Democratia noastra cea de toate zilele

Pariez si eu pe potential de haos total, ceea ce probabil se si vrea. Banuiesc ca s-o fi saturat si PSD-ul sa aiba muzichie in fata guvernului de cand au inceput guvernarea si au tot sperat ca in cele din urma macar va iesi cu haos, paruiala, chiar si ceva victime daca nu cereau prea mult, dar lucrurile intarziau sa se intample. Asa ca pana la urma au decis sa ia ei taurul de coarne, in ideea ca “ori la bal, ori la spital” si sa forteze putin lucrurile. Si doar nu erau sa se duca sa protesteze la Cotroceni, ca aia era deja fumata si fara consecinte.

Pe batutii aia de soarta nu o sa-i agreseze nimeni, doar daca nu au inscenat ei cate ceva, sa isi faca rost de motive sa tipe mai tare antena. Mi-e mila de ei. Chiar si psd-ist sa fii, sa te bagi in asemenea penibil, tre’ sa treci mai intai printr-o lobotomie. Multi isi vor scoate scutire :rofl:

Eu nu as lua chiar asa de amuzament treaba asta. Adica nu as desconsidera potentialul de pericol. Da, e penibila toata situatia, dar sa nu uitam ca pe acelasi model s-a umplut stadionul national cand si-a lansat Ponta candidatura, asa ca material de umplut piata au. Eu nu cred ca se vor tangui doar cateva babute si mosi in fata guvernului, asa cum o faceau la cotroceni. Iar faptul ca bate Haleapa mingea, cu succes mai mult sau mai putin, nu va fi de natura sa reduca amploarea.

Pt PSD mitingul asta are o miza mare si au investit mult banet in treaba asta. Nu as paria deloc ca va fi o fasaiala.

Aseara am dat pe antena, sa iau pulsul. Judecand dupa disperarea cu care explicau fara sa respire motivul acestui miting, cum dadeau aigurari peste asigurari, badea musculosul in special, ca nu o sa se ia nimeni de ei, fratioare, ca vine baiatul acoloooo sa va apere, tind sa cred ca au ceva informatii din teren si ca se intrevede un mare fas.
Vad si in seara asta. Daca se strang toti in studio sa precipite unul peste altul, sigur e disperare.
Nu e rost la noi de maidan, batausul ala de mosi o sa stea ascuns.

Banc.

Azi, în București. Dialog, tată și fiu:

• Unde te duci, băiete?
  • La miting.
  • Sper că ești gay.

Hai ca de un eveniment neanuntat pare sa se scape. Pe principiul “always the bridesmaid, never the bride”, s-ar parea ca Haleapa iar o comite si se pregateste sa piarda stralucitor finala. Deci nu se va iesi patriotic pe strazi.

Yey!!! Sau poate totusi nu!!!

gata, te facem fan sau ce? :joy:

Ha ha haaaa, Simona stole the show!

hai ca ma uit si eu acum. vai bietii oameni, au niste fete…mai tare au tipat la Simona, ca au avut ecrane acolo, accum par epuizati. Saracii, f f multi sunt dusi vrand nevrand, am auzit azi pe aici ca au fost urcati in autocare toti cei care n-aveau tura azi pe la sanatorii. Nici suflu sa strige nu au.

Bietii oameni? Sunt niste terminati… imi inspira doar rusine si dezgust.

sunt prea euforica azi, sa mai am loc de sentimente negative.

No comment

imagine

Am văzut și eu aseară. Chiar fără cuvinte, imaginile astea descriu perfect porcăria de ieri.
Nu s-a lăsat cu scandal, doar cu câteva oi leșinate. Scârbos.

:rofl: :rofl:

nesimtirea si schizofrenia nu au limite. am dat la aia, eram sigura ca o vor victimiza pe madama. Ei, ce ziceti voi, ala cu gura ca pestele, Gadea, tocmai a zis ca aia (statul paralel, securistii… ) s-au folosit inclusiv de victoria Simonei sa le faca rau!!! deci nu era madama o lipitoare dezgustatoare, ci oamenii care au venit sa o vada, sa o vada pe ea, erau de fapt aia, de zic ei. Toti! Ca toti huiduiau! Mi-e rau.

Mah acum sa fim sinceri, tuta aia nu avea scapare oricum. Nu putem zice ca vai ce a cautat acolo, vai nu trebuia sa vina, vai a stricat momentul romanilor. Era cumva in fisa postului sa faca asta. Nu prea avea incotro. Si daca nu venea tot aia era. Nu zicea nimeni “mah ce simtiti astia de la PSD, au avut decenta sa se tina departe”. Li se umpleau frigiderele si atunci. Sunt convinsa ca a scuipat in san de 18273727 ori stiind ca tre sa apara acolo. Ce i s-a intamplat acum este doar ecoul a ceea ce a facut ea sambata. Altfel, e normal ca primarul capitalei sa participe la un astfel de eveniment.

Nu e vorba ca nu avea ce cauta acolo. ok, era in fisa postului, insa putea sa fie un pic mai discreta. Nu sa intre tantosa agatata de Simona si sa urce pe scena aia inaintea ei. Atitudinea a fost extrem de enervanta. Daca i-ar fi functionat macar un neuron, si-ar fi dat seama ca este inevitabila reactia asta. Nu, oamenii nu s-au dus acolo sa o vada pe ea in prim plan. Dar vezi tu, in mintea lor bolnava, sunt convinsi ca mitingul ala de sambata a fost pe bune, si ei sunt f iubiti. Sper ca plange in perna la ora asta.

Sper ca a fost spontana reactia, si nu pusa la cale de CU. Nu stiu de ce au simtit nevoia sa creeze eveniment pe FB. Oportunisti in egala masura, daca au facut asta.

Event pe FB la ce?