Democratia este o continua lupta/PSD ciuma rosie!

Hahaha, e buna asta, si eu am remarcat! Ce poate fi mai tare decat un stalker? Doi stalkeri! :))))) :joy::joy::joy::joy:

continua bre sa te uimesti, ca nu sunt acasa si nici libera nu sunt :grin:

sa zicem ca e unul dintre avantajele de a fi manager :joy: adica imi permit sa scriu cat altii conduc masina.

stalkereste-ma linistita soro, ca nu ma supar io pe tine din atata lucru.

:joy: :joy: iete la ele. mah da voi ce prestati la ora asta sau unde sunteti de aveti timp sa ma stalkeriti pe mine? :grin:

Acasa si prestez un mijloc anchilozat. Daca antiinflamatorul si miorelaxantul nu au dat rezultate, incerc o tuica.

Vezi sa nu le combini. Sa nu te vedem, doamne fereste, dezbatand ca Tudorel :smile:

Cataaaaa nesimtireaaaaa si incompetenta. Mai nu, serios acum, sa nu te duci frate sa le arunci numai cu oua stricate si hartie igienica?!

la munca, nu ti-e clar? Alfel de unde timp?
Acum plec, poti sa traiesti linistita pe forumuri, ca nu te mai pot urmari. Ma cheama viata sociala, if you know what I mean! :wink:

bravo mah! o chiulangioaica si o prietena a lu’bahus ma stalkeresc pe forumuri! asa ceva…

Te alinti.
Pretena lu’bahus. Je. Mi-o tuflesti asa, bravos.

pai una sta degeaba la munca, alta bea acasa (chipurile in scop medical) si amandoua ma stalkeresc pe forumuri. incredibil domle’!!!

1. Da, in scop medical, a functionat! Dealtfel nu duc nici juma de bere. Doua guri am luat, e naspa :nauseated_face:
  2. E ziua mea, si fac ce vreu! :smiling_imp:

Vai, Majestate! Ne ierți, că suntem păcătoase! Plebe, ce să mai…

@Ziggy, e neam cu Jack Sparrow. Nu se numește bețivă, ci pirată!

Incredibil cate tre’ sa indure un biet ziggy pt doua guri de tarie…
@Samoa Nu stiu de ce am citit Jack Spintecatorul prima oara… zau nu-mi dau seama… :smiling_imp:

Eh…constiinta aia… :wink::wink::wink::laughing:

Protestele si petitiile sunt armele noastre, nu putem renunta la ele.
As vrea sa fie mai eficiente petitiile, mi-a placut ca cei de la declick au venit cu hartiile de semnaturi si le-a intins pe holurile Parlamentului si sper sa continue pe calea asta ca sa nu mai fim nevoiti sa iesim in strada, asa cum se face aici cand lumea e nemultumita de ceva. Dar, pana cand vor gasi o cale sa stranga milioane de semnaturi , trebuie sa iesim in strada.

Acum, sa iesim non stop e foarte obositor si nu este eficient, dar protestele organizate cu un numar mare de participanti pun o presiune pe cei de la putere, si nu ma refer aici doar la psd-isti, chiar daca incearca ei sa ne ignore, nu au cum, suntem prea multi ca sa fim ignorati. Iar 4 ani de proteste suna naspa, dar ce inseamna 4 ani intr-o viata de om?

Inseamna 4 ani pe care eu personal nu vreau sa ii petrec la proteste. Fiecare face ce vrea cu viata lui, nu?

Asta nu inseamna ca nu ii inteleg pe cei care ar fi dispusi sa protesteze si 10 ani, nu doar 4. Doar ca sustinerea mea va fi de la distanta. Am un program mult prea obositor incat la sfarsitul lui sa nu fac ceva pt mine si sa aleg sa merg la niste proteste in care nu mai cred. Sa ne intelegem, nu cred din diverse motive in protestele astea, nu in ideea de protest in sine. Inteleg perfect ce au vrut sa zica @daria si @samoa.

Asa ca imi pun si eu palma in fund ca Ciolos (pe care prea l-am ridicat toti in slavi complet aiurea) si o sa imi vad de viata mea, fiind alaturi de cei din strada doar moral.

@Queen te inteleg ca ai un program foarte incarcat si trebuie sa te relaxezi, daca nu ai destula energie sa iesi in strada, asta e, ce poti sa faci? Intai trebuie sa ai grija de tine si de sanatatea ta.
Noi o sa iesim pentru ca vrem sa fim suport pentru cei de acasa si pentru ca de aici se vede ca Romania este acaparata de mafie si e de datoria noastra sa iesim in strada. Eu asa vad, ca am semnat un contract de 4 ani cu o firma care imi darama casa in loc sa mi-o repare. Pai, nu trebuie sa ies sa urlu la ei ?

Mie imi place Ciolos si chiar daca ezitarea lui a fost perceputa naspa, nu pot sa il condamn, pentru ca nu stiu toate datele problemei. Imi pare un om cu bun simt si capul pe umeri care nu se baga in ceva, pana nu e sigur ca poate duce pana la capat. Daca a hotarat ca intra in politica, o va face, si o va face bine. Vreau cat mai multi ca el si chiar mai buni ca el in politica. Il admir si sincer ii admir pe toti care se expun in linia intai in lupta cu scarbele rosii.

Acum, dincolo de daca ies eu sau nu la proteste, parerea pot sa mi-o spun in continuare :grin: Oricum, cine isi inchipuie ca parerea lui atarna mai mult pt ca el protesteza si parerea mea este zero pt ca nu protestez, este un imbecil. Sper ca suntem de acord cu asta :smile:

Treaba asta cu Kovesi nu imi miroase bine deloc. Sincer nu am garantia ca Iohannis nu va accepta revocarea. Ok, motivele invocate de Toderica tembelica sunt de doi lei, dar adevarul este ca tanti Codruta nu este fara pata si are si ea manutele murdarite de interese politice. Trebuie sa fii complet naiv sa o crezi verticala si demna pana in maduva oaselor, insa per total tine DNA pe linia de plutire si in mare face ceea ce trebuie sa faca: adica printre altele mai si lupta impotriva coruptiei. Dar sa zicem ca ok, Iohannis accepta sa o decapiteze.

What next? Jocul continua tot intr-o bezna. Cine vine trebuie sa treaca tot prin “stampila” lui Iohannis. Si atunci asta cum o sa fie? Tot pe modelul Dancila, adica meduzul Dragnea propune si meduzul Iohannis nu refuza?

@Queen de unde ai tras tu concluzia ca parerea ta e zero?
Kovesi a facut jocul cuiva, OK. Apoi, sunt cativa ‘asupriti’ de DNA. M-am uitat la ei, sunt din astia de-alde Cosma, Olguta :)))) Si nu, nu imi e mila de ei, asa cum ne indemna dnul Dorel ieri seara.
Nu am citit raportul complet, o fi zis in el ca nu ne doreste sa fim condamnati pe nedrept? Ar fi in stare, nataraul, dupa cum a inceput :))
"Avem o justitie, unii spun ca este buna, altii spun ca este rea. Justitia trebuie sa fie egala pentru toti, trebuie sa fie in slujba cetateanului, trebuie sa fie buna nu si rea!.:joy::joy::joy:

Oh, nu, cu un asemnea raport daca Iohannis le face jocul si o inlatura pe Codruta, nu il mai spala toata apa Dunarii!

Superba a fost Codruta, mi-au dat lacrimile. Acum vorbeste Iohannis. Are un discurs f dur si dupa cum se arata, nu va accepta revocarea!