Deciem

https://deciem.com/category/skincare/suncare

Pam, pam :wink:

Queen, ai incercat samponul?

Nope, nu am comandat inca. Nici de serul ala nu ma tin prea cu simt de raspundere, din pacate :grin:

Nici eu. Bine ca mi-ai adus aminte, ma duc sa ma dau cu el.

Ideea e ca vreau sa imi iau un sampon profesional, incerc orice sa imi salvez parul. As comanda de pe aoro, dar parerile sunt impartite privind provenienta produselor. De exemplu, un sampon profesional in UK e cu 30 lire mai scump de pe Aoro, cum vine asta? Decid saptamana viitoare daca imi iau sampon de la Deciem sau ce imi recomanda stilistul.

Aoro cica nu ar fi de incredere. De dragul economiei chiar nu as comanda de la ei. Am comandat in schimb de pe esteto.ro si a fost ok. Acum nu stiu unde vrei tu livrare. In romania?

La mine nu merge si nu cred in treaba cu stilistul. Oricat de apropiat ti s-ar parea stilistu, recomanda in special pe interese sau sa se afle in treaba. Sau, in cel mai fericit caz, pe baza de impresii de la cliente, ceea ce iar nu e de ajutor.

In Romania, da, eu sunt de aici de la Bucuresti :). Stilistul mi-a recomandat niste sampoane care nu se comercializeaza in Ro, o sa caut si eu pe net sa citesc despre ele si scriu si aici.

Ce sampoane sunt alea?

Shu Uemura si inca unul, am uitat numele.

Mi-am luat protectie solara de la TO, Mineral UV Filters SPF 30 with Antioxidants. Aratam ca o actrita de teatru clasic japonez, alba ca hartia :smile: Si l-am simtit greoi pe fata pana seara, cand m-am spalat pe fata. Sunt deceptionata :unamused:

Bun! Nu că a fost de kkt, ci pentru că am avut un presâmț și n-am comandat.
Review-ul tău, a fost elementul decisiv, nu voi comanda.

Da, nici eu nu voi comanda. Aveam o presimtire ca va fi asa de cand in gama pe care voiau sa o lanseze initiat exista si varianta spf 30 invisible. Astept sa il lanseze pe ala.

Am pus comanda, necesit stoc nou de substante.
Am adaugat astea, pentru ca-s satula de creme de maini/ picioare, care nu fac ce promit (iar eu, va rog sa ma credeti, am mainile foarte bine intretinute si picioarele la fel):

Abia astept sa le pun la treaba.