Democratia noastra cea de toate zilele

Pana la treaba cu bărbatul și femeia, altceva mi-a sărit în ochi. Familia se intemeiaza pe căsătorie!!! Nu pricep, dacă nu sunt căsătoriți cei doi, dar au un copil, doi trei, nu mai sunt familie! ? Sau divorțații cu copii, văduvele… Sau pur și simplu femeile care au copil fără sa fie într-o relație cu un bărbat, nu formează o familie cu copilul/copiii?!?

Oricum, nu ma deplasez nici 10 metri pentru aberațiile sceleratilor.

Dați-mi și mie o idee ce sa simt cu toată tevatura asta din psd pt debarcarea lui dragnea. Sa ma bucur, sa sper la ceva, cam ce atitudine ar trebui sa am? pt ca eu nu ma gândesc decât la circul de rahat și nota de plata pe cârca noastră.

Habar nu am @Ziggy Eu una, nu mai stiu ce sa spun si, culmeaaa, soc si groazaaaa, dar parca nici chef nu mai am.
Serios, chiar am inceput sa fiu afectata fizic de toata mizeria asta. Mi se face stomacul si fierea punga la fiecare miselie. La fiecare act de ev mediu pe care il vad, mai moare sufletul in mine cate un pic.

Nici sa ma mai infurii nu mai pot. Am cam ajuns intr-o stare catatonica pe tema asta. Iar cand vad romanii verzi gata sa sara la gatul negrilor, homosexualilor, strainilor, evreilor…ma gandesc: “dar oare chiar merita locul ala ceva mai bun sau pur simplu cam asta e ce meritam?”

Ahh, si inca o chestie: de ce m-as simti mai bine ca pica doar Dragnea? Il inlocuim cu precupeata de Firea sau altii din aceeasi gashca de hoti ordinari. Same shit with a different name.

Pe romani o sa pice in continuare spitalele, pe copii o sa ii educe tot dupa manuale mizerabile, strazile tot ca vai de lume o sa ramana, tampenia din capul multor romani tot aia va fi…
Cu cine si cum sa progresezi? in 2018 noi ne certam ca chiorii daca e ok sa iti vezi de treaba ta sau nu. Pt ca mie mi se pare ca fix la asta se reduce problema: stii sa iti vezi de treaba ta sau nu? Ehh, romanul nu prea stie sa isi vada de sufrageria si chilotii lui.
Noi in 2018 purtam dezbateri pe teme de satana, pe teme de homosexuali care fura copii…

Mie mi se blocheaza creierul. La fel cum mi se blocheaza creierul pt ca unii inca mai cred ca o amarata de culoare a pielii te face superior sau inferior…

Exact asta. Se schimba dracu cu ta-su, într-un partid care guvernează de 2 ani fără sa facă nimic bun, doar o stare de permanenta instabilitate și războaie cu forțele oculte. Ce dzeu sa ma agite la tot circul asta al lor intern? Euro iar o sa explodeze, iar noi plătim fantasmagoriile lor. Am citit scrisoarea celor trei sa mi-a venit sa vărs. Spectatori fără voie la un spectacol mult prea scump pt noi.

Auzi tu la cretini: sa iesim la vot sa salvam copiii Romaniei. Nu v-ar fi rusine obrazului sa va fie de nespalati cu doua clase, si alea la seral. Nu ati miscat un pai, un ban sau un pahar cu lapte pentru un copil amarat al Romaniei dar iesiti acum in strada sa ii protejati de homosexuali???
Minoritati sexuale care la noi in tara oricum se ascund.Ii salvati de aia cand ii omoara statul roman cu buna-stiinta in fiecare zi data de la Dumnezeul ala pe care si l-au facut toti chip cioplit.
Pentru abuzurile si crimele din orfelinatele romanesti nu ii mai vezi pe imbecilii astia sa iasa sa protesteze sau sa voteze.

Deci nu doar ca mi-e o sila din aia mare de tot, ba teama mi-e ca incep cu blestemele alea de sa se aleaga praful si pulberea de tot.

Pe tema datei referendumului:

1.Primul termen al apelului lui Liviu Dragnea în dosarul angajărilor fictive a fost fixat pentru 8 octombrie, a doua zi. Parca adauga un pic de context stirea asta…

1. Si cea mai misto constatare despre referendum am vazut-o pe fb-ul unei pretene, mare expert anticoruptie, si m-am prabusit de ras. Pe 7 octombrie crestinii ii praznuiesc pe Sfintii Mucenici Serghie si Vah, despre care Wiki povesteste dupa cum urmeaza:

Prietenia strânsă dintre cei doi este evidențiată puternic în hagiografie și în tradiții, ceea ce-i face să fie considerați unul dintre cele mai faimoase exemple de perechi de sfinți; cercetătorul John Boswell îi consideră cel mai influent model de astfel de sfinți, mai mult chiar decât Sfinții Petru și Pavel.În Same-Sex Unions in Premoderne Europe, Boswell argumentează că relația dintre Serghie și Vah poate fi înțeleasă ca având o latură romantică, menționând că cel mai vechi text al martirologiei lor îi descrie ca erastai, termen ce poate fi tradus ca “iubiți”. El a sugerat că cei doi chiar au fost uniți printr-o ceremonie cunoscută sub numele de adelphopoiesis sau prindere ca frați de cruce, pe care-l considera o formă creștin timpurie de parteneriat între două persoane de același sex, consolidând un punct de vedere propriu despre o atitudine creștină tolerantă față de homosexualitate.Metodologia istorică și concluziile lui Boswell au fost contestate de mulți istorici. Cu toate acestea, ca urmare a studiului publicat de Boswell, Serghie și Vah au început să fie venerați de comunitățile de homosexuali creștini. O icoană din 1994 a sfinților Serghie și Vah realizată de iconograful franciscan homosexual Robert Lentz, expusă pentru prima oară la Parada Gay din Chicago, a devenit un popular simbol gay.

Asteptam linistita metroul si pe ce imi pica ochii

Procurorii militari își fac treaba, bravo lor!

Daaaa, a fost o gura de aer de normalitate stirea. Hai sa vedem ce s-o alege de treaba asta. Dar macar azi…a fost mai suportabila citirea stirilor :slight_smile:

Cereti, cereti dar pe urma sa nu plangeti ca sunteti discriminati ca minoritari. Abuzurile vin, mai devreme sau mai tarziu pentru orice piciorus de minoritar. Efectul bulgarelui de zapada. You’re next, oameni orbi ce sunteti.

Eu speram, in secret, sa-i faca astia felul (politic vorbind) lui Dragnea.
Nope, jigodia rezista! El si gandacii de bucatarie.
Imi pare tare rau de Romania! :disappointed:

Acum sincer, daca ii faceau felul si ne trezeam cu scarba de Firea sau cu alt cocalarete made by psd la carma, nu era tot rahatul ala?

Pana nu se va educa lumea, pana cand votul nu va mai fi luat in ras…putem noi sa il schimbam pe Dragnea cu Mandea si pe Mandea cu Zuzea pana poimaine ca tot pe o bomba cu ceas se va trai.

Nu știu, zău! Firea nu e atât de disperată să schimbe legile justiției. Eu am mari greutăți să-mi imaginez ceva mai groaznic și mai degradant, pentru țara aia, decât Dragnea!

PSD-ul per total, PNL-ul. Apropo, citeam azi ca primarul Pnl-ist al Aradului a considerat ca i-a facut ma-sa cadou judetul, dreptul urmare a hotarat ca se pisa cu bolta pe cele 20k de semnaturi ale aradenilor pentru campania “fara penali”.

Toti care se perinda in aparatul de stat romanesc imi provoaca frisoane. Dragnea nu ar fi ajuns unde a ajuns, fara ajutorul miilor de corupti platiti din banii sclavilor care inca mai trag tare in tara aia.
Dragnea e produsul sistemului. Iar sistemul sta bine, sta al dracului de bine.

Da, asa e, insa sistemul ala infect, creste ca maiaua, sub conducerea lui Dragnea.
Din pozitia mea de spectator, cu din ce in ce mai putina implicare emotionala, eu nu reusesc sa vad ceva mai de rau augur, decat Dragnea liber si mai ales, la butoane!
Eu speram la debarcarea lui si apoi la o serie de lupte interne, de-alea jegoase, unde se scuipa si isi arunca laturi, unii altora!
Sunt insa, constienta, ca nu prea exista alternativa. Nu exista politicieni credibili, nu exista lideri idealisti, nu exista mobilizare, opozitia e o gluma proasta!
Insa tot cred, ca daca ala nu dispare, Romania e in buda. De tot!

Da’ pot sa pun pariu ca vor ieși din cex zâmbitori cu totii sa ne spună cât is ei de uniți și de puternici.

Prim paiața țării. Nu am reușit sa fac poze prea bune pe TV dar I se vad genele, da?