Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

@nancy fix asta citeam acum.

Nu, refuz sa ma mai enervez pentru toate scursurile pe care astia le aduc la guvernare. E o caricatura de guvern, o caricatura de partid. O caricatura periculoasa. Dar pana cand nu va ajunge cutitul la osul, osului, cu astia va defila tara.

Apropo de ce se abera tanti asta (refuz sa le memorez numele) chiar aseara vorbeam cu mister si il intrebam daca mi se pare mie sau romanii pe care ii vezi pe aici sunt un pic mai relaxati.

Blocul unde stau e langa un hotel. Dimineata cand plec la munca fie pleaca grup de femei, fie vin si mai stau la o tigara. Romance.
Le vezi fetele mai relaxate. Privirea mai calma.

Langa birou,prin supermarketuri, vesnic dau peste grupuri de muncitori romani in constructii. Senini. Nu vezi stresul, deznadejdea, furia, neputinta.

Mereu ma uit sa vad ce isi cumpara. Si mor de drag cand ii vad in pauza de masa cu cosurile pline de mancare buna.

Vreau sa vad acelasi muncitor in constructii ca isi permite sa manance la fel de bine in Romania. Vreau sa vad femei care muncesc de rup ca sunt la fel de senine ca femeile astea pe care le vad aici.

Se vede cate stie tanti despre meserie. Meseria se invata asa in doua luni, treci mai departe la alta. Dar la cat a avut contact cu munca, da, in capul ei asa stau lucrurile.

Da, țaca-paca. Ambiție și voință.

Hai că din nervi am dat în râs. O ține langa cu proiectul ei ”grandios” de sănătate și când i se cer detalii, se ofuscă :))) ”O să vedeţi la momentul respectiv. Ce pot să vă spun eu acum?”

:joy::joy::joy::joy:

Băi, și eu făceam mișto de precedenta madam Păstârnac, dar pe lângă asta, aia era pistol cu apă :))))

hait, prima proasta la orizont :joy: ei abia isi urnesc fundul la guvern sau la parlament, unde o freaca la rece pe banii si pe nervii nostri, iar noua ne explica ca putem fi 8 ore ingineri/medici/avocati/asistente medicale/economisti, 4 ore menajere/oameni de paza si 2 ore bone/operatori call center etc. wtf!!! cum de nu vazuse lumea solutia :joy:

vedeti mah ca aveam nevoie de PSD sa ne deschida ochii? QED!

Cum mai prima proasta? Mie mi se pare ca e inca una dintr-un lung sir cu care tot defilam: Olguta, Firea, Androneasca…a tunat si le-a adunat.

niet!!! nu ai inteles nimic! vezi? ai nevoie de PSD!

fatah, nu 3 meserii una dupa alta, ci sa sclavagesti ca robu zi lumina ceva gen:
-500 de euro pe luna din meseria de medic 8h/zi
-250 de euro pe luna din aia de femeie de serviciu 4h/zi
-250 de euro pe luna din aia de bona, 2-3-4 h/zi

nu inteleg ce nu iti e clar. adica nu e o avere 1000 de euro? pai stai ca acusi iti face si lista de cheltuieli, nu ii da idei :joy:

prima proasta din trupa noua!

Aoleuuuu, daaaa, stai ca ai dreptate. E trupa noua.

da mai, sa imi bage mintile in cap, ca nu se mai poate asa ceva.

Mai dar prosti mai suntem. Exact, cum dracu nu ne-a trecut prin cap ca poti face mia de euro atat de usor?!?!?

Ambiție și voință!!! Hai că mi-aduce aminte de-o cunoștință de-a noastră de prin alte părți :wink: care știa una și bună: CRITERIILE!

hahahahahahahah =)))))))))))))))
Mooooorrrrrr!!! :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy: Da frate, CRITERIILE!!! Uitasem total de personaj!!
Ziceti voi de e departe personajul ala de ce vedem acum in guvern? Pentru ca nu mi se pare exagerata comparatia.

Pentru cei care nu stiu faza cu criteriile :joy::joy::joy: Avuram onoarea, acum niste ani, in distractia noastra internautica, sa dam peste un user extrem, dar extrem de religios. Cum aparea cate o femeie care se plangea de viata, de sot, nebuna o dadea cu criteriile :smile: Una, doua…pai daca nu ai avut criteriile potrivite :smile:

Cine s-ar fi gandit in anii aia, ca astia cu “criteriile” vor ajunge la putere.

Am uitat complet de doamna cu criteriile, hahaha, ea si le-o fi pus la punct sau inca le perfecteaza? :))))))

Eu am venit mai la spartul targului si am pierdut sansa sa ma amuz. Eu m-am ingrozit! Cu fiori reci pe sira spinarii!
Personal, mai am doi parinti, batrani, in Romania si cand s-or duce ei, adio si-un praz verde, Roumanie!
O sa trec pe-acolo, poat eo data la un sfert de secol. Dar bai, sunt oameni care muncesc pana la epuizare si n-o scot la capat, cum sa le sugerezi sa-si ia 3 servicii? Pai pe aia ii pui in carca sistemului, de la 50 de ani, pensionari pe caz de boala. PE BUNE, nu de-aia fake! Cine dracu rezista si cat, sa munceasca 3 servicii, mai ales munci de jos, mai prost platite si cu risc de uzura mai ridicat?!
Doamne, Dumnezeule, in ce tara am avut nesansa sa ne nastem!

Da mai, uite, eu credeam ca PSD-ul ne vrea prosti, aparent nu, ne vrea morti, adica buni de vot :)) Ce femeie urata si tampita !

nu am putut sa citesc pana la capat, ca am epuizat toate injuraturile si incepusera fanteziile cu capete in gura fufei. Icnesc de-a binelea. Impertinenta naibii.
Maine reiau, acum mi-e prea rau.

Exact la fel! Nu m-a tinut stomacul :nauseated_face:

pe una din asta as fi in stare sa o bat in plina strada. In stadiul asta te aduc cu sfidarea pe fata, sa uiti de orice si doar sa-i dai in gura. Pai mai fusese una care a zis ca romanii ar putea sa traiasca cu mai putin bani foarte bine? Am uitat cine si exact ce a spus, dar tot o impertinenta fara limita.

Cred ca va asteptati macar o fraza despre abordarea privind legile Justitiei:
Personal, sunt hotarat si convins ca voi reusi ca aceste discutii sa se termine cu legi care vor fi in varianta cea mai buna imbunatatite, legi care pot fi folosite practic. Dar cel mai important obiectiv al meu ramane acelasi: independenta justitiei e intangibila. Ma voi implica total si voi face tot, absolut tot ce poate face un presedinte pentru a pastra lucrurile asa

Nu pot sa comentez ca imi vin iar toti dracii in cap si nu mai mai opresc. bla bla… bla bla bla, ca li se rupe schizofrenicului si infractorilor lui de schengen si alte nimicuri din astea, iar Iohannis da din gura pe acolo, si pe aici numeste premenestre scurt pe doi.

Am evidentiat cele 4 dimensiuni importante care vor sta la baza elaborarii programului nostru pentru presedintie: asigurarea unui cadru pentru crestere stabila, mentinerea unei Europe sigure, consolidarea rolului global al UE si promovarea valorilor europene

Concret, stie cineva ce inseamna asta, cine si ce face la presedintia UE? Daca Iohannis ar fi avut putina minte si lasa fandoseala, anunta, soc si groaza, ca lasam in fata urmatorul de pe lista, in mod evident suntem inapti sa ne conducem propria tara, dar sa mai elaboram programe si pentru EU?!?
Ce e circul asta???

aia e o chestie pur formala. ai simtit tu ceva cat s/au perindat diversi prin fruntea UE? vreo diferenta ceva? stai linistita ca nu ii lasa nimeni pe presedintii UE sa faca ce le fulgera, indiferent cat de capabili sau incapabili sunt.

Dar cine va fi, mai exact? O persoana, un grup? Chiar nu stiu. si mi-e teama, ca daca ajung oligofrenii acolo, chiar ne facem de rahat pe linie. Cine elaboreaza “programul”?