Deciem

@Travelerista zice f f bine. Vezi dacă găsești Cerave aia simpla, ceramidele sunt de mare ajutor pt repararea pielii.

@Mother_Abigail îți amintești cumva dacă se opresc aici cu tracking ul sau mai apare vreun update ca e la poșta?

Nu mai stiu… dar update ca e la posta sigur nu apare.

Ok, atunci sa urmăresc cutia postala și vineri sa fac o încercare la posta, dacă nu ma suna pana atunci.

Ma luase cu palpitații când am citit asta, apoi am găsit avizul de la posta și m-am liniștit. Probabil e o formulare standard, ca posta romana nu prea aduce coletele la ușa de bunăvoie. Oricum, s-au mișcat bine chiar și asa. Maine îl iau de la poșta.

Frumos :broken_heart:

Foarte frumos!

:raised_hands::heart: frumos si decent

Foarte frumos si mai multe despre ea:

Ce parere aveti de schema urmatoare?

AM
Niacinamide+matrixyl
Nmf+marula

PM
Vit C + hialuronic
Amino acids+B5
NMF/marula

Oare e ok sa folosesc vit C zilnic sau sa o alternez cu matrixyl?

Da e ok vit c zilnic. Plus ca face lucruri complet diferite de matrixil. E ok schema, doar ca depinde ordinea de aplicare. Daca pui vit C 23 si aminoa+b5 dupa s-ar putea sa nu fie chiar ok. Vezi ca la fiecare ai si detalii despre cum se aplica. La fel si dimineata, eu as amesteca matrixil cu niacinamida la aplicare.

Pe site-ul lor nu exista contraindicatii intre vit C si aminoa+B5
Eu le aplic exact in ordinea in care am scris mai sus.
Azi dimineata nu am mai adaugat uleiul de marula fiindca mi se pare suficient doar NMF sau uneori chiar o inlocuiesc cu o crema de la Avene care imi place mult.

Am o curiozitate: seara dupa ce aplic tot, am pe fata mici scuame ca si cum un produs s-ar aduna in scame mici. Nu stiu cum sa explic mai bine.
Vi s-a intamplat? Eu banuiesc ca e de la vit C ca e singura pe care o folosesc numai seara cand mi se intampla.

Am impresia ca de la NMF este. Dar sunt sigura ca stiu fetele mai bine care e cauza. Eu am renuntat la nmf pentru ca mie nu mi-a placut de nici o culoare.

Am mai schimbat si vit c si mi-am luat-o pe cea pudra. Cu care ma inteleg mult mai bine. Amestec un pic de vit c cu hialuronic si apoi o crema hidratanta. Nu imi ramane nici o senzatia ciudata pe fata.

Trebuie sa refac si eu stocurile Deciem si as face niste mici schimbari. Pana atunci mai citesc diverse cand am timp.

Am dat in weekend peste topicul asta. Ia cititi comentariul asta:

Nu am avut timp sa il iau la bani marunti dar are indeajuns de mult feedback pozitiv incat sa ma gandesc ca nu sunt doar vorbe asa ca l-am salvat ca sa investighez.
Poate are timp @Queen sa imi spuna daca sunt povesti :kissing_heart:

Nu ma refer la contrindicatii ci la textura speciala a vit C 23%. si in general recomandarea, pt o absorbtie buna, este sa aplici intai serurile pe baza de apa

Cam la asta ma refeream :slight_smile: ia amesteca-le diseara in palma inainte de aplicare si zi daca mai patesti asa. Si maine aplica in ordine inversa fata de cum aplici acum.

La care faza te referi. Daca exista un ser bun la toate? :slight_smile:

Ok, got it. Multumesc :slight_smile:
Deci nu o sa mai aplic serul imediat dupa vit C.

Nope. Primul comentariu de la intrebarea aia cu serumul. E un raspuns ff lung.

Am editat mai sus. Ia incearca diseara.

(s-a intamplat un update la site in weekend si vad ca unele poze de la profil nu apar. Escalez problema zilele astea pt ca ma zgarie pe ochi. Pana atunci, imi cer scuze @Hortensie si la restul care apareti cu poza rupta-n paispe)