaa, nesimtita de-a dreptu’ avand in vedere operatiile estetice nereusite, apoi reusite + photoshop en gross.
Huooo!

Loc pt cosmetice am suficient :grin: dupa ce am umplut corpul de la oglinda din baie, am constatat ca imi mai trebuie spatiu. asa ca s-a gasit la ikea un corp care se incadra perfect (in spatiul de deasupra toaletei ce e drept :joy: ). Am avut ceva retineri pt ca era deschis si ma gandeam ca exista riscul sa scap diverse in toaleta :grin: si oricum sa nu dea bine. Eh, da foarte bine si riscul de a rataci chestii in vasul de toaleta este acelasi ca de pe etajera corpului cu oglinda. Iaca asa arata spatiul meu de rezerva pt cosmetice

Ordonatelor! Deci vreti sa v-arat de ce-mi trebuie suportul ala… Si daca nu va potoliti, deschid si restul sertarelor :rofl::rofl::rofl:

A zis careva haos?

PS: tot deasupra toaletei e. Și e arhiplin. Și dezorganizat, că nu mai aaaaam looooc, principiul e doar să nu cadă (în toaletă, respectiv):

29550325_1991560647540384_80492559_n

Am comis-o rau, am incurcat marula cu concentratul pentru buze :(. Si m-am inrosit instantaneu. Am dat repede cu apa si sapun, alta greseala, poate. Offf.

Si la mine tot deasupra la toaleta este etajera. Si recunosc, mi-au scapat lucruri in toaleta :rage:
In orice caz, cu chestiunea asta rotativa nu mai am toata etajera plina de borcanele si sticlute. Cat de cat, e mai multa ordine acum.

@Lotte te-ai trezit cu fata ok? Si eu am frica asta!! Pentru ca ma stiu repezita si aeriana. Verific de 3 ori eticheta la sticlute inainte sa dau cu ceva pe fata.

Deci sa va zic mai clar :grin: la mine aia de deasupra toaletei e suplimentara. Mai am una deasupra chiuvetei, unde e si oglinda. Acolo nu mai era loc :roll_eyes:

Imi place super mult ce ti-ai pus in baie @Queen. Ma tot uit si salivez la poza :heart_eyes::heart_eyes:
Dar ma fac io mare si ma duc la casa mea :smile: :smile:

Eu tin WC-ul cu capacul lasat, de la feng shui citire. Si la sticluțe am scris pe ele de cum le-am primit :grin: ca-s repezita si chioara

Dupa ce m-am spalat cu apa si sapun m-am inrosit toata inclusiv pe gat. M-am culcat fara sa ma mai dau cu ceva. Dimineata tenul era la fel ca atunci cand ma dau cu Matrixyl si Vitamina C, adica foarte misto!Ia sa imi scriu si eu cu marker pe ele ca ma depaseste procedura asta.

Am testat serumul pentru buze de la Niod. Sa stiti ca nu e rau, mi-a umflat botul si potenteaza conturul buzelor. Se aplica de doua ori pe zi. Nu stiu cat dureaza ca nu am urmarit in timpul zilei. E scump, de fitze, dar nu imi pare rau ca l-am luat.

stiti ca eu sunt cam extremista. am zis ca as face o incercare cu acizii, doar ca extremista cum sunt, m-am decis pt asa ceva:

Il am din ianuarie, nu e nic grav. O sa piste o data, de doua ori, f f putin, apoi nada. Lasa tenul f f misto. N-am remarcat niciun peeling cu ochiul liber. Acum ne prostim eu si mr. de doua ori pe saptamana cu el, pe mr. il pisca, pe mine nu.
Daca nu ai mai folosit niciun fel de acizi, lasa-l prima oara mai putin timp. Nu mere vitC dupa el.
Cand m-am pricopsit cu arsura aia superficiala sub ochi, am pus retinol 0.5% dupa, cred ca mi-am testat limitele :)))
De fapt vreo 20 de min ar fi bine sa nu pui nimic dupa el iar, dupa vreo cateva saptamani, la 20 de min merge advanced retinoid si crema cu Nia.
Eu am stopat C23 pt ca mi-a incarcat porii, si m-am intors la AHA asta 30% sa-i curat. Nu stiu ce poate fi in ea, poate squalanul, poate altceva, astept sa vad. Sigur de la aia e, nu cred ca matrixylul.
Data viitoare imi iau vit C pudra, a sa bag in NMF.

Eu le tin pe toate in frigider, se face mult prea cald la mine si nu vreau sa risc.

Queen, cum te dai cu Stemm pentru par? Il aplici seara si dimineata te speli pe cap?