Deciem

De ce nu merg C și ALA? Știam ca e formula bună, cea mai mișto crema a mea era pe baza de combinația asta.

Vitamina C in forma ei de acid nu merge cu ALA. in alte forme probabil merge. si eu o foloseam asa si nah, intr-o oarecare masura mergea.

Mie imi place mult mai mult rezultatul de acum.

Eu am folosit-o simpla cel mai mult, în serile de vit C adăugăm doar o picătură în NMF după. Tre sa fac comanda, m-am culcat pe o ureche de când cu bolesnițele în lanț și se cunoaște. Pun acum comanda. Tot ma uit lung la amino acizi, cred ca încerc.

Gata, am plasat comanda, sper sa ajungă repede. !
Mai am o bit C 23 neinceputa, și jumatate de tub mare de NMF.

Niod Zero mi se pare foarte misto! Iar buffet pot sa il folosesc inainte de Niacinamide? Nu cred ca v-am povestit, eu in octombrie m-am operat la maxilar si am avut fata umflata vreo doua saptamani. Am stat aproape non stop cu gheata pe fata, nu m-am dat cu nici o crema in afara de crema de arnica, mi-o recomandase chirurgul. Tenul era groaznic, vase de sange sparte, nu era cazul sa ma cremuiesc. Dupa doua saptamani am revenit la TO, dar fara retinoid ca mi-a fost teama. In urmatoarele doua saptamani tenul si-a revenit ca prin minune.

:astonished:

Omg!!! :open_mouth::open_mouth::open_mouth: Nuuuu!!!

Hai ma!!! :((((

Odihnească-se în pace…

:astonished: :fearful:

Tocmai asta am citit si eu mai inainte si nu mi-a venit sa cred. Poate si-a gasit linistea asa :fearful:
Sper ca EL sa faca treaba buna in continuare cu linia asta.

Inca nu se confirmase stirea aseara, cand mi-au picat ochii pe articolul ala. S-a aruncat de la etaj :tired_face::tired_face:
Si eu sper ca si-a gasit linistea.

In orice caz, a facut o treaba minunata omul si sper sa se continue trendul asta.

Păcat, mare păcat. Cred ca i-a pus capac faptul ca l-au scos fortat din Deciem. Creația lui, viziunea lui… Nu o sa ma mai ating vreodată de alte produse EL, în afara de Deciem. Oribil ce i-au făcut.

Ce i-a facut EL?

Omul a luat-o razna si n-a avut parte de ajutor, tratament si suportul necesar la momentul potrivit. Evident ca a fost dat afara din board daca actiunile lui nu au fost cele potrivite functiei.

Cat avea EL? 20 și ceva %? Se retrăgeau și basta. Nu saraceau cu nimic, oricum sunt mari snapani in beauty industry, nici nu ar fi simțit. Ce făcea el apoi cu Deciem, treaba lui. Dar nu, l-au scos din companie prin judecători și asta mi se pare înfiorător. Omul avea nevoie de ajutor, nu de șuturi.
Nu stiu, ma, treaba asta mi-a lăsat un gust amar.

Nu vreau sa fac pe avocatul diavolului insa nu e atat de simpla situatia.

Omul a dat cu subsemnatul si-a vandut niste procente. Nu exista, stai ca trebuiau sa se retraga pentru ca fostul majoritar actionar e depresiv.
E ff complicat si afacerea este afacere. Exista board de conducere si un milion de hartii care s-au semnat si care nu pot fi pur si simplu ignorate.
E ff nasoala situatia dar pragmatic vorbind, EL au dat niste bani si au primit niste procente. Irelevant daca saraceau sau nu, ei aveau niste drepturi.
Si da, cand omul care conduce boardul o ia pe carari si pune afacerea intr-un risc mare - se ajunge la judecatori si la actiuni oficiale nu f placute.

Afacerea într-un risc mare categoric ma lasă rece, fata de nenorocirea asta de acum. Puțin îmi pasa dacă supraviețuia Deciem au ba. Mai important decât produsele, este ceea ce am învățat de la el. Cu toată ca ma consideram destul de bine informata în skincare, am realizat ca eram praf. Omul a pus ordine în nebuloasa din capul meu, acum știu când și cu se folosesc retinoizii, acizii și alte minuni. Astea se găsesc și la alții, la preturi decente. Întotdeauna exista un back up pt produse, pt oameni nu prea.

Sunt total de acord, omul chiar a facut niste lucruri misto.

Dar nu sunt de acord cu ideea ca EL este de vina. Pana la urma noi nici macar nu avem habar ce continea Shareholder Agreementul dintre Brandon si EL. Puteau exista diverse clauze care sa impiedice un exit al lor. Sunt un milion de rahatisuri la mijloc care pur si simplu nu functioneaza pe ideea “daa, dar omul primeaza”.

Omul respectiv a semnat ceva, a primit niste bani si a dat la schimb niste procente si niste CONDITII.
Eh, ca boala, ca personalitatea, ca nesansa l-au facut sa devina necooperant si periculos pentru business…life sucks dar contractul este contract.

Știu ca i-au promis ca nu îl vor da niciodată afara. Asta a scris el când a anunțat parteneriatul.

Da, foarte urat, nimeni de la Deciem nu avea voie sa vorbeasca/corespondeze cu el etc
Eu nu zic ca e usor sa te intelegi cu un om bolnav, care nu accepta niciun fel de ajutor, dar nici nu-i dai in cap.
De cand l-au dat afara din Deciem starea lui s-a inrautatit, si zic asta numai dupa ce am vazut eu personal pe insta. Omul asta a fost un geniu si care geniu e normal si te poti intelege usor cu el?
Ce sa spun, a pus afacerea intr-un mare risc, chiar m-ar interesa daca s-a simtit ceva la cifre, sunt sigura ca nu (ca produsele sunt f bune si de asta e interesata lumea).
Nici eu nu ma mai ating de EL, am tot timpul deschis pe telefon asta, ca sa fiu sigura ca nu cumpar de la alta firma, dar le bag astora pe gat banii
https://www.elcompanies.com/our-brands

Si au anuntat ca nu se vor baga in afacerea lui, ci vor fi numai investor.