Deciem

Hmmmm, dubios. Chiar nu inteleg care e faza. Mie comanda de black friday mi—a sosit incredibil de repede, de m-am si mirat. Bine, asta dupa un oaresce show cu aia de la dpd care de lene sa o livreze joi, inainte de vacanta de 30 nov, au dat sms ca nu era nimeni la locatie si au livrat-o luni.

Deci am implementat impreuna cu pretena @Nancy noile recomandari ale celor de la Deciem. Fffffff bune rezultatele.

• nu mai amestec peptide in aceeasi rutina cu vit C, ALA sau orice alt acid
  • nu mai amestec vit C cu ALA in aceeasi rutina sau cu vreun alt acid (ma rog cu alti acizi nu amestecam)

Si peptidele care sunt?

Tot eu raspund, buffet😀. Si atunci, seara, cand te dai cu Vitamina C, ce mai folosesti?

Da, buffet sau matrixil sunt peptide.eu mai folosesc hialuronic de la Niod ca tot l-am luat la black friday. Dar urmeaza sa incerc vitamina c 30% in silicon si nu o sa mai folosesc hialuronic. Daca ai tenul gras nu recomand sa incerci varianta asta a vitaminei C.

Subscriu la tot ce spune cumătra @Queen (încercuiți ziua asta cu roșu în calendar, mulțumesc anticipat).

Dar ce să fac, dacă are dreptate? Rezultatele erau oricum faine, dar de când am schimbat rutina zici că umblu cu Photoshop pe față și mai multe nu. Ten neted, pori curați as never before, ridurile se estompează as a charm (am unele pe frunte, în dreapta deasupra arcadei - ciudat, știu) și da, la tenul meu - gras - varianta 30% a vitaminei C a fost dezastru. Mi-au apărut bube, tenul era unsuros ca naiba, oribil. Am renunțat la ea și fața și-a revenit în cam 2 săptămâni. Cu 23% e totul ok.
(atunci când cu 30 a fost @Queen în pericol s-o scalpez, dar a scăpat și tura aia :smiley: ).,

Eu o seara ma dau cu buffet, retinoid, CeraVe, o seara cu buffet, Vitamina C, Niod, CeraVe, a doua seara. Sa inlocuiesc buffet cu acid hialuronic?

@lotte, mie seara nu-mi ajunge Cerave, ia incearca si tu cu o crema de noapte

Da, fara buffet si vitamina c. Dar la care niod te referi?

Pai doar nu te-am pus eu sa o iei. Tu ai decis sa o incerci :grimacing: deci era culmea ca tot eu sa fiu scalpata :joy:

Pardon, ai zis că POT încerca. Deci erai de vină, piua.

De ce nu ma mir? :joy:

Queen, Niod Survival Zero, ca dupa tine m-am luat😀.

Travelerista, si sa scot CeraVe si sa ma dau cu o crema de noapte?

Pai simti ca ai nevoie de mai mult sau cerave isi face treaba?

CeraVe isi face treaba, dimineata am tenul hidratat.

Eu zic doar sa nu mai amesteci buffetul in povestea cu vit C. Incearca sa o aplici asa cum e, desi are o textura mai ciudata.

Pai daca isi face treaba ramai cu ea. Nu e nevoie sa schimbi nimic. Si ea e tot crema sau lotiune hidratanta. Eu nu vad de ce sa o schimbi daca la tine functioneaza si isi face treaba.

Si cu buffet cand sa ma dau? Vitamina C o pot folosi cu Niod Survival Zero?

Pai il dai dimineata si in serile cu retinoid. Vitamina C e okcu niod, nu am vazut sa fi descoperit incompatibilitati, doar ca nu cred ca e o idee buna sa le amesteci inainte de aplicare.

Chiar asa, cum ti se pare niod zero?