Democratia noastra cea de toate zilele

Săptămâna și nestemata. Azi e corigentă din nou la geografie.
(Oare o fi știind că Muntenegru și Kosovo nu se au prea bine?)

Curios totuși ca a auzit de Pristina. Cred ca are un infiltrat in echipa și i-a suflat pe lângă, altfel as fi foarte uimita de bagajul ei de cunoștințe, lăsând la o parte confuzia…

Nu, nu, nu, nu, nu! Nimic, absolut nimic nu mai mi se pare amuzant.

Serios, chiar nu se poate face ceva, cu legea-n mana sa scapam de mameluca asta?!? Femeia nu isi poate indeplini atributiile. E atat de simplu.
Are pe mana o tara si are drept de semnatura asupra noastra a tuturor. Realizam pericolul?

Femeia e pur si simplu bolnava la cap. Niciun om normal nu si-ar pastra mimica aia de om cretin in timp ce continua sa se faca de kkt.

Hm, asta ar însemna că e un unul undercover, dacă i-a suflat asemenea nerozie.

Ce mă scandalizează pe mine nu (mai) e atât faptul că e senină și cretină și nu știe nimic. Dar, băi frate, nu face absolut nimic în sensul ăsta! Nu citește nimic, nu se informează, la naiba nici măcar nu întreabă în ce locație se află!

În 5 luni preluăm președinția Consiliului CE. Toanta asta va trebui să conceapă strategii de dezvoltare :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

Pai da, ca-I infiltrat. :sunglasses:
Nu ii iert asta lui Iohannis în veci. Nu meritam asemenea umilință. Mai citesc ca și gagiul lu Udrea se visează pm, când va fi Nuti președinte. Pai de ce nu, dacă dancila poate?

Acum am citit mai bine, respectiv acum am înțeles :)))
Băi, scriu de Dăncilă și mă prostesc :see_no_evil::ghost:

Mi se întâmplă și mie sa citesc în viteza și scap chestii.
Eu am început sa tip imediat cum am auzit Pristina și am închis clipul. Pt ca nu mai suport. Am făcut greșeală sa o ascult puțin la moțiunea de cenzura și TV-ul meu a fost în mare pericol sa se facă cioburi. Nu îl iert pe Iohannis in veci. Știu, sunt ca o placa stricata, dar asta este întrebarea care ma macină ori de câte ori o vad pe individa. Cum a putut, ma, cum a putut?!??

Taxa de prost?!?! Asta venind de la niste panarame atat de retardate si analfabete incat il pot face si pe ultimul repetent sa roseasca de rusine.

Spital, capitala europeana, tara europeana.

Lasa, se dau bani Catedrala Neamului, sa pregateasca oamenii pentru viata de apoi, ca asta pamanteasca e irelevanta!
Eu sunt pur si simplu amutita, nu mai stiu ce sa mai zic!

Si eu la fel. Incerc de ceva vreme sa stau cat mai la distanta de stiri si orice alte discutii pe teme. Nu de alta, dar mi-e ca fac buba la cap si plezneste vreo vena.

Dar am avut timp mult ieri la coafor :smile: si am mai luat news feed-ul la puricat. Fiori, fiori pe sira spinarii.

Tara aia nu mai are ce cauta pe harta Europei si a civilizatiei. Nici in visele mele cele mai urate nu credeam ca o sa ma trezesc la 34 de ani sa vad in fruntea tarii asemenea tarfe mizerabile. Pur si simplu nu as fi crezut asta indiferent cat de cinica sunt.
Baiiiiiii, nici cizmarul Ceausescu nu era la nivelul asta atat de scazut!

Eu nu stiu, nu stiu sincer pe unde dracu o sa scot camasa cu parintii. Care nu mai intineresc, au tot mai multe probleme de sanatate etc. Nu stiu.

Trebuie sa ma apuc sa merg iar cu cerseala pe la farmaciile din Londra. Pt ca in mizeria aia de tara ohaaaaa medicamente. Si vorbesc de un rahat de medicament injectabil pentru infiltratii la coloana. “Ahh, il gasiti in Bulgaria si in Ucraina, la noi nu se mai aduce pt ca e prea ieftin”.

Bai neneeeee, ce dracu se intampla?!?!?!?
Azi aflu ca alte doua medicamente extrem de importante si vitale pt sanatatea parintilor…nu se vor mai gasi. Nici pentru astea nu mai este contract.
Unul dintre ele Detralex.

Ok si eu ce fac? Ce fac oamenii de acolo? Asteptam sa moara in chinuri?? Ce kkt e de facut??!? Imi vine sa vomit de nervi si de neputinta.

Da. Pai nu ti se pare o combinatie destul de buna? Doar nu vrei sa mori repede si fara dureri. Chiar si asta e un lux.

@Queen Ma crezi ca nu mai stiu ce combinatie mi se pare buna sau nu?

Ma crezi ca in momentul asta imaginatia imi spune ca singura scapare este o bomba gen Hiroshima sa se spulbere totul de acolo?! Da, macar se curma suferinta.

Hai ca iese naspa rau la miting…

Iese pentru ca rahatii cu ochi dau cu gaze pana nu mai pot. In plus, in primele randuri au fost provocatori pusi special sa faca circ ca sa le dea astora motiv sa inceapa cu violenta.

Sunt curioasa de ce pm sunt jandarmi cu arme de asalt pe la metrou? Am vazut o poza, care a disparut ff repede. Daduse si @Ziggy share, i-a disparut de pe wall.
Intre timp am mai citit vreo 3 comentarii de la oameni diferiti care au spus ca au vazut 2-3 jandarmi cu arme la metrou la Obor.
Futu-le muma-n cur de nenorociti, vin direct cu violenta si cu rahaturi demne de un stat totalitar.

Sunt în parc cu copiii, abia m am desprins de tv. Încerc sa urmăresc pe știri.

Și asta pt ca un anumit personaj n-a avut măcar un ou atunci când a trebuit. Și m-am saturat de placa cu pai dacă nu ați ieșit la vot… Hai să-i pedepsim la nesfârșit, ca o merita! Nici în cele mai negre scenarii, nu și-a închipuit cineva asa guvern de prosti fuduli și nebuni periculoși.

Ete daca nu ati iesit la vot! Dar scarba aia de Ciolos de ce nu a candidat sa iasa lumea la vot, ca tot era pe val? Si acum sta si indeamna lumea sa se implice politic, sa faca, sa dreaga, se vrea presedinte, alea-alea. O voma de om! Am ajuns aici in cea mai mare masura din cauza lor, nu a celor care nu au iesit la vot.