Democratia noastra cea de toate zilele

Ce ziceti de comentariul lui Macron ’ Iohannis tine sub frau lupta anti coruptie’ ?

Macar atat pentru moment. De asta e bine sa nu iti faci sperante :smile: Mai primesti si vesti bune.

Dada, am inteles masa de manevra. Eu nu am inteles altceva. Care e problema?! Adica ok, sa zicem ca sunt religioasa si traditionalista pana la Dumnezeu si inapoi.
De ce m-as duce la un astfel de miting? De ce m-as simti eu in pericol astfel incat sa am motivatia sa particip la asa ceva?!
Biserica e deschisa, primaria e deschisa. Deci?

Si Iohannis a pus piciorul in prag, Kovesi isi va continua mandatul.

@Daria, din cate am inteles ii deranjeaza ideea de a lasa homoxesualii , care traiesc in pacat, sa isi faca familie si mai ales sa adopte copii. Sodoma si Gomora e inca bine sadita in mintile lor.

Ehhh, si uite cum ajungem la adevar! Nu ar fi mai cinstit sa faca miting: anti LGBT! Jos cu diferitii din tara noastra stramoseasca?!
Sa terminam cu ipocrizia asta strigatoare la cer. Sa isi asume nene limitarea.

Desi si aici, iar intreb: au vreun drept de casatorie sau adoptie la noi in tara? Nu au. Si atunci?!
Doamne ajuta, ca tare suntem inapoiati si usor manipulabili.

Pai nu au dar, daca imi amintesc bine, se discuta de catre PSD, ca trebuie sa fie legalizat parteneriatul intre homosexuali, si ca sa fie siguri ca nu cumva au aceleasi drepturi cu familia traditionala, sa scriem in Constitutie ca familia e formata din barbat si femeie.

Polonia, incepem sa semanam cu Polonia. Urmatorul punct, interzis avortul , ca uite nema natalitate, diaspora nu da semne sa vrea acasa si de unde bani de populisme?

Au inceput si cu avortul

QED! :disappointed:

Dobitocii astia care o dau cu marsuri pentru viata si pentru familii traditionale, ar merita pusi sa munceasca in: orfelinate, centre pentru femei, spitale, maternitati si zone rurale.

Pentru un sistme de sanatate decent nu i-ai vedea sa protesteze. Pentru acces la educatie de calitate nu i-ai vedea sa protesteze. Cu burta femeii si cu pozitia in asternut au ei ce au.

Da si sa nu se arda gheii in cur, ca nu creste natalitatea si ne pierdem neamu’!
E infricosator ce se intampla!

Iete, ce-mi place cand se haraie intre ei :smiling_imp:

http://adevarul.ro/news/politica/ponta-explice-dragnea-exemplu-familia-traditionala-spuna-liderii-politici-traiesc-amante-mai-tinere-decat-fiicele-1_5ad4b949df52022f75e5e5fb/index.html

Legile justitiei nu vor trece de Iohannis, dar pana la el o sa tot iasa lumea in strada, #rezist , ca altfel nu se poate cu ticalosii astia.

Doneaza o cafea pentru cei de la Coruptia Ucide . M-am bagat si eu.

Hai ca Dragnea a bifat o noua premiera :joy:

A aflat si Iohannis de la TV ca Dragnea cica muta de capul lui ambasada Romaniei de la Tel Aviv la Ierusalim. Si ca sa fie penibilul si mai mare, o suna pe coana Dancila care nu raspunde, pt ca era la festivalul lalelelor :joy: si care il suna inapoi peste cateva ore sa ii confirme ca da, a inteles bine de la TV.

Sper ca Iohannis nu se mira ca acum ca Dragnea & Dancila il trateaza ca pe sperietoare de ciori :joy: Tot asa il vad si eu, care l-am votat. O jena de presedinte. Adica ar fi culmea sa se minuneze acum ca e de balci si il mistocareste la liber Dragnea. Poate tre sa ii aminteasca cineva cum a numit-o pe nerasuflate pe coana Dancila si a plecat de la pupitru batandu-se pe burta cu Dragnea.

Zau de nu imi e dor de Basescu. Una e ca ducea cam la extrem golaneala, dar frate, pe asta nu il calcau in picioare toate leprele. Pai pana acum erau decapitati dupa o astfel de declaratie.

Dragnea & Co anunta ca muta ambasada Romaniei, fara a se consulta cu presedintele tarii. Tupeu de mafioti! Imi fac o sila oamenii astia, bleah!

Mie imi face sila mamelucul de iohannis in aceeasi masura in care imi fac astia.

Chestie de gusturi cu Iohannis, iote ce zice azi, ca daca dna Dancila nu era doamna, ci un domn, altfel ar fi parvenit discutia lor, dupa ce nu i-a raspuns la telefon 3 ore, pe motiv de lalele :)))))

Ete spanac! Sunt impresionata pana la lacrimi de cavalerismul lui de 2 lei. Personal nu ma simt mai bine ca sunt talharita de o doamna. Si faptul ca un presedinte ma ia cu fineturi gen…e o doamna, nu putem pedepsi prea grav talharia, ma ingretoseaza si mai rau.

Stiu ca o sa ma injurati, dar din bula voastra din strainatate, pt care eu va invidiez, e mult mai usor sa vezi lucrurile rozalii si sa aplauzi astfel de rahaturi. Da, stiu…diaspora a ajutat sa nu ajunga Ponta presedinte. Asta nu inseamna ca noi, impreuna cu diaspora, l-am prins pe Dumnezeu de picior si trebuie sa ne prefacem ca nu vedem ca imparatul e gol, iar Iohannis e de cele mai multe ori jenant.

As vrea sa fiu si eu in bula aia, din care sa apalud cavalerismul lui iohannis si declaratiile goale de cotinut ale lui ciolos, dar iaca…nu sunt. Si nu am nevoie de gargara lor de barbati educati cu aere de europeni cu staif in conditiile in care tara e pe mana unor haimanale care stiu doar injuraturi si golanisme.