Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

:joy::joy::joy: F f tare! ptiu ptiu, piei, Satana! I-a cașunat pe bietul dragnea :scream:

Hai, ca incet-incet marele Tatuc vine la putere :wink: Asteptam circoteca cu suspendarea presedintelui. Apoi in sfarsit, multi romani vor fi fericiti ca si-au recuperat tara de sub Soros si corporatii si ca au din nou un mare si atotputernic conducator.

Și ca să nu fac doar constatări inutile, am și o idee pentru ăștia care stau cu anti-corupția în gură. Băi, platforma voastră electorală, pe care o va pricepe și țăranul de la țară ba chiar și prostu de oraș, trebuie să fie o lege a ilicitului. Una serioasă, nu vrăjeala ANI și alte chestii, o lege care să se aplice la orice român: „Bă, de unde ai bani de vilă? De la mă-ta? Ce e mă-ta, Cresus? De unde ai bani de fermă de porci? De unde ai bani de hoteluri, terasă în herăstrău și altele”.

Altfel PSD-ul ăsta, așa cum e el, o să câștige alegerile până se plictisește.

https://republica.ro/premierul-mihai-tudose-despre-plafonarea-indemnizatiei-pentru-mame-radeam-cu-colegii-si-spuneam-sa-schimbam

Din ciclul: hai sa ne distram cu Tudose pe seama prostilor astora care mai misca ceva in tara asta!
:rage: :rage: :rage:

Nu le-ar fi rusine obrazului sa le fie de trantori hoti! Se mai tin si de glumite de stadion.

Mai nu stiu ce sa mai zic. Personal nici macar sa ma mai isterizez nu mai am putere. Si cam trebuie sa ma freci mult la melodie ca sa renunt la istericale si dat din gura.

Investiile au scazut nepermis de mult, datul din gura e cat casa pe ei, pensii, pensii, pensii, pensii si alte pomeni. Doar atat auzi.
Intre timp oamenii efectiv pleaca mancand pamantul din tara, iar mana aia de cetateni care muncesc si platesc taxe sunt tot mai buni de pusi la plata.

Dar vaiiii, cum!!! Imi explica mie cineva cand am fost in tara, ca ce…in alte tari nu se face puscarie pentru abuz in serviciu si furturi de genul asta.

Se pare ca am treaba asta-seara…

Da frate, ce mama dracului au mai facut mah nemernicii?

Nu am mai avut timp nici sa mor, asa ca nexam timp pentru citit nemernicii. Mi-am aruncat ochii mai devreme pe hotnews…dar nu m-am lamurit ca lumea.

Aham…deci practic baietii vor sa se puna stapani peste tot.

anumite cheltuieli?!?!?! :rage:

Cea mai mare problemă a României nu e comunicarea internă de la ședința de seară a oligarhiei, ci găsirea unui adversar curajos și radical pentru Putere. Un adversar care să înțeleagă democrația, să o respecte și să știe să o folosească. Și, mai ales, care să nu provină din interiorul Puterii. Amănuntul ăsta este esențial dacă vrem să părăsim vreodată parcul de distracții.

Ar fi fain ca toți ăia care-s patroni de firmă, angajați la privat, bișnițari independenți, de-ăștia care trăiesc din munca lor, să iasă în fața Guvernului de fiecare dată când e un protest al bugetarilor. Și să nu zică nimic, doar să scoată buzunarele în afară să vadă că nu e nimic în ele.

http://m.adevarul.ro/tech/internet/propaganda-20-admiratorii-gabrielei-firea-buluc-adevarulro-simultan-aparitia-primarului-general-interviurile-adevarul-live-1_59edc5555ab6550cb8678efc/index.html

prosti de bubuie! Nici un rahat de cont fals nu sunt in stare sa isi faca.

http://nebuloasa.info/13-murit-doar-transformat

Adică azi, în mai puțin de 30 de minute (la ora la care scriu aceste rânduri), aceste grupuri se întâlnesc într-o comisie de calitate îndoielnică (o formalitate, adică) pentru a se rezolva, odată pentru totdeauna, problema dosarelor penale ale aleșilor noștri.

Reeducarea se intoarce :wink:

http://www.contributors.ro/cultura/poliție-psihiatrie-x-politica/

În acest punct, în cabinet a mai intrat o doamnă doctor. I-am explicat și ei că era vorba de un gest artistic, însă nici dânsa n-a fost deloc sensibilă la acest argument. Din contră; a spus că mai bine rămân la spital, decât la secție. Întrebați, polițiștii care m-au însoțit au declarat că misiunea lor s-a încheiat și că nu există un mandat de reținere. Totuși, medicii insistau că trebuie să fiu internat, cel puțin peste noapte. De ce au considerat psihiatrii că sunt responsabili de reținerea mea și de continuarea acțiunii polițienești e încă o întrebare la care nu am răspuns. Din tot dialogul am înțeles doar că se simțeau mandatați de poliție să se asigure că nu voi tulbura liniștea publică.

Deci daca incerci sa te opui pasnic inseamna ca suferi de “tulburare de adaptare”. Sper ca macar unii romani sa sfarseasca fericiti in societatea pe care si-o creeaza.

În scrisoarea medicală pe care am primit-o la externare se menționează că „pacientul este liniștit, cooperant, OTS, fără modificări psihice în sfera gândirii și a afectivității.” „Nu reprezintă un pericol pentru sine și cei din jur la momentul examinării.” Diagnosticul este „tulburare de adaptare”, ceea ce nu este același lucru cu „tulburarea ordinii publice”. Și totuși, în acest paralelism involuntar și ironic dintre diagnosticul psihiatric și cel polițienesc se deschide o întreagă zonă tulbure și întunecată, o zonă unde nu am crezut că mai este posibil să ne întoarcem. Până în seara zilei de 26 octombrie 2017.

Trece rapid peste partea cu taiatul la mana. Unde s-a taiat? Mi se pare exagerata povestea si din partea lui. Ca l-au dus la psihiatrie… nu acolo ajung toti cei cu tentative, sau presupuse tentative de suicid? Mai departe au lamurit medicii ce si cum.
Oricum, gestul lui mi se pare socant pt oamenii din jur. Din punctul meu de vedere jadarmii au actionat corect.

N-a fost nici o tentativa de suicid. A fost un protest, intr-adevar mai neortodox. A fost prezentata povestea si prin alte parti.
Pe dementul ala cu steagul, marele dac, care nu scapa nici o ocazie sa dea in stamba si sa se urce pe cladiri si alte cele, l-au dus vreodata la camera de garda de la obregia?!

Mai departe medicii par ca au lamurit situatia cu politia si nu cu asa-zisul om suicidar :wink:

Personal nu mi se pare deloc ok sa fii dus la psihiatrie pentru PROTEST si un act mai rebelios. Extraordinar, a socat lumea. Care lume?! Ne socam pentru un protest dar suntem complet resemnati ca murim ca viermii. Mah al dracu sa fie, ca mizeria din jur nu ii mai socheaza. Bietele suflete inocente.
Dar e ok, in fond, societatea noastra are experienta cu centrele de reeducare. Si pe atunci erau considerati sinucigasi, labili, neadaptati, drogati, toti cei care incercau sa se opuna sistemului.

http://adevarul.ro/cultura/arte/alexandru-solomon-protest-patriarhie-am-vrut-fac-sange-bani-memoria-tuturor-victimelor-represiunii-comuniste-1_59f2eb035ab6550cb8883177/index.html

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/regizorul-alexandru-solomon-a-protestat-la-patriarhie-fata-de-vizita-patriarhului-kirill-818098

Alexandru Solomon este cunoscut pentru “Kapitalism”, un film in care este imaginata o reintoarcere a lui Nicolae Ceausescu dupa 20 de ani de capitalism in Romania.
Jandarmii prezenti joi la Patriarhie l-au remarcat imediat si l-au chestionat timp de mai multe ore.

“Este un act artistic. Am vrut, cu ocazia vizitei Patriarhului Kirill, sa fac un dar de sange si de bani, in memoria victimelor tuturor politiilor secrete din Rusia si din Romania”, a spus cineastul fiind filmat, intrerupt de jandarmi, care ii cereau in mod repetat actele de identitate.

In plus, ei i-au cerut sa isi dea jos de la gat “colierul” de imagini si sa tina bratele pe langa corp. “Nu imi place sa stati asa”, a spus unul dintre jandarmi. “Nu este normal. Ma amenintati. Nu ma simt in siguranta. Este nefiresc”. Regizorul a insistat un timp sa isi duca mai departe actul artistic.

Ma lasa rece actele astea artistice. Fiecare cu nebunia si stilul lui de a se manifesta. Personal nici filmele noului val romanesc nu ma impresioneaza. Asa ca heirupismismul astuia nu ma da pe spate. In schimb consider ca are tot dreptul sa macane pasnic cum vrea! Indiferent ca e vorba de biserica, rus, sau papa pius de la roma.

Insa, nu pot sa nu remarc bocancul pe gatlej :wink: Si nu, nu mi se pare normal sa fii luat pe sus si sa fii dus la psihiatrie, de unde sa pleci cu diagnostic de “tulburare de adaptare”.
A deranjat marii preotii si rusnacii care au grija de noi. Ce sa spun. Dupa cum ziceam, daca as vedea asemenea desfasurari de forte si in cazuri cu adevarat importante, ce bine ar fi.