Democratia noastra cea de toate zilele

Vorbiti frumos! E posibil asa ceva, in an centenar sa dati cu muy bien?! Ce-or zice mamele cu copii in carucior?!

*care fusese proasta care scosese pe gura ineptia asta cu mama cu copii in an centenar?! :joy::joy::joy::joy::joy:

Zic muy muy bien!

Pentru numele lui Belzebut, tot la magiunul vietii am ramas blocati?!?! “recunoscut la nivel european” AM ZIS!
Nu mai facem fata la exportat magiun :triumph:

Aia zici ca e impaiata :persevere::persevere:

Pfff, ce reactii a starnit!
Ti se taie pofta, pana si de magiun, cand o vezi pe paparuda aia oxigenata!

Mă duc la vot.
Înainte să înceapă băieții ăia să protesteze.

Azi planuiesc sa ma uit la antena 3 :grin: Cica se duce Dragnea la postul lui preferat sa ii dea replica lu’ Gabitza cea rea :joy:

Ai avut nervi?

Apropo de Antena 3, de ani de zile eu zic ca se urla tot mai mult la noi in tara/TV. In prima faza m-am gandit ca mi se pare. Am plecat de ceva vreme, m-am obisnuit cu alt stil, desi Londra este pana la refuz de aglomerata si galagioasa, tot nu e haosul si galagia de acasa.

Pe aici, mai dau la TV din cand in cand pe RT - imi place sa vad ce zice dusmanul :smile: Eiiii bine, am avut revelatia: si astia latra la TV. Dar latra nene!!! Fix urletele si tonul ala panicos, atitudinea isterica si ragetele alea demne de camasa de forta pe care le vad la noi la TV.
Un lucru bun nu am copia si noi! :rage:

Nu m-a tinut mult. M-am distrat cum moderatorul voia sa treaca la subiect, la “mondenitati” si el nu, nu, nu intai sa discutam despre ce am facut noi, despre ce paugube ar suporta romanii daca nu am mai fi noi la guvernare si despre ce nenorociti au fost tehnocratii si cum noi am dus tara pe culmile gloriei in timp ce ne luptam cu dusmanul iohannis.

Asa ca timp de 10 min a insirat doar despre kkturile de mai sus de aveam senzatia ca ma ia greata. Ziceai ca e in campanie electorala 100%. Cand a terminat ce a avut de zis si a fost de acord sa treaca la intrebari despre Gabitza cea rea a inceput direct cu: nu stiu ce s-a intamplat, am aflat si eu de la tv, tot atata stiu si eu.

Am zis ca e clar si am schimbat

„Organizarea festivalurilor minorităţilor sexuale şi ale altor organizaţii care promovează principii antifamiliale şi imorale ar trebui condamnate cu fermitate şi poate chiar scoase în afara legii. În acest context, sunt dispus să susţin toate organizaţiile şi asociaţiile, care îşi propun să protejeze copiii de influienţele negative”, a afirmat preşedintele ţării la Congresul familiei.

De asemenea, Dodon consideră că acţiunile promovate de minorităţile sexuale „ofensează valorile şi moralitatea publică, iar astfel de „propagandă” nu ar trebui să aibă loc în societatea moldovenească.

Noapte buna ratiune! Bun venit ev mediu!!

O sa treaca porcaria asta cu brio. Sa ne pregatim sufleteste si pt al doilea referendum cu tema - interzicerea avortului.

Azi începe Congresul Mondial al Familiei, un eveniment la care se adună conservatori și fundamentaliști religioși din toată lumea să ciocnească un pahar la Cricova, să se roage împreună și să-și planifice următoarele strategii anti-avort și anti-LGBT în Europa de Est.

Totul sub oblăduirea Bisericii Ortodoxe Ruse și a președintelui Igor Dodon.

În incinta Palatului Republicii, pe covorul roșu, participanții vorbesc în mai multe limbi, dar spun același lucruri: familia e o uniune sfântă formată exclusiv din bărbat și femeie, avortul e păcat strigător la cer și, în principiu, persoanele LGBT nu există.

Evenimentul e organizat de International Organization for the Family, o mașinărie uriașă de lobby cu spoială americană și bani de la ruși care și-a concentrat, în ultimii ani, toată atenția către Europa de Est. Organizații similare cu Coaliția pentru Familie din România au apărut, din 2012 încoace, în Croația, Slovenia, Polonia, Bulgaria și Georgia. Acum doi ani, familiștii și-au făcut congres în Tbilisi, Georgia, iar anul trecut, în Budapesta, Ungaria.

Referendumul asta îmi suna a sondaj electoral mai degrabă, unul f f scump.

Mie tare imi e teama ca o sa se valideze referendumul asta cu tot cu boicotul care se pregateste :slightly_frowning_face:

O sa se valideze acest referendum si vor urma si alte chestiuni la fel de “dragute”. Referendumul asta este o metoda prin care evul mediu va acapara in intregime orice urma de umanism, democratie si progresism.

Va place intrebarea pe care vor sa o puna pe buletinul de vot?

Nu am înțeles nimic din ea, nici nu am apucat sa o studiez.

Uite aici. Pe bune, chiar ma intreb cu cea mai mare seriozitate, mai e vreun om normal la cap care sa nu vada spre ce dictatura de ev mediu ne indreptam?