Deciem

mno bine, si eu folosesc tot bioderma H20, dar nu varianta AR. daca ma gandesc bine e posibil sa fie ceva adevar in treaba cu uscarea. acum veniti cu solutii si mai repede :smiley:

Apa chioara dimineata si seara sapun cu borax, demachiant de ochi ce nimeresc.
Nasol?

Solutia gasita momentan: nu mai curat fata cu nimic dimineata.
Iar seara folosesc uleiul ala de curatat Hylamide.

M-ai facut curioasa cu hylamidele ala. poate o sa mi-l iau si eu cand mi-oi mai comanda de la ei.

Eu te inteleg perfect. Cea mai migaloasa e @Ziggy si vine puternic din spate @ChickyG :grimacing:

La mine zau ca e chiar simplu. Tot maxim 3 produse folosesc si eu, atat seara cat si dimineata. E drept ca le pun in palma, dar nu numar picaturile. Pun cat se nimereste, la ochi, si le amestec si pe intind pe fata :smile: Nu fac mare inginerie si este exclus sa la dau in straturi sa astept dupa ele.

Azi f migaloasa am fost, doar spf, numa bun pe ploaia de azi, iar acum is prabusita pe canapea, cu dureri in toti muschii. Tre’ sa-mi iau avant spre dus. Daca mai misc dupa, pun maximum vit C cu matrixyl, fara remuscari!

Pai daca au pipeta, cum naiba sa nu numar?!
:joy::joy::joy:
Atunci ce rost mai are pipeta?
N-am folosit atatea pipete odata never ever.
Cand ma apuc de treaba, mai ca-mi vine sa-mi pun halat alb :joy:

Same here!
Ain’t nobody got time for that shit!
Fleașca-fleașca, cu ele pe fațadă și gata. Amestecate în palmă, cu măsură aproximativă.

Is la astia la magazin, nu-i nimeni aici. Astept de vreo 10minute. As putea pune produsele in geanta si pleca.

Imi place retinoid granactive 2% emulsie, desi folosind de cateva saptamani produsele TO, nu a mai fost efectul la fel de wow ca dupa vitamina c si niacinamida pt ca tenul arata deja muuult mai bine.

Mah, dar cele mai noi utilizatoare nu zic nimic? :smile: Nici nu ne injura, nici nu zic de bine. No news, good news? :grin:
PS: @Nancy sa se abtina pana una alta. Ii dau voie sa graiasca la sfarsitul saptamanii viitoare.

:no_mouth::no_mouth::no_mouth::no_mouth::no_mouth:

CĂ CÂND mi-oi da tu voie, poate n-oi mai grăi io :smirk:

Eu nu mai sunt noua. Dar tot primesc feedback pozitiv de genul, “e ceva schimbat la tine” , “arati fresh”, “se vede ca te-ai odihnit”, desi sunt in urma tare cu somnul.Parul meu e deteriorat din cauza decolorarii, am taiat mai mult de jumatate din el, si eu sunt pe val datorita TO, eu zic ca am facut investitia anului.

Am dat o noua comanda si mi-am luat in sfarsit NMF :), bine ca a scris Queen de Stemm ca l-am inhatat, si am zis sa incerc si NIOD pentru buze, desi e cam scump.

Cum ai introdus minunea in rutina?

Si eu sunt curioasa de produsele de par. Astept sa va faceti voi o parere, @Queen si @Lotte.
Momentan stau departe de alte cumparaturi si experimente pentru ca, in ultima luna, am cam exagerat cu bugetul alocat potiunilor.

Ioi, join the club, soro, ca tare mi-era urat singura! :smile:

E periculos mai, incepi usor si zici ca ai lucrurile sub control, pana cand remarci ca ai umplut toata baia cu tot felul de minuni :smile:
Asa ca, franaaaaaaa! Hai sa terminam intai ce am cumparat, apoi mai cumparam daca este cazul :smile:

mah asa si eu as fi fost tentata sa dau iama grav, dar dupa comanda aia dublata de ei m-am trezit cu un ditamai stocul chiar si dupa ce am dat vreo doua chestii unor prietene :joy:
eh, apoi, dupa ce am vazut primele rezultate, mi-am mai luat cateva chestii cum ar fi niodul cu spf, serul asta pt par, granactive retinoid emulsie 2%, nmf-ul si retin oil pt corp.

am incercat oricum sa ma limitez la chestii punctuale, nu sa dau iama sa cumpar toata gama, desi tentatia e mare :joy: dar adevarul e ca arata foarte dragut ambalajele lor pe etajerele cu maclavaisuri :grin:

@Queen cum folosesti granactive retinoid emulsie 2%?