Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

cat despre iohannis o sa ne dam seama curand daca am gresir mergand pe mana lui sau face blat. adica…por favor, dragnea o va face lata curand. nu ca si-ar da jos iar guvernul (desi nu ma mai mira nimic la el), dar precis va calca in strachini.

eh si acum chiar ca nu mai merge faza cu “pt stabilitatea economica a tarii si bla bla bla, nu mergem pana in panzele albe, cu toate consecintele posibile la nivel national si international”

pai am mers pe mana lui ca n-aveam alta mana pe care sa mergem. si o sa mai mergem inca o data, garantat, numai ca nu mai voiam din acelasi motiv.
Sperrrrr, cat de curand, ca nu ma mai pot uita la stiri.

nu au mai nimic se facut anume. nu se iau decizii la nivel de uniune, nu se conduc interesele uniunii, nu nimic ce poate decide romania de capul ei.

plus ca mi se pare ca se face un grup de 3 tari si fiecare isi face un program pt cate 6 luni. nu e ca si cum aveam noi voie sa transpunem la nivel de ue rahatul de la noi. cred ca presedintele tarii se ocup de povestea asta, nu mai stiu exact.

Isi mai trece o chestiuta in cv, mai scrie o carte. Eu renuntam, ete asa, sa ne facem de cacat pana la capat - feeling razboinica :joy::joy:
Ce sa zic, daca se adevereste treaba cu strategia, dau de baut pana intru sub masa :)) Numa sa vad ca-l ingroapa de schizofrenic, ca se rup aia in 14, si misca astia pe dreapta ceva.

Iti trimit eu o lada de bautura pentru ca pot sa pun pariu ca nu o sa ai prea multe motive de betie.

Hai zi zau, tinere Melescanu!!

ma rezolvi repede cu o doza de bere :)))

dar la ce ne trebuie fonduri, ce sa facem cu ele? sa aiba astia ce sa mai fraudeze? ar trebui refuzate, dati la altii, poate aia chiar fac ceva cu ele. atata risipa…

Asta daca presupunem ca acest oportunist stie ce e ala stat de drept.
Era profesor (poate inca este) la Universitatea Bucuresti, intr-o facultate care invata oamenii fix aceste notiuni.
Dar cum el venea ca vedeta o data pe an, in vizita, cel mai probabil materia ii este necunoscuta.

Lasand la o parte hazul de necaz si ironiile, bah baiatuleeeee, cat tupeu sa ai?!

Cand zici ca astia efectiv planuiesc ruperea de UE, cica suferi de paranoia.

cum am citit parca la Vlad Voiculescu pe Fb: e ca si cum te duci la restaurant de fitze, iti bati acolo nevasta si copilul si apoi tot tu te vaiti ca nu iti mai servesc aia mancarea.

Hahahahahah :joy::joy::joy::joy::joy:
Excelenta comparatia. Da, fix asa.

Ati vazut asta?

sunt impresionata! in sfarsit vad o lichea psd-ista vorbind o engleza decenta :joy: licheaua in cauza este serban nicolae, care a dat un interviu unui reporter euronews.

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Iartati-ma ca rad. Mi se rupe sufletul de oamenii misto de acolo, dar nu mai pot decat sa rad.

E amurgul rațiunii, frate. Cum se pregătește un expert de-ăla, mă rog? Face cursuri intensive de HR, psihologie și sexologie aplicată? Și cum se cuantifică munca lui?

Partea misto este ca nu ai timp sa te plictisesti. Pe bune, trebuie sa ne luam popcorn. E ziua si gaselnita demna de Caragiale meets Creanga meets Kafka.

Mai, noi suntem siguri ca nu traim totusi intr-o realitate virtuala? Pare ca avem un bug buclucas in sistem.
Prea e de SF activitatea astora.

Eu ti-am zis, ia niste popcorn, ca e misto serialul.

Stai ca eu nu pot trece peste ultimul soc al filmului :smile:
Deci angajatorul trebuie sa scoata bani din buzunar ca sa completeze rahaturile facute de astia? :smile: :smile: :smile:

„În mai puţin de 48 de ore, proiectul de OUG a fost modificat de iniţiatori de patru ori, ultima formă fiind transmisă partenerilor sociali chiar în această dimineaţă”, transmite BNS, printr-un comunicat de presă, arătând și că niciuna din cele patru variante de proiect nu a fost însoţită de o evaluare de impact.

Și eu am lecturat cu nesaț. Acum cuget ce-o presupune chestia asta:

”sarcina expertilor sa fie exercitata in mod activ si util".

Se poate exercita o sarcină și pasiv? De (in)util nu e cazul să-ntreb, e de-ajuns să mă uit la guvern :smile: