Deciem

Ahh daaa, sigur nu merge la mine 2-ul. Ziceam doar, ca in general cea mai deschisa sau imediat urmatoarea nuanta mi se potriveste.

Asa ma gandeam si eu.

Stai asa, ca mai citisem ca trebuie reaplicat. Eh, acum sincer ma gandesc: cam cum poti face asta daca esti la munca si gata machiata?

Sincer, dau dimineata cu crema si cu asta basta. Dumnezeu cu mila dar nu am timp sa stau sa reaplic creme si farduri pe fata.
Daca am timp liber prefer sa il petrec pe ombra sau citind alte chestii :smile:

Asta e psihoza.

Ok deci incepe sa fie si asta cam ca mancarea. Nevoia de control si obsesia pentru viata fara de moarte.

Eu fac aici dezbatere pentru ca stiu ca m-a durut in fund de orice spf pus pe fata si nah, am realizat ca am gresit. Mi-am asumat, am fost batuta in cap etc. Omul cat traieste invata si se educa.
Ehh, dar acum tot citesc despre alte extreme si nu stiam daca e doar mentalitatea mea care zice ca-i cel mult strica sau daca chiar au oamenii dreptate.

Pete din alea de ai vazut tu apar si la copii cu aparatul ala, cum ar fi sa stau in fiecare dimineata sa le pun 10 grame de spf pe fata? eventual sa merg in pauza mare sa le reaplic?

Scriu razna rau, dar pricepeti voi ce vreau sa spun. Lucrez ceva acte, dau cate un mail, amestec in ciorba, le-am facut si clatite, mai imi urla si Sharapova in creier :)))

Pai asta ma intrebam si eu. Cum dracu sa fie, mie mi s-ar parea o nebunie imposibil de pus in practica.

Tnx a million, creca printez si afisez deasupra mesei de toaleta :smiley: .

Exfoliantul oricum n-aveam de gand sa-l utilizez mai mult de 1-2 ori pe saptamana, ca nu simt ca e cazul.

am comandat curatatorul ala de fata care numai stiu cine l-a laudat (High-Efficiency Face Cleaner) ca am terminat ce aveam. Cu care ocazie am luat si borage seed oilu laudat pentru dermatita si alte eczeme si de la care am mari sperante

@Zambareata eu l-am laudat. Continui sa il tin la loc de cinste. Nimic altceva nu imi da jos vopselurile de pe fata atat de eficient si fara sa imi irite tenul.
Chiar sunt curioasa cum o sa ti se para.

Deci v-am zis ca printez instructiunile… :smile:

Eu chiar am crezut ca e metafora :joy: Super!

Imi place rau de tot jucaria aia pe care o ai tu si @Daria. Este stabila?

Mie mi se pare stabila. Dar de cand am bagat-o in colt, nu am mai miscat-o din loc.
De rotit merge de minune si chiar imi face viata mult mai usoara. In special dimineata, cand trebuie sa ma misc repede si trebuie multa cafea.

Si eu am crezut ca e metafora, pana mi-am dat seama ca n-are rost sa-mi incarc memoria cu combinatii de 2 luate cate 3 :wink:

Confirm stabilitatea draciei, singura nemultumire e ca nu incap TOATE cosmeticalele si sa mai ramana si loc, asa cum era laudata in review-uri. :slight_smile: Acu, serios vorbind, nu i-ar mai fi stricat niste rafturi orizontale de rezerva, ca diversele recipiente din dotarea fiecareia au forme diferite si tre sa aplici un pic de geometrie in spatiu sa-ti incapa cat mai multe si sa fie puse si pe caprarii. Sau sunt eu prea OCD…

Anyway, imi place stativul sau cum se cheama.

Am introdus Marula dimineata si seara cum au spus Queen si Ziggy si e foarte misto! Sunt cam multumita de tenul meu, ma pot focusa acum pe alte zone!

Ce mai de-a smacuri aveti! :astonished:
Eu am asa, un rimel, un tus, un fard de ochi, cu patru nuante (e vechi, cred ca in curand tre sa-l arunc), un blush, de a carui valabilitate ma indoiesc si un gloss, pe care il tot plimb cu mine si cand imi aduc aminte, ma mai dau cu el. Si doua pensule! :smile:
Parfum, am unul. Mare.

M-ai facut sa numar: 18 farduri de ochi (nu numar si culorile :grin:), 10 rujuri, 8 parfumuri, 17 creioane, 7 pensule si multe alte cosmeticale in numar mai putin impresionant. Am I a hoarder?! :rofl::rofl::rofl:

You are the mother and father of all makeup hoarders!!! :open_mouth:
10 rujuri? Cand le consumi soro? Eu si daca-as musca din ele, tot n-as avea nevoie de 10.

Deci ma declar oficial jignita si astept sa dea raportul si alte persoane cu privire la numarul exact de smacuri! :face_with_raised_eyebrow:

Pai cine a stabilit ca nevoia e direct proportionala cu consumul si nu tre sa-ti iei un ruj nou decat dupa ce il termini pe cel actual?! Aud? :roll_eyes:

Nevoia se defineste dupa cum urmeaza: ai nevoie de un ruj nude, un ruj nude da’ mai spre roz, un ruj rosu aprins, unul rosu da’ mai putin turbat, unul mai spre caramiziu, unul mai spre portocaliu, unul visiniu inchis, unul bej-maro, unul identic da’ cu umpic de sidef, unul ciclam, etc. etc. Cu diverse variatiuni de mat, hidratant, efect de gloss.

Chiar nu-mi dau seama ce ar fi neclar aici. Dimpotriva, 10 mi se par un bare minimum :rofl::rofl::rofl:

:thinking:
Bare minimum, 10 bucati, zici!
Sunt deci, absolut paupera…
Pe de alta parte, nu cred ca si-ar dori cineva, sa ma vada cu roz ciclam pe buzisoare!
As arata ca o purcica, in perioada cand o chinuie hormonii :joy::joy:

Nu mai am foarte multe acum, am pastrat doar necesarul, dar acum cativa ani te depaseam :stuck_out_tongue: Asa ca stai linistita, eu n-am vazut nimic exagerat. Rujurile is chiar putine :smiley: