Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

Ce o recomanda? Buletinul de Videle. Aia o recomanda.
Imi cer scuze in avans oamenilor faini care au buletin de Teleorman - stiu fff bine ca peste tot sunt si oameni misto!!
Mai dar eu nu mai pot! Nu mai pot!!! Chiar am ajuns sa fim condusi de analfabeti de la coada vacii!

Ministru de interne - secretara de Videle - nu stie sa scrie corect in limba romana - despre alte calitati ce sa mai discutam???
Premier - alta toapa de cea mai joasa speta de Videle, fara nici cea mai mica calitate sau experienta sau cariera.
Mi-e rusine!! Nici macar nu mai sunt furioasa. Mi-e pur si simplu rusine!! Rusine pentru ca in lume, pe mine ma reprezinta niste analfabeti de la coada vacii.
Rusine pentru ca ai mei s-au chinuit o viata ca sa faca cat de cat un om decent din mine: “invata, invata ca sa nu rada lumea de tine si sa ajungi la coada vacii.” Si?!?!
Aproape o tara intreaga, tara asta care mi-a dat un pasaport si un buletin, e ok cu situatia. E ok ca au asa impostori jenanti la conducere.

Citeste aici @Ziggy daca vrei sa vezi istoricul femeii si cum sunt mana in mana hotii astia analfabeti care au ajuns la putere.

În așteptarea unui răspuns care s-ar putea să nu vină niciodată, constatăm că pe Viorica Dăncilă o recomandă, în primul rând, păienjenișul relațiilor de partid, filiala Teleorman. Dăncilă este cunoscută ca o apropiată a lui Liviu Dragnea: a fost fidelă, a sponsorizat partidul cu sume importante de bani și a luat aminte la practicile șefului său. Așa se face că, pe lista de consilieri de pe site-ul Parlamentului European, în dreptul europarlamentarului Viorica Dăncilă apare o anume Adriana Botorogeanu.
.

Adriana Botorogeanu este inculpată, alături de Liviu Dragnea, în dosarul în care șeful PSD este acuzat de abuz în serviciu. Dragnea a pledat nevinovat, dar Botorogeanu a recunoscut că a fost angajată la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Teleorman în perioada 2005 – 2013 şi a fost plătită cu 75.593 de lei, deşi în tot timpul a lucrat, de fapt, la sediul PSD.

.

Între timp, europarlamentarul Viorica Dăncilă i-a oferit Adrianei Botorogeanu un post de „asistent local” care îi permite acesteia să rămână acasă, în Teleorman, dar să încaseze remunerația oferită din banii Parlamentului European. Legislativul de la Bruxelles nu cere un raport de activitate şi nici nu impune o fişă de post pentru asistenţii angajaţi de eurodeputaţi.

Si sa nu uitam: Teleorman, de unde vin sefuletii astia de carton, e un judet in care nu mai exista nici macar o singura librarie!
Asta au facut hahalerele astea in atatia ani, in judetul ala. Au furat, au dat paranghelii, s-au incuscrit si au distrus tot. Analfabetismul e la putere.

Radem de americani cu Trump??? Mai bine am pleca cu totii capul in pamant de rusine.

Iohannis mai misca si el altceva in afara de a le tot accepta astora toate miseliile? Aparent si de data asta va accepta propunerea de premier.
Lui i-o fi bine sa puna in fruntea tarii asemenea specimene? Ca nah, n-o fi Iohannis vreun geniu dar nici chiar ultimul analfabet nu este.
Dar ciolanul e mare, ce dracu.

La el e cheia. Sa nu accepte nicio propunere de la dragnea, cu orice pret. Cu pretul suspendarii, nu conteaza, dar sa nu accepte. Fara din alea ca nu vrea sa prelungeasca criza. Nu-si da seama ca tot crizati vom ramane, criza nu e de alaltaieri, si nici nu va inceta cu un nou pm de-al schizofrenicului.Hai sa vedem ce oua are!

Si ce-am gasit acum :)))
E clar, am devenit basista :))))))

Daca aflati cumva unde e statul paralel, va rog mult sa ma anuntati, ca vreau si eu in el.

Uite aici e statul paralel:

Poftim exemplu de vita-ncaltata made in Videle. Stat membru Pakistan!! Pakistan e stat membru UE.

Maiiiiii, rade o lume intreaga de noi!!!

Hai sa-l auzim pe Iohannis acum, la si jumate, sa-l vad ca nu ii este teama de suspendare, cu tot cu alea 30 de zile de interimat ale lui Tariceanu. Zic unii ca vor profita sa faca si sa dreaga. Nu cred, daca herr o sa stea cu oamenii pe strada o luna, sa puna presiune pe ei.

A decis sa dea inca o sansa PSD-ului :rage::rage::rage::rage::rage:
Ii cearta putin, asa, sa nu ne suparam prea tare.

da, o pastila cam amara, recunosc. dar, sincer, eu aleg sa inghit pastila asta si sa ma bazez pe jocul politic al lui iohannis.

stiu, ciumpalacii aia de la “coruptia ucide” au inceput din nou cu texte dezinformatoare, gen: presedintele s-a dat cu psd si alte asemenea. am avut o parere buna despre ei, dar nu stiu ce trogloditi s-au aciuiat si pe acolo de au devnit mai mult instigatori decat corect informatori.

o pastila la fel de amara a fost si acceptarea lui tudose. pana la urma s-a ajuns la ce era de asteptat.
acum toti sar ca trebuia iohannis sa nu o accepte. si sa ce? asa cum sunt legile noastre, inclusiv constitutia, ce a evitat a fost suspendarea. ne coafa o suspendare a lui iohannis si un tariceanu interimar?

imi place ca toti zic ca trebuia sa nu accepte. sa nu accepte si sa ce mai departe? euro e la cote alarmante, in fata premierului japoniei ne-am facut de ras, la nivel international ce construieste iohannis pe o parte strica psd pe 10 parti, daaar noi vrem scandal, vrem sa fie cu sange pe pereti, vrem sa se infiga iohannis in ei basescu style, ca un pitbull.

de fapt noi vrem ca iohannis sa ne scoata din rahatul in care am intrat singuri nemergand la vot sau votand psd si sa faca asta repede si curat, fara compromiterea tarii si in acelasi timp si cu show, sa avem satisfactie ca ne si distram si le facem cu sac-sac!

eh iaca nu se poate. nu asa merge treaba. mai si suportam ceea ce am facut si nu asteptam sa vina sa ne stearga cineva la fund, dupa ce am facut in pantaloni, dar daca se poate fara sa ne miroasa si fara sa ne simtim murdari. daca nu o face, e clar…ne tradeaza

O femeie prim ministru in Romania ar fi o stire fantastica, dar dupa cateva click-uri sa aflu ce e cu distinsa doamna, simt ca am primit un pumn in stomac. Asta e, ministrii PSD-isti sunt, fara exceptie, vomitivi. Apoi, uite, eu ii cred pe PSD-isti in stare sa inceapa procedura de suspendare a presedintelui, asa ca, merg pe mana lui Iohannis, desi nu mi-a placut discursul sau.

I biliv in PSD

Am inteles si punctul asta de vedere, pare mai logic. pe de alta parte pot veni astia cu motzul motzurilor, mie stabilitate oricum nu-mi inspira. Si tot asa urmatorii 3 ani.
Te Contrazic, @Queen , presedintele e acolo pt asta, sa ne stearga, daca vrei sa zicem asa. Sa ne apere interesele.
Niciodata nu mi s-a parut Iohannis atat de rapid.
Ce s-ar fi intamplat daca il suspendau? ieseau romanii si mai multi in strada, cu Iohannis in frunte, sa stea cu ochii pe nemernici, sa nu miste’s front pana la referendum. As fi preferat un cutremur din asta, daca asta ne-ar fi oferit cea mai mica sansa sa scapam de ei. Dar nu o avem, inca 3 ani cu enspe guverne dragnea.
Nu sunt de acord cu cei care spun ca ne-a tradat, dar nici nu si-a batut prea mult capul.

si mie imi vine sa vomit, dar tot asa…merg pe mana lui iohannis, nu mai avem incotro.

convingerea mea e ca dancila nu este propunerea reala a psd-ului ci momeala cu care l-au vrut agatat pe iohannis pt a respinde prima propunere. la fel a fost si tudose. cu tudose nu le-a iesit, dar erau siguri ca o sa le iasa cu dancila.

nu stiu ce o sa iasa, dar sincer nu cred ca iohannis ne putea salva asa cum voiam noi, fara sa ne murdarim de rahat, fara sa ne compromitem. adica sa le dea el na-na la fund psd-istilor si noi sa le facem sac-sac ca le-a arata el iohannis.

mah, da… presedintele e acolo sa ne stearga la fund, dar nu o poate face nimeni asa cum vrem noi: adica fara sa ne murdarim pantalonasii deja plini de rahat si fara sa ne miroasa urat.

Adica sa-i lase sa se faca de cacao cu madam sarmaluta?E si asta o varianta. Numa ca nu se face doar psd-ul de cacao, ne facem si noi pe langa el.

pai alta varianta constitutionala nu avem. oricum o dam, suntem in rahat pana in gat. nu ne poate scoate nimeni de ciuf, sa ne scuture nitel si sa ne puna in vitrina frumosi si curati.

Putea sa accepte alte propuneri si, daca propunerile nu treceau de parlament (dar aici termenul constitutional este enorm de mare), dizolva parlamentul.

hai sa ne gandim cum a fost cu grindeanu si cu tudose.

grindeanu cel slugarnic, a devenit deodata un pitbull. noi, cei de rand, nu stim pe ce s-a bazat el cand s-a jucat impreuna cu ponta de-a razboinicul. toti ne-am uitat la el asa cu satisfactie (nu admiratie), gen: ha…io trage lu dragnea. nu doar ca nu i-a tras-o, dar dupa ce a luat-o in barba si a fost pus la colt de dragnea, iar ponta a zburat din psd, s-a intors taras la dragnea sa ii linga bocancii.

apoi a intrat in scena tudose. smuls parul din cap: asta mah? asta cu fata de betiv??? nuuuuu, ne-a trada iohannis. ce a facut tudose? asta macar era mafiot. pe barba lui s-a luat de guler cu dragnea. a pierdut si el batalia. sa vedem daca ramane cu fruntea sus si macar tace sau se duce si el sa linga bocancul lui dragnea.

sunt sigura ca tudose nu era ce voia dragnea. dragnea era sigur ca iohannis nu il accepta si vine cu varianta 2, inacceptabila pt iohannis, dar de vis pt el. o sa riste iohannis suspendarea sau nu? indiferent ca da sau nu, varianta lui de vis ajunge acolo.

nici de toanta asta nu sunt sigura ca e varianta de vis lui dragnea. cel mai probabil acelasi joc a facut. hai ca pe asta vizibil de proasta si pe felie cu mine sigur nu o accepta. ghinion! a acceptat-o. nu sunt sigura ca la situatia de acum din tara, si de il asculta orbeste viorica dansatoarea, lucrurile nu o sa iasa cum isi doreste dragnea.