Deciem

Sunt in drum spre casa.
Dupa ce ma linistesc, le scot din cutii si revin cu intrebari :joy:
Nici medicamente n-am luat vreodata asa de multe pe zi.
Sa nu-mi explodeze naibii fata.

Hai ca te asteptam! Usurel, fara panica! Eu m-am blocat cu primele 3-4 in fata, imi imaginez ce o sa fie pe tine :joy:

Heeeeelp. @Queen, tu m-ai băgat în asta, tu să mă scoți.

Soro, cand te mai lasai eu in belea? :grin:

Hai ca ii simplu, le-ai asezat perfect! :grin:
ce-i in stanga, dimineata, ce-i in dreapta mere seara, cu NMF (crema) peste ele :grin:

Instinctul, dom’le, instinctul. Care este :joy:

Staaaai: NMF aia nu e de zi?

Matrixyl mai intra si dimineata o tura, daca vrei. Doar doua nu le combini, Niacinamide si vitC. Nia dimineata, Vit C seara.
NMF e de ce vrei, daca seara nu simti nevoia sa mai pui crema peste vit C si matrixyl, nu mai pui.

@ChickyG Tu cand vii sa facem schema de atac?

ai inceput sa le folosesti?

Da. Simultan cu o viroza care ma puse la pat doua zile si cu problema lunara. Deci la ce fata am zilele astea, e greu de evaluat…

Draga mea, incepui deja :joy:
Copacel, pt inceput:
Seara:
Demachiere cu Bioderma Hydrabio H2O apa micelara pt piele sensibila deshidratata
Cocktail de NMF + 3 picaturi Buffet + Vit C 23% & HA 2%
Cred ca adaug in seara asta si niste Virgin Marula Oil
Dimineata: idem, mai putin Marula, mi-a cam sclipit fata pana pe la pranz de la Marula Oil

Feedback dupa prima folosire: nasul, in special narile, din motive de suflat nasul mai tot timpul in anotimpul rece, si-a revenit la aspectul normal. Narile nu mai sunt “franjurate”, cu piele descuamata.

Sa vedem ce urmeaza.

Ce parere aveti? :slightly_smiling_face:

LE: ce naiba fac cu acidul lactic?!!!

Bun, atunci asteptam sa te recompui :grin:

:joy:
Pun pariu ca @Ziggy se astepta sa fi depasit faza de demachiat :grin:

Tine minte numa sa nu combini vit C cu Nia, retinoid sau acid lactic. Retinoid si Niacinamide merg, chiar dupa acid lactic lasat vreo 15 min.

Seara, de 2 ori pe saptamana, cand incepi retinoid. Sau nu ai retinoidul? Ai luat multe si am uitat.

Vit c si dim si seara? Dimineata as folosi Niacinamide in locul ei. Marula seara, dupa vit C cu matrixyl si buffet.

Am luat o gramada, dar Buffet deja contine o multime de ingrediente, am zis sa nu exagerez de la inceput.
Trei produse + Marula Oil doar seara zic ca e ok momentan, sa ne cunoastem mai bine :joy:
Am patit-o o data cu biocosmetice de la Ivatherm, am facut o alergie urata pe gat, acum suflu si-n iaurt.

Pai Buffet contine deja Matrixyl 3000, Matrixyl Synthe 6, Argirelox, HA, am zis ca e suficient. Nu?:thinking:

Acum citesc despre SubQ Anti-Age :thinking:
L-as lua data viitoare ca sa-l combin cu Buffet.