Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

Partea cu consultanții fiscali e doar așa, să mai angajăm niște plante cu care suntem înrudite. E ca aia cu certificatul ecologic la apartamente, nu folosește la nimic, doar plătești 300 de lei dacă vrei să vinzi ceva. Nu se poate opri avântul cu care se angajează oameni la stat dar, prin varianta asta de impozitare, se va putea construi o binemeritată ură față de acești oameni și poate o să auzim mai des expresia „pe banii mei, cucoană, ai face bine să nu fii nervoasă”.

https://www.facebook.com/vlad.voiculescu.3/posts/10211553857694769

Ce face Ministerul Sănătății pe 5 aprilie? Dă aviz pozitiv la exportul paralel prin farmacii, la cererea Parlamentului!!! Și apoi, “experții” din Comisiile de Sănătate din Parlament fac și ei ce știu mai bine… iar deputatii adoptă miercuri, cu 154 de voturi “pentru”, 78 “impotriva” si doua abtineri proiectul de lege care da voie oricarei farmacii sa faca si vanzare angro.
"Practic, prin aceasta lege, lobby-ul distribuitorilor de medicamente reuseste sa isi creeze pentru exportul paralel un mecanism legal si extrem de greu de monitorizat de stat: un distribuitor isi va putea deschide un numar anume de farmacii prin care sa poata exporta angro medicamente.

Ce vorbesti Frantz?! Asa, asa…du-ti planul pana la capat. Ia-te la cearta cu astia. Umfla-ti muschii de roman “patriot”. Arata-le tu lor.
Intre timp, la tine acasa tine-o mai departe cu discursurile populiste: astia-s rai, corporatiile sunt diavolul, Soros vinde tara si altele de asemenea natura.
Pana cand incetisor, incetisor o sa ajungi fix acolo unde iti doresti: rupere de UE, populatie invrajbita, saracie lucie si rusul pe post de project manager :wink:
Sunteti atat de previzibili si de transpareti in planul vostru de a scoate Romania de pe harta UE-ul si a Occidentului, incat ma doare si mai rau sufletul cand vad cat de oarba este o mare parte a populatiei.

Apropo, cu imprumuturile alea tot mai mari si tot mai dese de la FMI, facute in doar cateva luni de cand sunteti la putere, ce se mai aude?!
Merge treaba, merge, merge?!

Întors din vacanța de Paște, președintele PSD a făcut, joi seară, în studioul unei televiziuni, bilanțul primelor o sută de zile de guvernare Grindeanu. Din toate cifrele optimiste prezentate de Dragnea - venituri mai mari cu 7%, investiții străine majorate cu 45%, etc. - atenție a atras în special situația fondurilor europene, care ar fi înregistrat, potrivit șefului PSD, o creștere spectaculoasă de aproape 900%.

I-auzi domnule cata competenta!! Te ia cu fiori de fericire.
But wait…

Datele publicate de Finanțe pentru primele două luni arată o scădere de 60%!

Anul acesta primăriile psd au o șmenărie cu cineva care importă lalele, pentru că TOATE orașele cu primari pesediști nu au mai plantat tradiționalele micșunele și alte buruieni, ci au lalelizat orice petec de pământ. Desigur, acum, că a fost frig, au murit toate lalele și se lucrează intens la schimbarea lor, pentru că așa e proiectul și, dacă așa a vrut dumnezeu, să moară lalele de frig, punem altele.

S-o lasam asa, Livache!

Aud ca ieri in strada au sarbatorit oamenii…

Pe de alta parte…

si

Da, am ascultat si eu la radio astazi fix stirea cu guvernatorul Deltei. Pai cum dracu…fac epurari oamenii.
Cine nu e cu noi, e impotriva noastra! :rage:

Exact asta vrusesem sa scriu, dar mi-am pierdut sirul cautanbd dupa a doua stire…

Iar intreb: ce dracu facem cu astia? E clar ca de protestat protestam degeaba. Da, chiar degeaba. E ca la boli, au facut anticorpi. Ii doare in fund.

Sincer, chiar nu stiu ce este de facut, in afara de a te duce fix cu furcile peste ei.

Am crezut in prima faza ca este stire de Times New Roman.
Baietasii astia sunt de un penibil absolut:

Liderul PSD, Liviu Dragnea, va activa in cadrul grupului de prietenie cu Brazilia. In legislatura trecuta, Dragnea a fost si presedintele acestui grup, care acum este condus de social-democratul Dumitru Chirita.

Fostul premier Victor Ponta va conduce grupul de prietenie cu Turcia, dupa ce in legislatura trecuta a fost membru al grupurilor cu Japonia si Mongolia.

Fostul presedinte al PNL, Alina Gorghiu, va fi presedintele grupului de prietenie cu Republica Cuba.

Fostul ministru al Justitiei, Florin Iordache, va conduce grupul de prietenie cu Kazahstan.

Ar fi misto daca s-ar strange cat mai multe semnaturi. Din pacate nu cred sa se mobilizeze lumea…aia putina care ar vrea ceva mai mult de la orasul ala decat un iepure roz pe gard.
Si partea si mai proasta este ca mai trebuie sa duci si hartia semnata in original.
Anyway, daca as fi acolo mi-as pune buletinul la bataie si as face un drum sa depun hartia.

https://republica.ro/lia-olguta-vasilescu-spune-ca-ze-logic-ca-bugetarii-sa-castige-mai-mult-decat-cei-de-la-privat-zla-stat

Ce vorbesti frantz??
Pai nu ati realizat voi o afacere f banoasa din diplome?! Si ultimul analfabet poate termina acum o facultate in Romania.
Hai sictir de aici, hoti penibili ce sunteti!

Ce ma??? Pana unde ajunge asta cu penibilul, la infinit??? Iaca eu imi amintesc cum toti referentii de prin administratie au trebuit sa scoata diplome din piatra seaca, pac pac la un spriu sau ceva, 2,3 ani intr-unul si iaca diplomele! Si stiu sigur ce vorbesc, am avut prietena angajata la anaf, de toti erau studenti pe acolo. 98%??? Daca nu ar fi asta ministrul muncii, m-ar apuca rasul, dar asa ma cam ia pe sira spinarii. Cum umbla asta dezlegata?

Pai stiu f bine despre ce vorbesti. Si eu cunosc tot din surse sigure cum s-au incolonat cu totii pe la Spiru si altele, ca sa isi ia diplome de plastic pentru mariri salariale.
Aici vorbesc despre administratia financiara de la sectorul 1, primaria capitalei si primaria sectorului 5…ahhh si CFR. Sa vezi ce baga doamna bibliotecara studii la fara frecventa (nu am inteles nici atunci ce anume se intampla in biblioteca aia in afara de cafele si chiolhanuri CONSTANTE - de imi crapa mie obrazul de rusine cand intrebam, asa, cu juma’ de gura "ma scuzati ca va intreb, dar de ce muncit se munceste macar un pic acolo? “pai ce sa muncim?”
A fost un adevarat tur de forta. Nu stiau in pm sa deschida un calculator personajele dar aveau diplome in “MANAGEMENT”.

Si acum scarba asta are tupeul sa ne zica cum e cu studiile superioare.

Cum umbla TOTI dezlegati?!

Eu stiu de anaf sect 2, clar a fost peste tot.

Gagica avea niste opinii si scrieri impecabile pe FB. Dar daca le sta in gat hotilor si mahalagioaicelor de Voluntari…le sta in gat, ce sa facem.

În fine, Republica Fantastică România în întreaga ei glorie nepieritoare: 300 de directori de școli din Gorj și-au acordat spor de “condiții vătămătoare de lucru” la salariu. Cât? 15% în plus. Care sunt condițiile “vătămătoare”? Lucrul cu computerul, cu imprimanta (!) și cu telefonul mobil.
Sporul e ilegal. Inspectorul Școlar Județean cere renunțarea la el. Directorii de școli nu doar că nu vor, dar și amenință că-și vor folosi influența pentru a schimba… rezultatul alegerilor parțiale de luna viitoare din câteva orașe ale județului.