Deciem

Mi-am amintit de unde-mi comandam din Franta, dar pe atunci ma limitam la untturi si uleiuri.
https://www.aroma-zone.com/tous-nos-produits/ingredients-cosmetiques.html

Ca tot nu se ingramadeste deciem cu spf-urile, in sfarsit am descoperit un spf 50 cu care iti e drag sa te dai si cu care nu ai senzatia aia ca te-ai mazgalit cu pasta de dinti

Ep 2:

Deci e oficial, this shit works :crazy_face: . Azi eram cu pitic si ne-a facut o gagica random cateva poze langa panoul de la intrarea unui targ. Ma uitam la poze dup-aia si nu-mi venea sa cred - bai, ce fatza luminoasa si piele misto am! :smiley:

@Queen , esti pe receptie sau ai treaba cu ciresii niponi?
Cand ai timp, poate imi zici cu lotiunea anticelu, pun acum comanda la elemental. Nu e graba.

Cumparaturile uneia dintre belgradeze, dupa ce a dat de gust :joy:

Vai de capul meu, si-a luat pt un an sau doi?!?

A luat de fapt pentru 3 persoane, pentru ea, pentru o colega si pentru maica-sa. Si nah, la sarbi nu-i asa de usor de comandat, nefiind in UE. Deci a luat sa fie :joy:
De ieri este Deciem si la Douglas aici.

Da, inca ma distrez cu astia cu ochii mici :grin: Inca nu am apucat sa ma joc prea mult, dar la prima incercare pare sa fi mers:
-5 g cafeina
-10 g extract de iedera
-5 g acid lactic
-80 g baza

Nu am apucat sa ii verific pH sau sa ii fac alte teste, dar cat am avut-o pe birou sa o studiez, nu recristalizase cafeina, deci ar trebui sa fie ok pH-ul

In sfarist lanseaza si deciemul Spf-urile :joy:

Dimineata pe racoare :grin:

Nasol. Eu nu am inteles nimic.

N-am citit decat pe sarite, că nu am timp, dar băiatul asta are niște serioase probleme.
Asta nu-l face mai puțin genial, dar pe bune, e dus!

Nici eu n-am reusit sa tin firul, dar cred ca aveau dreptate cu internarea. Nasol, pt ca nici nu accepta ca ar avea vreo problema.
Asta este, ne vom descurca si fara el. Acum stim ce ne trebuie si gasim la altii, in cazul in care pica sandramaua.

ma rog, nu cred ca o sa le pice sandramaua, ca totusi nu mai e vb de un business local, dar e clar ca omul e dus rau.

Am citit si eu pe diagonala si am inteles asa: l-au dus cu forta la un spital privat de nebuni, distractia a costat 20.000 (USD? GBP? CAD?), a iesit de-acolo basma curata, ca nu-i nebun si ca nici droguri nu ia. Si-i dezamagit de multa lume, pe x-ulescu nu-l poate ierta si de la y, z si-nca vreo 2 asteapta mesaj ca asta i-a facut si mai tari. Si ca Deciem e firma lui, orice s-ar intampla, el ramane seful. Jeeez! Sa ne facem 10 cruci ca nu lucram pentru el.
Eu de-abia astept sa deschida portile Avestanului, mor de curiozitate ce mirosenii o sa imprastie in lume.

dar cu Clooney, dom’le, cu Clooney ce-a avut? :joy:
Cu estee clar a rupt prietenia,

Cred ca-i fan de-al lui Clooney si fan al filmului Burn after Reading. Si-i tot dadea cu Burn after Reading dupa faza cu politia, cu racnitul dupa ajutor. Si Clooney a fost la nunta roiala, dom’le. Si mireasa e canadianca de-a lui si tot asa :joy:
Eu am dat dupa circul cu politia unfollow deciemului, n-am nervi si timp pentru prostiile lui. Culmea e ca pe el, ca persoana fizica, il mai am abonat, mult mai putin bate campii :joy: O fi vreo tactica :roll_eyes:

Eu nu am avut rabdare sa citesc, dar oricum e un stiut excentric cu inclinatie maxima spre drama queen. Ii folosesc produsele si sunt bucuroasa ca le-a scos dar nu trebuie sa-mi placa si de el :))
Cine imi zice sa nu mai zambesc ca e periculos in timp ce-si botoxeaza un kg in frunte…nu stiu daca este vreun role model …
Asa ca am sa rid in continuare la fel de mult :grin:

Si eu tot asa, I don’t care ce face si zice si nici nu-i mai vad dramele, ii vreau produsele :grin: