Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

S-a stins flacara Strazii, trebuie actionat altfel, prin organizatii civice care sa duca cerintele noastre mai departe. Btw, m-am inscris in Platforma 100 si o sa ii bat la cap si pe ai mei sa se inscrie.

Nah belea :smile: :smile: :smile:

Pentru ca da, in timp ce oamenii mor la propriu si astia nu ridica un deget, e jale mare ca purta asta un fes de 40 de euro. Soc si groaza!!!

meteahna pur romaneasca . Asta are bani, dom’le! Sau cum m-a amuzat un comentariu pe fb: “si fumeaza kent!” :))))

Ce se pregateste, pe intelesul tuturor:

http://m.hotnews.ro/stire/22176276

lol cata preocupare sa nu fie pozati cu catuse :joy:

@Hortensie pana cand o sa inteleaga romanii ce dezastru li s-a pregatit, o sa fie prea tarziu pentru regrete, proteste, revolte etc :zipper_mouth_face:
Din punctul meu de vedere, e o perioada istorica in care ne luam la revedere de la democratie si o tara cat de cat dezvoltata.

Musai trebuie luata cetatenia aici.

M-a pus naiba aseara sa ies din bula mea si sa deschid stirile si m-au luat nervii pe loc. Iar un pm dat jos de partid. Acum ca a zis nu stiu ce la tv, ca s-a legat de una dintre cadanele lui dragnea. Iar noi stam si ne uitam stupefiati cum schizofrenicul se joaca de-a guvernarea, pe barba noastra. Spectacol sinistru. Pt mine este o mare enigma cum dracu il mai suporta chiar si aia din psd. Oare asta are de gand sa faca pana la sf lui 2020? Primul ca a zis Valcov ca n-a facut treaba, al doilea ca spune prostii la tv. Urmatorul? Si nu vad nicio solutie. Cum naiba asa ceva? Cum se poate ca un partid sa isi schimbe guvernele ca pe sosete, unde e interesul tarii aici? Schizofrenicul asta sare si ne musca de jugulara cand si cum are chef.

Mai asta nu mi se pare asa un mare mister. Au toti loc la masa de impartit ciolanul. Si-au creat o caracatita. Momentan Dragnea si-a tinut cuvantul si probabil le-a dat indeajuns de mult incat sa fie ok :wink:
Cand nu or mai primi ciolan o sa il matraseasca. Dar pana atunci omul le-a aratat ca se lupta cu justitia si ca face sa fie bine.

Eu tocmai ca sa nu ma mai enervez, am inchis fb-ul si netul aseara. Era tv-ul pe bbc in fundal. Cand poc, breaking news la BBC si ii vad mutra lui Tudose “Romanian MP resignes”

pastele si grijania ma-sii, nah ca nu scapai de psd. Ce dracu sa mai zic…Nu prea mai am cuvinte. Speranta s-a cam dus…

Shinzo Abe, premierul Japoniei, se află, în aceste zile, într-o vizită istorică în România. Este pentru prima dată când un prim-ministru japonez ne vizitează țara și v-aș ruga să notați că Japonia este a treia economie a lumii.

Reprezentantul uneia dintre cele mai puternice și mai civilizate țări din lume, țara performanțelor economice și a trenurilor care nu întârzie niciodată, se află în vizită la București. E aici, în țara în care trenurile întârzie cu orele. Țara cu cei mai puțini kilometri de autostradă din Europa. Țara în care îți programezi o întâlnire cu prim-ministrul și nu mai ajunge nimeni.

Bună dimineața, România!

Si sa nu uitam ca viitorul suna si mai bine de atat :wink: Sa nu ne prefacem socati cand madam Firea va candida la presedentie…si cand va castiga :wink:

Asta pentru ca tot vad fff multi care comenteaza ca ce-om avea cu Firea??? E femeie cu frica lui Dumnezeu. Pai ce dracu, daca face paranghelii pe banii altora…normal ca e femeie buna.

Parada naţională de patriotism va trece prin mai multe orașe din România și este finanţată de Primăria Municipiului Bucureşti prin Teatrul Excelsior. Bucureștenii vor achita o factură de 570.000 de lei (125.000 de euro) pentru toată distracția Provinciei.

Te mai uiti la bani. A platit mai mult pe statuile alea de rahat cu care a umplut parcul Circului.

Tot la finalul anului trecut, teatrul condus de Găzdaru a cheltuit 1.152.000 lei (250.000 de euro) pentru a organiza Gala Premiilor Excelsior. Sună pompos, dar în realitate a fost vorba despre premierea unor coruri școlare. 250.000 de euro pentru o gală de premiere a unor coruri școlare!

Asta e campanie!!! Cum poate fi legal asa ceva? Curtea de Conturi??

Exact, pura campanie electorala. Stai sa vezi ce o sa o voteze romanii din alte orase. Femeie cu frica lui dumnezeu, le face paranghelii, e tanti draguta de la tv.

O sa o ia pe sus Curtea de Conturi pe treaba asta.

Sa ai gura aurita. Dar eu cred ca nu mai e limita la hotie in tara aia. :frowning_face:

http://www.striblea.ro/dragnea-a-reinviat-partidul-comunist/

Scorul: 59 de oameni au votat împotriva lui Tudose, 4 pentru el și 4 s-au abținut. Înfrângerea lui Tudose este uriașă.

.

Este Dragnea un lider vizionar? Este iubit de cei care-l înconjoară?
Nu o mai fi nimeni sănătos la cap la PSD? De unde această discrepanță cu o imensă parte din România?

caracatitaaaaaaa

Liviu Dragnea a reușit în ultimul an, în ultimii ani, să construiască un sistem paralel de putere pentru rețeaua sa. Și a partidelor. A mărit salariile în administrația publică, a desființat conflictele de interese, a slăbit legile justiției, a creat pensii speciale și a aruncat cu bani în toată lumea care lucrează pentru partid. În fapt, a plătit cu asupră de măsură mediocritatea, prostimea, pilăraia și tot ce înseamnă încuscrirea într-o formațiune politică.

Și, mai mult, Liviu Dragnea și ai săi au creat sentimentul invincibilității și al impunității. Au creat o clasă de oameni superiori care nu pot fi atinși de lege și care chiar și atunci când sunt atinși, sunt eliberați. În fapt, a legitimat sentimentele de hoție și prostie.

Aia e! Asta este Romania. Si de asta Firea nu o sa pateasca nimic. De asta o sa o vedem candidand. Tot din aceleasi motive multi, prea multi romani tac - le pica si lor ceva :wink: Iar prostia…pai cu un sistem de educatie distrus, cati mai realieaza ca sunt condusi de niste prosti, de rusinea satelor? Cati?

Sper ca s-au lamurit cu “picatul”, n-a picat nimic, dimpotriva… Preturile au urcat, euro o sa sara si el acum si totul in consecinta.
Daaa, le pica acu concert cu K1, eu nici nu stiam ca astia mai exista :))))

da, good point :))))))))

Tantița asta propusa de Dragnea pt postul de pm arata de parca a venit de la o cântare din teleorman. Aaa, dar chiar este in teleorman! ha!

Este europarlamentar din 2009, acu sa nu fiu rea. Are sanse sa reziste mai mult cu dragnea, e femeie, e blonda…

Nu-mi dau seama ce anume o califica pt functia asta.

cum ce? :astonished:

intruneste cele mai importante calitati ale coanei firea, ale carmencitei si ale ciocanitoarei de olguta.