Deciem

Mi-am amintit de unde-mi comandam din Franta, dar pe atunci ma limitam la untturi si uleiuri.
https://www.aroma-zone.com/tous-nos-produits/ingredients-cosmetiques.html

Ca tot nu se ingramadeste deciem cu spf-urile, in sfarsit am descoperit un spf 50 cu care iti e drag sa te dai si cu care nu ai senzatia aia ca te-ai mazgalit cu pasta de dinti

Ep 2:

Deci e oficial, this shit works :crazy_face: . Azi eram cu pitic si ne-a facut o gagica random cateva poze langa panoul de la intrarea unui targ. Ma uitam la poze dup-aia si nu-mi venea sa cred - bai, ce fatza luminoasa si piele misto am! :smiley:

@Queen , esti pe receptie sau ai treaba cu ciresii niponi?
Cand ai timp, poate imi zici cu lotiunea anticelu, pun acum comanda la elemental. Nu e graba.

Cumparaturile uneia dintre belgradeze, dupa ce a dat de gust :joy:

Vai de capul meu, si-a luat pt un an sau doi?!?

A luat de fapt pentru 3 persoane, pentru ea, pentru o colega si pentru maica-sa. Si nah, la sarbi nu-i asa de usor de comandat, nefiind in UE. Deci a luat sa fie :joy:
De ieri este Deciem si la Douglas aici.

Da, inca ma distrez cu astia cu ochii mici :grin: Inca nu am apucat sa ma joc prea mult, dar la prima incercare pare sa fi mers:
-5 g cafeina
-10 g extract de iedera
-5 g acid lactic
-80 g baza

Nu am apucat sa ii verific pH sau sa ii fac alte teste, dar cat am avut-o pe birou sa o studiez, nu recristalizase cafeina, deci ar trebui sa fie ok pH-ul

In sfarist lanseaza si deciemul Spf-urile :joy:

Dimineata pe racoare :grin: