Deciem

Eu dimineata nu mai curat tenul cu nimic altceva in afara de o pleasca de apa.

In schimb de vreo 3 seri testez cleanserul de la Hylamide. OMG!!! Am fost machiata mai serios zilele astea: fond de ten, pudra, blush, fard la ochi, rimel la greu.
Ei bine, am pus 3 picaturi din minunea asta pe fata uscata si am masat usor cu mana. In 3 secunde machiajul se dusese. In viata mea nu am dat peste o chestie de curatat fata/machiajul atat de eficienta. Si pe langa asta, nu mi-a produs nici cea mai mica usturime sau iritatie la fata sau la ochi.
M-am indragostit :heart_eyes::heart_eyes:
Am impresia ca o sa tina si sticla destul de mult pentru ca nu ai nevoie de mult produs. Cateva picaturi sunt de ajuns.

Pe această cale doresc să vă aduc la cunoștință următoarele:

1. Prietena @Queen se ținu de mine ca scaiul și mă convinse să comand (vitamina C, Matrixyl, Niacinamida, Acid hialuronic si crema hidratantă).

2. Dacă nu vor fi atât-de-mișto-cum-îmi-zice-ea-de-câteva-săptămâni, o scalpez.

Revin cu feedback (a zis că-mi ”predă” și utilizarea lor, io fiind analfabetă la chimie și uitându-mă pe site ca curca-n crăci).

Din solidaritate, stau si eu la scalpat! doar ca nu o sa fie cazul :stuck_out_tongue:

Apreciez solidaritatea. Crede-ma, e ca un catar de incapatanata! Uneori un catar isteric :grin:
Si niciodata nu functioneaza cu ea “ti-am zis eu”! Pt ca la fiecare “ti-am zis eu” exista o explicatie!!! :face_with_raised_eyebrow:

Evident că există. În facultate am luat zece la cursul de Retorică și Argumentare în context comunicațional :smiley:

Ta-naaa… ce am primit eu dupa 6 zile de la plasarea comenzii?!

Și eu am primit tot azi și mai primesc și mâine :grin:
No, îți urez să le folosești cu aceeași plăcere cu care le folosesc eu!

Da tu de ce tii sub tacere :smile: necesit detalii

Eu il primesc la office pe 15.03, fix cand sunt plecata, fir-ar sa fie!

Ce detalii dorești, mă rog?
Acilea sunt să-ți satisfac curiozitatea.

Pe toate soro :joy: Vreau sa stiu ce ti-ai luat si cum ti se par. A meritat deranjul de a le testa? Bine, avand in vedere ca tot cumperi, ma gandesc ca da :grin:

Ah, ce am luat, pai Vit C23%, Retinoid 2%, Hyaluronic Acid, Niacinamide, Resveratrol+ Ferulic Acid, Salicylic Acid, Argireline, Matrixyl, Retinol 0,5, NMF.
Toate astea in trei comenzi, una e pe drum, practic, restoc.
Sunt extrem de multumita, pielea se simte foarte misto, a capatat si mai multa luminozitate, insa nu am apucat sa folosesc tot. Imi fac un plan mai serios, de saptamana care vine, ca asta a fost cu bolesnita.
FPS am asta, pentru cand incepe sa mai dea soarele:

deocamdata am asta:

Eu am de gand sa testez un produs din gama lor pt par, stemm. Asta este produsul:

Nu il vreau pt cresterea parului sau pt rezolvat probleme cu densitatea firelor se par, ca slava domnului am ditamai coama. Il vreau in special pt niste chestii pe care le-am gasit laudate in reviewuri si alte locuri pe net: tratament pt scalp (are niste ingrediente interesante care s-ar putea sa ma ajute cu problemele pe care mi le face scalpul uneori), par cu aspect mai sanatos etc

Ia-l cat mai este pe stoc, vor sa termine cu stemm, din cate am inteles.

L-am luat. In bebetei era 189 de lei :smile: io dadui pe el vreo 13 euro pe site. Oricum, nu m-as mira sa renunta si la TO in cele din urma. Oricum, desi se oripileaza el, totul e strategie de marketing.

Ah da, si mi-am mai luat Niod spf 20.

Ce avem noi aici? :slightly_smiling_face:
S-au miscat fff repede, il asteptam pe 15.03.

Era sa o comit de dimineata grav. :rage:

Mi-a cazut din mana sticluta cu potiunea pentru ochi de la Niod. Noroc ca nu mi-a cazut pe jos. Mi-a scapat pe mobil, langa chiuveta. Cam un sfert de produs tot s-a dus dracu.
Asta e si cu sticlute, sticlute, pipete, pipetele de la prima ora :rage:

@ChickyG hai sa le stapanesti sanatoasa.

Cred ca trebuie explicat/investigat si cum sa se foloseasca minunile.

Ce am vazut la mine: nu trebuie frecate produsele in piele. Daca intind ca o crema normala nu prea se simte ok. Eu apas usor pe fata pana intra in piele.
De asemenea am vazut ca trebuie sa stii si cum sa le combini. Daca nu imi explica @Queen cum sa amestesc usor HA cu Vit C, jur ca erau iar toate produsele la gunoi.
Pentru ca nu, nu e chiar asa usor, le iei, le intinzi pe fata si aia e.

F bun articolul:

Azi m-am intalnit cu o tipa care nu m-a vazut din toamna, iar prima ei reactie wow, ce bine arati, luminoasa, odihnita :))) Mare lucru nu aveam pe fata, un tinted spf de la gerovital, luat anul trecut (cred ca expirat, mi-e frica sa ma uit), vesnicul meu MAC Brule pe pleoape, un rand de mascara si ruj rosiatic.
Deci tre’ sa fie efectul TO :grin:
In sfarsit mi-am facut curaj sa ma intorc la culori inchise la par, in ultimii ani aratam ca o stafie gri/galbena cu parul nuante de brunet.